Zambiya Vize Başvuru Formu

Zambiya Vize Başvuru Formu

Zambiya Yolcu-Bilgi-Formu

Zambiya ülkesine giriş yapmak için vize zorunluluğunu bulunuyorsa vize başvurusu yapmanız şarttır. Vize başvurusu pek çok aşamadan oluşur.

Zambiya Vize Başvurusu

Bu aşamalar arasına vize başvuru formunun doldurulması ve vize evraklarının hazırlanması aşamaları vardır. Zambiya vize başvuru formu – Visa Center üzerinden edinebileceğiniz bir formdur. Formu alacağınız vize türüne göre doldurmanız önemlidir.

Zambiya vize başvuru formunun doldurulması konusunda bilgi eksikliğiniz varsa bu sayfadan aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

Ayrıca formu doldurma konusunda Visa Center danışmanlarından hizmet alabilirsiniz. Çünkü formda bilgi hatası veya yanlışlığın bulunması vize alma şansını azaltan bir faktördür.

Yapacağınız yanlış bilgilendirme Zambiya seyahatinizi ertelemenize neden olabilir. Bu nedenle başvuru formuna dair tüm detayları sayfadan öğrendikten sonra formu doldurmaya başlamalısınız.

Zambiya Vize Başvuru Formu

Zambiya Vize Başvuru Formu

Afrika kıtasının güneyinde olan Zambiya’nın 17 milyonu aşan bir nüfusu bulunmaktadır. Bu ülke ismini Afrika’nın dördüncü büyük nehri olan Zambezi’den almaktadır. Tropikal iklimi, zengin tarım, maden sahaları ve saferi turizmi ile bölgenin önemli ülkelerinden birisi haline gelmekle beraber turistlerin dikkatini çekmektedir.

Zambiya Vize Formu ve Türleri

 • Diplomatik Amaçlı Zambiya Vizesi
 • Dini Amaçlı Zambiya Vizesi
 • Resmi Amaçlı Zambiya Vizesi
 • Turistik Amaçlı Zambiya Vizesi
 • Ticari Amaçlı Zambiya Vizesi
 • Eğitim Amaçlı Zambiya Vizesi
 • Ziyaret Amaçlı Zambiya Vizesi
 • Transit Geçiş Amaçlı Zambiya Vizesi

Vize türleri bu şekilde olmaktadır. Vize girişleri hakkında şunları belirtmek istiyorum.

Tek bir giriş vizesi, sahibini sadece bir kez Zambiya’ya gidebilmesi durumudur.

Çift giriş vizesi, vizenin geçirliliği olduğu süre zarfında iki defa Zambiya’ya gidebilmesi durumudur.

Çoklu giriş vizesi, aynı şekilde sürenin devam ettiği müddetçe Zambiya’ya birçok kere gitmesine izin veren vize türüdür.

Zambiya Vize Başvuru Form Adımları

İlk önce vize türü belirlenir. Bu belirlendikten sonra gerekli olan belgeler eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmelidir. Bundan sonraki adım son adım olan evrakları Zambiya Büyükelçiliğine iletmektir.

Bunu bizzat kişinin kendisi yapabileceği gibi büyükelçiliğin yetki verdiği başvuru merkezlerine de evraklar teslim edilebilir. Başvuru merkezinde bulunan kişiler başvuran adına belgeleri büyükelçiliğe iletebilmektedirler.

Bazı seyahat acenteleri de buna benzer bir şekilde adımlar atarak teslim aldığı evrakları büyükelçiliğe iletmektedirler.

Zambiya vize ücretleri dolar üzerinden hesaplanmaktadır. 2020 yaklaşık olarak Zambiya Vize ücretleri şu şekildedir:

 • Turistik Vizeler Tek Giriş İçin = 50 Dolar
 • Ticari Vizeler Tek Giriş İçin = 50 Dolar
 • Turistik Vizeler Çoklu Giriş İçin= 80 Dolar
 • Ticari Vizeler Çoklu Giriş İçin = 80 Dolar

Bu rakamlar konsolosluk harçlarını içermemekle birlikte bu bedeller KDV ve kargo hizmetleri dahil edilmemiştir. Vize başvurusu merkezlerinde 30.000 EURO bedelli uluslar arası sağlık sigortaları da yapılmaktadır.

 

Vize Müracaatında Önemli Hususlar

Konsolosluğa sunulan pasaportlar başvuru sürecinde geçerli olmalıdır. Daha doğrusu vize başvurusu yapıldığı andan itibaren 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

Forma dolduran bilgiler eksiksiz olmalıdır.

Zambiya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için https://www.visacenter.com.tr/zambiya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Zambiya vize istiyor mu?

Tüm pasaport türüne sahip vatandaşlarımızın vize alması gerekir. Umuma mahsus pasaporta sahip olan vatandaşların kapıda 30 günlük kolay vize alma ihtimali bulunuyor.

Zambiya vizesi nasıl alınır?

Zambiya Konsolosluğu’na giderek evraklarınızla beraber vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Zambiya ya nasıl gidilir?

Zambiya’ya gidecek olan kişilerin öncelikle vize alması gerekir. Vize alma işlemlerini konsolosluktan yapabilirsiniz.

Oyla! post