Zimbabve Vize Başvurusu

Zimbabve Vize Başvurusu
 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
 • Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

  Zimbabve Cumhuriyeti, Güney Afrika ülkesidir ve çeşitli amaçlarla buraya çok sayıda Türk vatandaşı gitmek istemektedir. Zimbabve vize başvurusu – Visa Center hizmetleri, vize ücretleri, vizesiz gidilir mi, vize başvuruları hakkında bilgi verilmektedir. Zimbabve için vize başvurusunda bulunmak isteyenler öncelikle seyahat amaçlarını belirlemeli ve ona göre başvurularını yapmalıdır.

Zimbabve Vize Dilekçe Örneği

Zimbabve vizesi için başvuruda bulunmak isteyenler şu vize türleri için evraklarını hazırlamalıdır;

 • Zimbabve oturma vizesi,
 • Zimbabve ticari vize,
 • Zimbabve çalışma vizesi,
 • Zimbabve turizm vizesi,

Zimbabve vize başvuruları için Türkiye temsilcilikleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Başvuruda bulanacak olanlar hangi belgelere ihtiyaç duyacaklarını öğrenerek, tüm belgelerin eksiksiz olarak hazırlanmasına çalışmaya hemen başlayabiliyorlar.

Zimbabve Vize Başvurusu

Zimbabve Vize Başvurusu

 

Zimbabve Vizesi Nasıl Alınır: 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

Güney Afrika ülkesi Zimbabve Cumhuriyeti, 12 milyonu aşkın nüfusu ile bir kara ülkesidir. Başkenti Harare’ dir. Çoğunlukla kültürel turizm için tercih edilen bir bölgedir.  Zimbabve ziyaretinde bulunması gereken yabancıların ülkedeki salgın hastalıklara karşı çok dikkatli davranması  ve bu konuda Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’ nın duyurularını dikkate alması da gerekmektedir.

Zimbabve’ ye Vizesiz Girilir Mi?

Zimbabve’ yi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaportları nasıl olursa olsun vize almak zorundadır. Dolayısıyla da Zimbabve seyahati gerçekleştirmek isteyen bordo pasaport hamillerinin yanısıra, siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri de vize almakla yükümlüdür.

Zimbabve Vizesi Türleri Nelerdir?

Zimbabve vize türleri, kısa süreli ya da uzun süreli niteliğe sahip olabilmektedir. Zimbabve’ ye çeşitli amaçlarla ziyaret planlanabilir. Başvuru sahibinin Zibbabve’ yi ziyaret nedeni başvuracağı vize türünü belirlemektedir. Zimbabve vize türleri, ziyaretçinin ülkeyi ziyaret etme nedenine göre şu şekilde ayrılır:

 • Zimbabve turizm vizesi,
 • Zimbabve ticari vize
 • Zimbabve oturum vizesi,
 • Zimbabve çalışma vizesi

Zimbabve Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zimbabve’ nin ülkemizde yer alan diplomatik temsilcisi yoktur. Ancak vize başvuruları Zimbabve Dışışleri Bakanlığı’ nın yetkilendirdiği temsilcilikler aracılığı ile yapılabilmektedir. Zimbabve vizesi almak isteyen T.C. vatandaşları, ülkenin Türkiye temsilcilikleri aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurularda, temsilcilikler tarafından talep edilen tüm evrakların istenen niteliklere uygun olarak, eksiksiz teslim edilmesi beklenir.

Zimbabve Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Zimbable vizesi başvurularında istenen evraklar, eksiksiz teslim edilmelidir:

 • Pasaport,
 • İngilizce olarak hazırlanmış Zimbabve vizesi başvuru formu,
 • Otel ve uçak rezervasyonları (Zimbabve’ de kalınacak otele ait rezervasyonlar)
 • Nüfus kayıt örneği,
 • İki tane olmak üzere biyometrik fotoğraf,
 • Aşı karnesi
Zimbabve vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/Zimbabve-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Zimbabve’ ye Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Zambiya, Malta, Gana, Singapur, Güney Afrika, Tanzanya, Uganda, Samoa, Barbados, Beliza da aralarında olmak üzere toplan 41 ülke vatandaşı 3 ay süreli olarak Zimbabve’ ye vizesiz girebilirler. Ayrıca Zimbabve 51 ülke vatandaşı için kapıda vize uygulaması da yapmaktadır.

Zimbabve Vize Ücreti Ne Kadardır?

Zimbabve vize ücretlerini başvuru sahibinin ülkeye gidiş sebebine bağlı olarak başvuru yapması gereken vize türü etkilemektedir. Zimbabve temcsilciliklerinden Zimbabve vize ücretleri hakkında detaylı ve güncel bilgiler alınabilecektir.

E-Vize ile ne kadar süre Zimbabve’da kalabilirim?

Aldığınız e-vize ile en fazla 90 gün Zimbabve’de konaklamanız mümkündür.

Diğer Mevcut Vizeler: Zimbabve?

Zimbabve için e-vize ve sağlık beyannamesi alabilirsiniz.

 

Oyla! post