Gabon Vize Başvurusu

Gabon Vize Başvurusu

Gabon Turistik Vize Nedir? : Herhangi bir ticari faaliyet söz konusu olmaksızın ülkeye seyahat edeceklerin Gabon turistik vize alması gerekmektedir.

Gabon Vize Dilekçe Örneği

Kaç günlük alınabilir? :Kısa süreli Gabon vizesi ile 90 güne kadar ülkede bulunmanız hakkınız olur.

Nereye başvurulur? : Yetkili kurumlara başvurulabilir.

Gabon Turistik  vizesi için gerekli evraklar;

Gabon Turistik Vize Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Genel olarak 5 ila 10 gün içerisinde sonuçlanması beklenen vize sürecinde sorun yaşamamanız için 2 hafta öncesinden işlemlerinizi başlatmanızı öneririz.

Gabon Turistik Vize Ne kadar sürede çıkar? : Ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanabilen başvurular bazı istisnai durumlarda uzayabilmektedir.

 Gabon Ticari Vize İşlemleri

Gabon Ticari Vize Nedir? :  Ticari faaliyette bulunma amacıyla yapılan Gabon seyahati için sağlanan izne Gabon ticari vize diyoruz.

Kaç günlük alınabilir? : Gabon ticari vize kapsamında ülkede kalmanız için tanınan maksimum süre 90 gündür.

Gabon Ticari Vize Nereye başvurulur? : Başvurunuzu yetkili vize aracı kurumları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Gabon Ticari Vize Davetiye nasıl olmalıdır? : Gabon ticari seyahatlerde davetiye temin edilmesini zorunlu tutan ülkelerdendir. Bu davetiyenin başvuru sahibinin görevi, unvanı, seyahat tarihlerini ve Gabon’daki firmanın bilgilerini göstermesi gerekmektedir. Ayrıca davetiye maddi olarak sponsor olacak kaynağın da bilgilerini içermelidir.

Gabon Ticari Vize Gerekli evraklar nelerdir? : Gabon ticari vizesi için turistik amaçlı seyahatlerde istenen kimlik ve pasaport bilgileriniz haricinde faaliyetinize yönelik izin ve davetiye sunmanız istenir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu olası bir gecikmeyle karşılaşmamak adına ön gördüğünüz gidiş gününden 2 hafta öncesinde yapabilirsiniz.

Gabon Vize Başvurusu

Gabon Vize Başvurusu

 

Gabon Vize Reddi

Gabon Vize Reddi Nedenleri Nedir?

Eksik ya da hatalı belge teslim edilmesi durumunda Gabon vize reddi almanız söz konusu olacaktır. Yine önceki seyahatlerinize dair kusurlu bir durumunuzun tespiti halinde, güvenlik açısından tehdit unsuru oluşturmanız gibi durumlarda da retle karşılaşabilirsiniz.

 • Başvuru formlarının eksik ve yanlış doldurulması
 • Seyahat amacının belirtilmemesi
 • Seyahat masraflarının karşılanabileceğine dair yeterli gösterge bulunmaması
 • Banka hesabında yüklü miktarda nakit bulunması
 • Vize bitim süresi sonunda ikamet edilen ülkeye dönüş için yeterli kanıt bulunmaması

Gabon Vize Reddi İtiraz Hakkı: Mevcut

İtiraz Şekli: Gabon vize ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Gabon  Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuruda bulunabilmektedir. İtirazlar yazı ile bildirilmelidir

Gabon vizesi başvurusu reddedildiğinde bu kararı açıklayan resmi bir mektup gönderilir. Bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 hafta bulunmaktadır. İtiraz şekli gelen mektupta yer almaktadır.

Aldığınız reddin yanlış bir değerlendirme neticesi olduğunu düşünüyor ve evraklarınızın istenen şekilde düzenlendiğini iddia ediyorsanız, başvurduğunuz vize kategorisi kapsamında itiraz dilekçesi hazırlayıp yetkililere iletebilirsiniz.

Ücret İadesi var mı?

Gabon vize reddi alanlar için ödedikleri hizmet bedelinin ya da harcın iadesi söz konusu olmamaktadır.

Gabon Vize Ücretleri

Vizenin kategorisine, kaç giriş hakkı tanıdığına ya da dönemin kur değerine bağlı olarak vizenizin maliyeti değişmektedir. Başvuru döneminiz içerisinde yetkililerden güncel ücretleri öğrenmeniz en doğru bilgiler için şarttır.

Vize Türü Vize Süresi Vize Çıkış Süresi Vize Ücreti
Gabon Turistik-Ticari Vizesi 30 Gün 1-3 Gün 100 €
Gabon Turistik-Ticari Vizesi 3 Ay 1-3 Gün 150 €

Afrika Kıtasında yer alan Gabon, Gine körfezine sınırı bulunan bir ülkedir. Kamerun, Kongo ve Ekvator Cumhuriyetlerine komşu bir konumda bulunan Gabon, Ekvator çizgisi üzerinde bulunan bir ülke konumundadır. Gabon’a yapacağınız seyahatler için vize almanız gerekir.

Gabon Vize Türleri

Gabon seyahat türleri vize türlerinde farklılık gösteri. Gabon seyahatiniz süresince her vize türü için yapılacak konsolosluk başvurularına sizin adınıza daha profesyonel bir şekilde yönetip daha kısa sürede ve hızlı vize alım sürecini gerçekleştirebilecek vize danışma merkezleri bulunur.

 • Gabon Turizm vizesi
 • Gabon Ticari vize
 • Gabon Aile ve Arkadaş vizesi
 • Gabon Kültürel vize
 • Bon Şoför vizesi

 

Gabon Vizesi Önemli Noktalar 2023

Gabon Vizesi Evrakları 2023

Gabon seyahatiniz sırasında vize alım süreçlerinizi Türkiye’de bulunan Gabon Konsoloslukları ile iletişime geçerek başlatabilirsiniz. Bu süreçte sahip olmanız gereken evrakların alım süreci ve teslim sürecini yine bu konsolosluklar aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

 • Gabon vizesi başvuru formu; bu form kişiye özel bilgilerin yer aldığı ve seyahat bilgilerinin de doğru ve tutarlı bir şekilde beyan edilmesi gereken bir içeriğe sahiptir. Bu formu doldurarak form içerisindeki gün ve saatte konsolosluğa başvurmak gerekir.
 • Kişiye ait olan, güncelliğini koruyan, 2 adet arka fonu beyaz bir şekilde ayarlanmış ve gerekli ölçülere uygun biyometrik fotoğraf
 • Sağlık bilgilerinizin teyit edilebilmesi amaçlı bir sağlık belgesi ve aşı kartı ek evrak olarak eklenmelidir.
 • Size ait olan kişisel TC numaranızı bulunduğu nüfus cüzdanı kimlik fotokopisi
Gabon vize evrakları içerisinde en önemli evraklar kişinin mevcut pasaportu ve sarıhumma aşı kartıdır. Başvuruda bulunan kişilerin mevcut pasaportunun Gabon dönüşünde de en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Bu nedenle kişiler bu tür ayrıntılara dikkat etmesi gerekmektedir.

Gabon Vize Ücretleri 2023

Gabon seyahatleriniz yapacağınız seyahat’in türüne göre farklı vize ücreti içermektedir.

 • Gabon 30 günlük Ticari vize ücreti €100
 • Gabon 3 aylık Turistik vize ücreti 150 euro
 • Gabon 30 günlük Turistik vize ücreti €100
 • Gabon 3 aylık Ticari vize ücreti 150 euro

Gabon Vize Başvurusu 1 – gabon vize evraklari ucreti

Gabon Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gabon vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir;

 • Pasaport (seyahat tarihi bitişi ile 6 daha devam etmesi gerekmektedir)
 • Aşı Kartı (sarıhumma)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Kimlik Fotokopisi

Yukarıda belirtilen belgeler arasında sarıhumma aşısının olunduğuna dair net bir aşı belgesi gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişiler Gabon’a girer iken sınır kapısı yetkilileri bu aşının olunduğuna dair bir belge talebinde bulunabilmektedir.

Gabon Vizesi Nasıl Alınır?

Gabon vizesi nasıl alınır sorusu için en net cevap, Diplomatik pasaporta sahip olmayan kişiler için 90 günlük bir konaklama süreci gerçekleştirilecek ise vize işlemine tabi tutulmaktadırlar. Gabon Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri, vize başvurularını rahat bir şekilde yapabilmek için ilk önce seyahat nedenini belirleyerek vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Daha sonra başvuru sahipleri başvuru işlemlerini yapabilmek adına Ankara ilinde mevcut olan Fahri Gabon Büyükelçiliği ile başvurularını tamamlayabilmektedirler. Ancak, karar verme yetkisi ise sadece resmi makam olan büyükelçiliğe aittir.

Gabon Vizesi

Gabon vizesi, Gabon Cumhuriyeti’nin sınırları içerisine girmek isteyen başvuru sahiplerinin her iki ülkeden de çıkış ve giriş yapabilmek adına alacağı bir resmi onay belgesidir. Kişiler Gabon vizesi ile seyahat gerçekleştirebilmektedirler.

Gabon Vize Randevu

Gabon vize randevusu, Gabon’ a seyahat etmek isteyen kişilerin Ankara ilinde bulunan Fahri Gabon Büyükelçiliği ile irtibata geçerek randevu talep etmesi gerekmektedir. Ayrıca Gabon e-vize ile de kişiler rahatça, merkeze gitmeden online başvuruda bulunabilmektedirler. Randevu almaya gerek kalkmaksızın kişiler e-vize yöntemi ile kolayca Gabon vize başvurusunda bulunabilmektedirler. Gabon Büyükelçiliği vize müracaatları ise en erken 5 iş günü en geç 15 iş günü içerisinde netice kazanmaktadır.

Gabon Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

Merak Edilen Sorular

Gabon Vize Ücreti

Gabon Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gabon için vize onayı veren tek yetkili yer büyükelçiliktir dolayısı ile vize başvuruların Ankara’da yer alan büyükelçiliğe şahsen yapılması gerekmektedir.

Gabon Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Gabon vize başvurusu tercih edilen bize tipine göre evrakların teslim edilmesinden sonra 4 ila 7 iş günü aralığında sonuçlanır. Yaşanabilecek aksilikler göz önüne alarak yolculuktan en az 2 hafta önce başvuru yapılmalıdır.

Gabon Vize Veriyor Mu?

Türk vatandaşlarından bordo, yeşil ve gri pasaporta sahip olanlar vizeye tabidir ancak siyah pasaport sahibi vatandaşlar 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde Gabon vizesinden muaftır.

Oyla! post