Nepal Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021 - Visa Center

Nepal Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021

Nepal Vizesi Hakkında

Nepal vize hakkında sıkça sorulan ve başvuruda bulunacak olan kişilerin bilgi sahibi olması adına vizenin prosedürünün nasıl işlediği hakkında kapsamlı bir araştırma yaparak, neticesinde siz değerli okuyucularımızla bilgileri paylaştık.

Nepal Vizesi Gerekli İşlemler

Nepal vizesi, Türkiye sınırları içerisine ait olan vatandaşlarına ve diğer ülke vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke olarak görünse de işin aslı vize uygulaması yok denecek gibidir. Vize uygulamasını kapıda uygulayan bir ülkedir. Nepal vizesini alabilmek oldukça kolaydır. Tek yapılması gereken Nepal Havaalanı’na iniş yapıldığı esnada 2 adet vize formu doldurarak ve ardından da kalınacak gün sayısına göre de fiyat belirlenerek vize ücretini ödemektir.

Nepal Vize Ücreti

Nepal vize ücreti, 15 güne kadar yapılacak olan konaklamalar için 25 USD ve başvuru sahibi talep eder ise ödemeyi de kredi kartı ile yapabilmektedir. Ancak, 15 günden daha fazla bir konaklama yapılacak ise daha farklı ancak cüzi bir fiyat yansıtılmaktadır. Vize almak ve Nepal sınırları içerisine giriş yapmak neredeyse 5 dakika kadar sürmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra kişiler soru ve sorunlar ile sıkça karşılaşmamaktadır.

Nepal Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi

Nepal Vize İstiyor Mu?

Nepal vize istiyor mu sorusunun cevabı oldukça basittir. Nepal, vize talep etmektedir ancak sınır kapısında. Sınır kapısına gelen yolcular 2 adet vize formu doldurarak kalacağı gün sayısı kadar bir ücret ödeyerek giriş yapabilmektedir. Ayrıca işlemler de en fazla 10 dakika sürmektedir. Örneğin; 15 güne kadar Nepal sınırları içerisinde konaklama yapılacak ise bu ücret 25 USD’dir.

Nepal Vizesi Nasıl Alınır?

Nepal vizesi almak oldukça kolaydır. Nepal sınırları içerisinde seyahat etmek isteyen yolcular, Nepal sınır kapısında 2 adet vize formu doldurduktan daha sonra yine Nepal sınırları içerisinde kalacağı gün sayısı kadar USD bazında ücret ödeyerek kolay ve rahat bir şekilde Nepal sınırları içerisine vize alarak giriş yapabilme hakkına sahiptir.

Nepal Vizesi 2021

Nepal vizesi 2021 prosedürüne göre ve daha önce de olduğu gibi Nepal’e vize alma işlemi Nepal havaalanında gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle seyahat etmek isteyen kişiler, havaalanı sınırında 2 adet vize formu doldurarak Nepal sınırları içerisinde kalacak oldukları gün sayısına göre dolar bazında ücret ödemeleri gerekmektedir. Nepal için vize almak, diğer pek çok ülkeye kıyasla oldukça kolay ve keyiflidir.

Nepal Vizesi Ekşi

Nepal vizesi ekşi yorumlarına göre, Nepal vizesi almak oldukça kolay işlemlerden geçerek sağlanmaktadır. Nepal havalimanı sınır kapısında seyahat eden yolcu tarafından Nepal sınırların içerisine girebilmesi adına 2 adet vize başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Ancak vize ücreti ise, seyahat edecek olan kişinin Nepal sınırları içerisinde kalacak olduğu gün sayısına göre de değişkenlikler göstermektedir. Örneğin; 15 güne kadar Nepal sınırları içerisinde konaklama yapacak olan bir kişi, USD bazında 25 USD tahsil etmesi gerekmektedir.

Nepal Visa Application

Nepal Visa application, seyahat edecek olan kişiler kolay bir şekilde Nepal vizesine sahip olabilmektedirler. Tek yapılması gereken, Nepal havalimanı sınır kapısında seyahat eden kişi tarafından 2 adet vize formu eksiksiz ve tutarlı bir şekilde doldurulduktan daha sonra, akabinde Nepal sınırları içerisinde kalacak olduğu gün sayısına göre de ücret ödemesi gerekmektedir. 15 günlük bir Nepal sınırları içerisinde yapılacak olan konaklama bedeli 25 USD iken, 15 günden daha fazla Nepal sınırları içerisinde yapılacak olan konaklama bedeli de yine USD bazında artış göstermektedir.

Nepal Visa Application Form

Nepal Visa application form, sınır kapısında gerçekleşmektedir.

Nepal vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Nepal vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/nepal-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
× Nepal Vizesi