Nijer Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Nijer Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Nijer vizesi için ihtiyacınız olan tüm bilgilendirmeyi nijer vizesi için gerekli evrak listesi 2023 – visa center yazımızda bulabilirsiniz. Vize ve pasaport işlemleri için sizden istenecek evrak listesi değişiklik göstermektedir. Vize türüne göre Nijer Konsolosluğu farklı belgeler talep ediyor. Turistik vizeler ve ticari vizeler için aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekiyor.

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Hazırladığınız evrakları nereye teslim edeceğinizi ve vize ücretlerini içeriğimizde bulabilirsiniz. Bu ücretleri en güncel haliyle paylaşıyoruz. Ayrıca ödemeyi yapacağınız sistem hakkında da gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz. Dilekçe ve formlar hakkında detaylı bilgi edinerek başvurunuzu kolay yoldan yapabilirsiniz. Nijer vizesi için başvurunuzun sorunsuz bir şekilde tamamlanması için gerekli notları aşağıdan edinebilirsiniz.

Nijer Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Nijer Vize Evrakları 2023

Nijer Vize Gerekli Evraklar, vize başvurusunda bulunan kişilerin Nijer Ankara Büyükelçiliği’ne vermesi gereken, kişisel bilgilerin bulunduğu belgelerdir. Ayrıca yetkili başvuru merkezlerine başvurarak belgelerin Nijer Ankara Büyükelçiliği’ne ulaştırılması ve başvuru sürecinin başlatılması sağlanabilir.

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması belgelerdeki bilgilerin hatasız doldurulmasına, birbirleriyle tutarlı olmasına, yetkili kişilerin imzası ve kaşelerinin bulunmasına bağlıdır. Vize başvuru merkezlerinde işlemler başvurulan kişi adına yapılır ve vize başvurusu olumlu sonuçlanırsa vizeli pasaportları kurye ya da kargo yolu ile başvuru sahiplerine teslim edilir.

 

Nijer Vize Gerekli Evraklar- Turistik Vizeler

Nijer Turistik vizeleri bu ülkeye turistik seyahat eden kişilere verilir, ülkeye giriş çıkış tarihleri belli olan kişiler bir aylık ya da üç aylık turistik vizeler alarak Nijer’e seyahat edebilirler. Vize evraklarındaki bilgiler vize başvuru formunda bildirilen bilgilerle tutarlı olmalı ve doğru bilgiler içermelidir. Elçilik yetkilileri bu kişisel bilgileri titizlikle inceler ve verilen bilgiler ışığında vize başvurusuna olumlu ya da olumsuz cevap verirler.

Nijer Turistik Vize için gerekli evrakları şunlardır:

 • Vize talebini içeren ve Nijer Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben yazılan vize dilekçesi
 • 6 ay geçerliliği olan pasaport ve fotokopisi, ayrıca eski pasaportların fotokopisi de verilmelidir.
 • Nüfus cüzdanı ve yeni kimlik kartının fotokopisi
 • 2 tane biyometrik fotoğraf, 35×45 mm boyutlarında, arka fon beyaz olması gerekir, yüz açıkça ve cepheden görülmelidir.
 • Yabancı vatandaşlar için Türkiye’de oturum belgesi fotokopisi
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyon bilgilerini içeren belgeler
 • Tüm dünyada geçerli olan Uluslararası Sarıhumma aşı sertifikası

Nijer Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Nijer Ticari vizeleri bu ülkeye iş amaçlı  seyahat eden kişilere verilir, başvuru sahipleri bir aylık ya da üç aylık ticari vizeler alarak Nijer’e seyahat edebilirler. Vize evraklarındaki bilgiler vize başvuru formunda bildirilen bilgilerle aynı olmalı ve eksiksiz, doğru bilgiler içermelidir. Nijer Ankara Büyükelçiliği  yetkilileri bu kişisel bilgileri özenle inceler ve verilen bilgiler doğrultusunda vize başvurusuna olumlu ya da olumsuz cevap verirler.

Nijer Ticari Vizeleri için şu belgeler başvuran kişiden istenmektedir:

 • Çalışılan veya sahip olunan şirketin antetli kağıdına yazılan, Nijer Büyükelçiliği’ne hitaben Türkçe veya Fransızca yazılan imzalı, kaşeli vize talep dilekçesi
 • Nijer’deki firma tarafından düzenlenen, davet eden kişinin ya da kurumun bilgilerinin yer aldığı kaşeli ve imzalı davet mektubunun faksı ya da e-mail çıktısı
 • Nijer’den davetiye gönderen firmanın yetkilisinin pasaport fotokopisi
 • Ticari seyahat yapacak, vize talebinde bulunan kişinin nüfus cüzdanı ya da yeni tip kimlik kartı fotokopileri
 • 6 ay geçerli pasaportun ve eski pasaportların fotokopileri
 • 2 adet biyometrik fotoğraf, 35×45 mm boyutlarında, arka fonun beyaz olması gerekmektedir, yüz açıkça ve cepheden görülmelidir.
 • Yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin Türkiye’deki oturum izni belgelerinin fotokopisi
 • Seyahat ulaşım ve konaklama bilgilerinin yer aldığı belgeler
 • Tüm dünyada geçerli Uluslararası Sarıhumma aşı sertifikası

Nijer Vize Gerekli Evraklar Nereye Teslim Edilir?

Nijer vize gerekli evraklar tüm Türkiye’de yaşayanlar için tek merkeze ulaştırılmak zorundadır. Tek yetkili resmi kurum Nijer Ankara Büyükelçiliği’dir. Elçiliğin vize departmanı hafta için 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir, vize müracaatları sadece saat 12.00’ye kadar kabul edilmektedir. Vize başvurusu için öncelikle Vize Başvuru formu doldurulmalıdır. İstenilen vize türüne göre yetkililerin istediği belgeler önceden hazırlanmalı ve yetkililere randevu günü teslim edilmek zorundadır. Vize ücretleri başvuru sırasında ödenebilir ya da başvuru merkezleri tarafından tahsil edilebilir.

Nijer Vize Türleri

Nijer Vize gerekli evraklar, başvurulan vize türüne göre hazırlanmaktadır, bu yüzden seyahat amacı belirlendikten sonra başvurulan vize türüne göre belgeler temin edilmelidir. Nijer vize türleri Turistik vizeler ve Ticari Vizelerdir. Vize ücreti Euro cinsinden ve nakit olarak yetkililere ödenir, vize süreleri bir aylık ya da üç aylık olarak belirlenir. Tek veya çoklu giriş için vize alınabilmektedir, Nijer Kapı vizesi ve Nijer acil vize uygulamaları yoktur.

Nijer Vize Ücreti

Nijer vize ücreti, Nijer vizesi için gerekli evraklarla birlikte başvurulduğunda ödenen konsolosluk harcı ve harici hizmet bedellerinden oluşur. Vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişir, konsolosluk harcı dışında yetkili başvuru merkezlerinin hizmet ücretleri ve vizeli pasaportun vize başvuru sahibine ulaştırılması için ödenen kurye ve kargo ücretleri de hesaplanmalıdır. Vize başvurularının işleme konulabilmesi için Nijer vize ücretini ödediğinize dair dekontu diğer evraklara eklemelisiniz. Vize ücreti ödenmeği taktirde başvuru merkezindeki yetkililer hiçbir evrak kabul etmez ve yeniden vize başvuru randevusu almanızı ister. Vize türüne göre belirlenen ücretleri bilmek ve randevu gününde vize ücreti için öngörülen bütçeyi hazırlamak son derece önemlidir, bazı başvuru merkezleri sadece nakit ödemeleri kabul eder.

Nijer Vize Ücreti 2023

Nijer Vize ücreti, Euro üzerinden tahsil edilmektedir ve kurlarda her gün gerçekleşen değişiklikler yüzünden Türk Lirası olarak sürekli değişmektedir. Vize ücretleri başvurulan vize türüne göre, tekli giriş, çoklu giriş özelliğine göre ve hızlı işlem avantajına göre değişmektedir.

2023 yılı içerisinde vize başvuru merkezlerinde talep edilen Nijer vize ücretleri şöyledir:

 • 1 Aylık Turistik Nijer Vizesi Tek giriş               140 Euro
 • 1 Aylık Turistik Hızlı Vizesi Tek giriş               160 Euro
 • 1 Aylık Ticari Vize Tek giriş                                140 Euro
 • 1 Aylık Ticari Hızlı Vize Tek giriş                      160 Euro
 • 1 Aylık Özel Ziyaret Tek giriş                              140 Euro
 • 1 Aylık Özel Ziyaret Hızlı Tek giriş                     160 Euro
 • 3 Aylık Turistik Vize Çoklu giriş                        190 Euro
 • 3 Aylık Turistik Hızlı Vize Çoklu giriş             215 Euro
 • 3 Aylık Ticari Vize Çoklu giriş                           190 Euro
 • 3 Aylık Ticari Hızlı Vize Çoklu giriş                  215 Euro
 • 3 Aylık Özel Ziyaret Vize Çoklu giriş                 190 Euro
 • 3 Aylık Özel Ziyaret Hızlı Vize Çoklu giriş          215 Euro

Bu fiyatlar başvuru merkezlerindeki hizmetleri de içerir, sadece konsolosluk harçlarından oluşmaz. Kargo ve kdv oranı bu fiyatlara eklenmelidir. Fiyatlar ortalama fiyatlardır, bazı başvuru merkezlerinde biraz daha az ücretler talep edilirken daha yüksek fiyat sunan vize merkezleri de bulunabilir. Vize başvurusunda bulunacaklar vize başvuru merkezlerindeki güncel fiyatları öğrenmelidir.

Nijer Vize  Formu

Nijer Vize  Formu, vize başvurusunda bulunan kişilerin kişisel bilgilerini dolduracakları bir form türüdür. Nijer vizesi almak için önce başvuru formu doldurulmalı ve yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınmalıdır. Başvuru formu İngilizce, Fransızca ya da Türkçe doldurulabilir, başvuru formunda isim-soyadı, doğum tarihi ve yeri, meslek bilgileri ve ikametgah bilgileri yer alır. Bu formu dolduranlar Nijer’e giriş çıkış tarihlerini, seyahat amaçlarını, ülkede kalacakları ikametgah adresini de bildirmek zorundadır. Başvuru formuna girilen bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır, vize almak için gerekli olan belgelerdeki bilgilerle aynı bilgiler verilmelidir. Başvuru formu Nijer Büyükelçiliği’ne ya da yetkili vize başvuru merkezindeki yetkililere teslim edilebilir, forma eklemek üzere biyometrik bir fotoğraf da temin edilmelidir.

Nijer Vize  Formu ve Vize Dilekçesi

Nijer Vize  Formu düzenlendikten sonra vize başvurusunda bulunan kişiler Nijer Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış bir vize talep dilekçesini yetkililere vermek zorundadır. Vize talep dilekçesi Fransızca ya da Türkçe yazılmalıdır, kişisel bilgiler ve ticari vize için şirket bilgileri yer almalıdır.

Seyahatin amacı vize talep dilekçesinde belirtilmelidir. Ticari vize için yazılan dilekçeler şirketin antetli kağıdına yazılır ve yetkili imzalarla birlikte kaşeler de bulunmalıdır. Ayrıca Nijer’de bulunan şirket de antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli bir dilekçeyi Büyükelçiliğe iletilmek üzere sunar. Vize talep dilekçesi herhangi bir hata olmaması için vize başvuru merkezindeki uzman yetkililerin tavsiyeleri doğrultusunda hazırlanabilir.
Nijer vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek vize dilekçesi için https://www.visacenter.com.tr/nijer-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

Nijer Vizesi Önemli Notlar 2023

Nijer sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişiler ilk önce Nijer vizesine sahip olması gerekmektedir. Nijer sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen umuma, hizmet ve hususi pasaporta sahip olan kişilerin Nijerya vizesine başvuruda bulunması talep edilmektedir. Bunun yanı sıra bu pasaport türüne sahip olan kişiler her koşulda Nijer vizesine tabi tutulmaktadırlar.


Nijer Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Nijer vizesi için gerekli evraklar yetkili resmi makamlar tarafından şu şekilde talep edilmektedir;

·         Pasaport

·         Vize Başvuru Formu

·         Vize Talep Dilekçesi

·         Finansal Dokümanlar

·         Rezervasyon Bilgileri

·         Kimlik Bilgileri ve Fotokopisi

·         2 Adet Biyometrik Fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş, güncel)

·         Güncel Davetiye (var ise

Nijer vizesi nasıl alınır?
Nijer vizesini almak isteyen kişilerin yetkili konsolosluğa başvurması gerekmektedir.
Nijer vize istiyor mu?
Nijer’e gitmek isteyen kişiler vize uygulamasına tabiidir. Diplomatik pasaportu olan kişiler bundan muaftır.
Nijerya vize ücreti ne kadar?
İki çeşit vize ödeme türü bulunmaktadır bir tanesi normal hizmettir bu 15€’dur. Bir diğeri ise ekspres hizmettir ve 30€’dur.
Oyla! post