Türkiye Vizesi: Evrakları & Ücreti

Türkiye Vizesi: Evrakları & Ücreti

Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’ye girişini sağlayan vizeye Türkiye vizesi denir. Türkiye vize muafiyeti bulunmayan yabancıların vizesiz girişine izin vermez. Bu nedenle ülkeye gitmek isteyenlerin ülkenin dış temsilciliklerine başvurarak vize almaları gerekir.

Vize Başvurusu için Gereken Evraklar 2022

Türkiye Vize Çeşitleri Nelerdir?

Türkiye’ye seyahat edecek kişilerin seyahat amaçlarına uygun vizeye sahip olmaları gerekir. Ülke için alınabilecek vizeler arasında ticari, çalışma, turistik, aile ziyareti, transit, eğitim, resmi görev, havaalanı transit, aile birleşimi, tedavi, araştırma ve kültürel etkinlik vizesidir. Bu vize türlerine göre hazırlık yapılarak vize başvurusunda bulunmak mümkündür.

Vize kaç para 2022?

Bize ücretlendirmeleri her yıl güncellik gösterir. Bu durum ziyaret edilecek ülkeye göre de farklılık sağlar.

Türkiye vizesi nasıl alınır?

Türkiye’ye gelecek olan yabancılar kendi ülkelerindeki Türk konsolosluklarına müracaat etmeli.

Türkiye'ye gelmek için ne gerekli?

Türkiye’ye gelmek için Türk Konsolosluğu’nun yabancılardan istediği belirli evraklar hazırlanmalı.

Türkiye Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Türkiye’ye gitmek isteyen kişiler vize başvurularını ülkenin yurt dışında bulunan temsilciliklerine yapabilirler. Konsolosluk veya Büyükelçilik gibi temsilcilikler vize başvurularını kabul eder. Ayrıca vize merkezleri ve vize danışmanlık merkezleri de başvuru için hizmet veren yerler arasında bulunur.

Türkiye Vize Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yabancı vatandaşlardan vize isteyen tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de vize alacak kişilerden birtakım vize evrakları ister. Bu evraklar konsolosluk yetkilileri tarafından incelenir ve vizenin verilmesine karar verilir.

Türkiye vizesini almak isteyenlerin başvurusu için gerekli evraklar şunlardır;

  • Geçerli pasaport (en çok 10 yıl önce alınmış ve 2 boş sayfası bulunan)
  • Seyahat sağlık sigortası poliçesi
  • Vize başvuru formu (imzalanmış)
  • Banka hesap hareketleri belgesi
  • Vize talep dilekçesi (seyahat amacını ve süresini belirten)
  • Bir tane biyometrik fotoğraf
  • Kimlik fotokopisi (çift yönlü)
  • Konaklama ve ulaşım bilgileri (uçak rezervasyon, otel rezervasyon)
  • Vize ücreti makbuzu
  • Vize türüne göre davet mektubu

Bu evrakların hazırlanması, vize ücretinin ödenmesi ve randevuya zamanında katılma gibi işlemler sonrasında Türkiye için geçerli olacak vizenin başvuru işlemleri tamamlanmış olur. Vizenin çıkmasıyla da ülkeye turistik, ticari veya diğer amaçlarla seyahat gerçekleştirilebilir.

Türkiye Vizesi: Evrakları & Ücreti

Türkiye Vizesi: Evrakları & Ücreti

Türkiye Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye vize başvurularının sonuçlanması başvuru yapılan vize merkezine, konsolosluk veya büyükelçiliğe bağlı olarak değişir. Bu kurumların yoğun olması başvuru sonuçlarının uzamasına neden olabilir. Ayrıca konsoloslukların resmi tatillerinin olması durumunda vize başvurunun sonuçlanması daha uzun olabilir. Tam tarih vermek gerekirse en geç 1 ay içinde başvurular sonuçlanır. Sürenin uzaması durumunda olumsuz etkilenmemek için en az 3 ay öncesinden başvurulara başlamak gerekir.

Visa Center’in Türkiye Vize İşlemleri Hizmetleri

Türkiye vizesine sahip olmak isteyenler için Visa Center olarak vize işlemlerinin daha kısa sürede tamamlanması adına hizmet veriyoruz.

Türkiye vize türleri için yapılacak bireysel ve kurumsal başvurularda danışmanlık ve destek hizmeti sunuyoruz. Verdiğimiz hizmetler sayesinde kişilerin Türkiye’ye daha konforlu bir seyahat gerçekleştirmesini sağlıyoruz. Türkiye’ye gidecek müşterilerimizin uçak ve Türkiye’deki otel rezervasyonlarını onlar adına yapıyoruz.

Müşterilerimizin vize alabilmeleri için vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalarına ve başvuru formunu doğru şekilde doldurmalarına yardımcı oluyoruz. Ülke vatandaşlarına bağlı olarak Türkiye’nin uyguladığı prosedürleri öğrenerek o prosedürlere uygun hizmet veriyoruz. Türkiye vize başvuruları yanı sıra ülkeye gitmek isteyen ve vize muafiyeti olan kişileri bu konuda bilgilendiriyoruz. Hizmetlerimizi Ankara’da bulunan ofisimizden, telefon numaramızdan ve web sitemizde yer alan iletişim formu üzerinden sunuyoruz.

Türkiye Vizesi: Evrakları & Ücreti Videosu;

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.