Zambiya Vize Başvurusu

Zambiya Vize Başvurusu
Zambiya Vize Başvurusu – Visa Center

Bordo Pasaportlar vizeye tabidir. Bordo Pasaport hamilleri turizm veya iş görüşmesi amaçlı seyahatleri için 30 güne kadar ikamet süreli tek, çift veya müteaddit girişli vizelerini sınır kapılarında alabilirler.

Zambiya Vize Dilekçe Örneği

Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaportlar vizeye tabidir.

Afrika Kıtası’ nın güneyinde yer alan ülkelerden Zambiya, 17 milyonu aşkın nüfusa sahiptir. Ülke, özellikle safari turizm ile yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Zambiya Vize Başvurusu

Zambiya Vize Başvurusu

 

Zambiya’ ya Vizesiz Girilir Mi?

Zambiya, tüm T.C. vatandaşlarından vize istemektedir. Dolayısıyla Zambiya’ ya seyahat planlayan diplomatik, hususi, hizmet ya da umumi pasaport sahipleri ülkede yalnızca vize ile serbest dolaşım hakkın sahip olacaklardır.

Zambiya Vizesi Türleri Nelerdir?

  • Zambiya ticari vize.Zambiya ticari vizelerde en fazla 30 gün ülkede konaklama izni verilmektedir.
  • Zambiya ziyaretçi vize. Zambiya ziyaretçi vizesiülkede 90 güne kadar dolaşım hakkı sağlamaktadır.
  • Zambiya turist vizesi. Zambiya’ da turistik amaçlı bulunmak isteyenler 30 güne kadar süreli Zambiya turistik vize 
  • Zambiya günübirlik vize.24 saatlik Zambiya günübirlik vizelerde ziyaretçi giriş yaptığı kapıdan çıkış yapmak zorundadır.

Zambiya vizesi, tek ya da çift girişli olarak alınabilmektedir. Çift girişli vize, Zambiya’ ya vize geçerlilik süresi içinde seyahat edenin iki defa giriş yapmasını olanaklı kılar.

Zambiya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zambiya vizesi başvuruları, Zambiya Konsolosluğu’ na yapılmaktadır. Konsolosluğun istediği tüm belgelerin eksiksiz biçimde hazırlanması ve belgelerin niteliklerine, güncel olmalarına dikkat edilmesi son derece önemlidir. Zambiya vizesi başvuruları da tüm vize başvuruların da olduğu gibi zaman yönetimini sağlayarak ve titizlikle gerçekleştirilmelidir.

Zambiya e-vize uygulamasının olduğu bir ülkedir.

Zambiya Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Zambiya vize başvurularının tamamlanması için teslim edilecek olan belgeler:

  • Pasaport,
  • Nüfus cüzdanı ya da kimlik fotokopisi,
  • Ulaşım ve seyahat rezervasyonları /  Uçak bileti rezervasyonu
  • Seyahat sağlık sigortası (En az 30.000 Euro tazminatlı)
Zambiya vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/zambiya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Zambiya Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Zambiya’ ya 42 ülke vatandaşı turist olarak en çok 90 gün, ticari işler için ise en fazla 30 gün vizesiz girebilmektedir. Malezya, Karadağ, Singapur, Kenya, Hong Kong bu ülkeler arasındadır.

Zambiya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Zambiya e-vize ücretleri tek girişli ticari ve ziyaretçi vizesi  için 50  Dolar’ dır. Zambiya çift giriş ticari ve ziyaretçi vizesi fiyatı 80 Dolar, Zambiya turist vizesi ise 50 Dolar’ dır.

Zambiya dini nedir?

Zambiya içerisinde yaşayan insanların büyük bir çoğunluğu putperesttir. Ayrıca ülke içerisinde Protestan ve Müslümanlar da yaşıyor.

Zambiya nasıl bir yer?

Zambiya Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir Afrika ülkesidir. Ülkenin denize kıyısı yoktur. Tanzanya, Namibya, Zimbabve, Botsvana, Malavi ve Mozambik ile komşudur.

Zambiya vize istiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hepsi Zambiya seyahatleri için vize almak zorundadır.

Oyla! post