Sudan Vize Dilekçe Örneği

Sudan Vize Dilekçe Örneği

Sudan, Afrika Kıtası’nın doğusunda Mısır ile sınır komşusu olup, Kızıldeniz’e sınırı olan ülkelerden birisidir. Kıta yüzölçümlerine göre Afrika’nın 3, dünyanın ise 16. en büyük ülkesi konumundadır.

Sudan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Sudan, turizm konusunda gelişmiş bir ülke olmamasına karşın, Kızıldeniz’e açılan güzelliği ve ilgi çekici coğrafyası nedeniyle merak edilen ve turistik amaçla ziyaret edilen ülkelerden birisidir. Turistik amaçlı Sudan’a Türkiye’den gitmek isteyenler, turistik vize dilekçesi almak durumundadırlar. Size verilen sudan vize dilekçe örneği – visa center, doldurularak Sudan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na teslim edilir ve içerik olarak şu bilgilerden oluşur;

 • Sudan’a seyahatinize ait giriş ve çıkış tarihleri nelerdir?
 • Sudan’a seyahatinizin sebebi nedir?
 • Sudan’a seyahatiniz süresince, masrafların nasıl karşılanacağına dair bilgiler nelerdir?

Sudan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Sudan turistik vize ihtiyaçlarınız için Sudan turistik vize talep dilekçesi, Sudan ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Sudanticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Sudan, Afrika Kıtası’nın doğusunda yer alan ve Mısır ile sınır komşusu olup, Kızıldeniz’e sınırı olan ülkelerden biridir. Yüzölçümüne göre Afrika’nın 3, dünyanın ise 16. en büyük ülkesidir. Her Afrika ülkesi gibi gelişmeye çalışan Sudan, kendi iç sorunlarını atlatmaya çalıştığı bir süreç içerisinde bulunuyor. 1800’lü yılların sonuna dek böyle problemleri olmayan Sudan, ne yazık ki 121 yıldır kolonileşme mağduru olmuş ülkelerin yaşadığı problemler ile benzer sorunlar yaşıyor.

Sudan, turizm konusunda gelişmiş bir ülke olmamasına karşın, Kızıldeniz’e olan cephesi ve geniş coğrafyası sebebi ile merak edilen ve turistik amaçla ziyaret edilen ülkelerden biridir. Türkiye’den Sudan’a turist olarak gitmek isteyenler, Sudan turistik vize talep dilekçesi almak durumundadırlar. Dilekçe, Sudan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na iletilmek durumundadır ve içerik olarak şu bilgilerden oluşmalıdır:

 • Sudan’a seyahatinize ait seyahat planınıza göre, ülkeye giriş ve çıkış tarihleri
 • Sudan’a seyahatinizin nedeni
 • Sudan’a seyahatiniz süresince, doğabilecek masrafların nasıl karşılanacağı
Sudan Vize Dilekçe Örneği

Sudan Vize Dilekçe Örneği

Sudan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Sudan Cumhuriyeti, yatırımlar çekmeye ve gelişmeye çalışan bir Afrika ülkesi. Her ne kadar bağımsızlığına 60 yıl kadar önce kavuşmuş olsa da ülkenin ticari anlamda yaşadığı pek çok sorun var.

1999’da ham petrol üretmeye ve ihraç etmeye başlayan ülke, hızla gelirini yükseltmeye başlasa da daha sonra 20 yıldır sürmekte olan Darfur sorunu ile karşı karşıya kalan Sudan, bu problemler sebebi ile gelişmede sekteye uğramıştır. Buna karşın, ülkede gelişim yavaş da olsa devam etmektedir. Türk yatırımcıların da ilgisini çeken Sudan’a ticari faaliyetler için gitmek istiyorsanız, Sudan ticari vizesi almak durumundasınız.

Bu vize için Sudan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Sudan ticari vize talep dilekçesi yazmanız gereklidir. Dilekçede şu konular yer almalıdır:

 • Sudan ticari vize talep dilekçesi, iş görülen şirkete ait antetli kâğıda hazırlanmalıdır.
 • Sudan ticari vize talep dilekçesi, şirket yetkilisi imzası ve şirket kaşesi taşımalıdır.
 • Sudan ticari vizesi talep dilekçesinde şirketteki göreviniz yer almalıdır.
 • Hazırlanan dilekçede seyahat amacı ve seyahat tarihleri yer almalıdır.
 • Hazırlanan dilekçede yapılacak ticari faaliyet/faaliyetler hakkında bilgi verilmelidir.
 • Sudan’da bulunacağınız süreçte doğacak masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı konusuna dilekçede yer verilmelidir.
Sudan vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Sudan vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/sudan-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Sudan için vize gerekli mi?

Sudan için siyah pasaport dışında tüm pasaportlarda vize gerekmektedir, umuma mahsus, ya da hususi pasaportlar vizeye tabidir.

Sudan vizesi ne kadar?

Sudan vizesi için net bir harç ücreti belirlenmiş değildir, istenen vize türüne ve tarihine göre farklı fiyat politikası söz konusudur.

Sudan vizesi kaç günde çıkar?

Sudan vizesi çıkış süresi ortalama 2 ila 5 iş günü aralığındadır, herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına başvuruların seyahatten en az 15 gün önce yapılması tavsiye edilir.

Oyla! post