Vietnam Vize Başvurusu - Visa Center

Vietnam Vize Başvurusu

Vietnam, dünyada birçok insanın dikkatini çeken ve görülmek istenilen yerlerden birisidir. Ekonomik olarak uygun olduğu için Türk vatandaşları turistik seyahat için vize başvurusunda bulunmaktadır. Vietnam vize başvurusu – Visa Center hizmetleri ile hangi vize türlerinin alınabileceği öğrenebilmektedir.

Vietnam vize başvuruları için Ankara Vietnam Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Her birey başvurularını şahsen yapmalıdır. Vize başvurularında istenilen belgeler, Vietnam Büyükelçiliği internet sitesi üzerinden ya da vize merkezleri sitelerinden öğrenilebiliyor.

Vize başvurularından önce şu belgeleri hazırlamalısınız;

  • Vize başvuru randevusunun alınması,
  • Belirlenen şartlara uygun pasaport,
  • Vietnam C1 belgesi,
  • Ticari vize davetiyesi (Vietnam B1),

Vietnam vizesi için gerekli olan tüm belgelerin listesine güncel olarak ulaşılabilmekte ve bu listeye göre hazırlık yapılmalıdır.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır: 2021 Vize Ücreti Ne Kadar?

Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti, 95 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir. En çok ilgi çeken turistik yeri Halong’ tur. Ülke, turizm açısından  güvenli kabul edilmektedir ve oldukça ekonomiktir.

 Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesiz Girilir Mi?

Vietnam, bordo pasaporta sahip vatandandaşlarımızın yalnızca vize ile giriş-çıkış yapabilecekleri bir ülkedir. Vietnam’ a 90 günü geçmemek koşuluyla siyah, gri, ve yeşil pasaport hamilleri vizesiz seyahat planlayabilirler.

Vietnam Vizesi Türleri Nelerdir?

Vietnam vizesi seyahatin nedenine yan başvuru sahibinin Vietnam’ ı ziyaret etme sebebine göre türlere ayrılmıştır:

  • Vietnam turistik vize,
  • Vietnam ticari vize, (Toplantı, kongre, konferans, fuar ziyareti gibi nedenlerle ülkede bulunmak isteyenler de ticari vizeye başvuru yapacaklardır)
  • Vietnam aile ya da arkadaş ziyareti vizesi

Vietnam Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vietnam’ a seyahat düzenlemek isteyenler, vize başvurularını Ankara’ da bulunan Vietnam Büyükelçiliği’ ne şahsen müracaat ederek gerçekleştirebilirler. Vietnam vize başvuruları öncesinde başvuru sahibinin kesin çizgileriyle seyahat planını çıkartması yararına olacaktır. Başvuru sahibi Vietnam başvuru formunu eksiksiz biçimde doldurarak, başvuru durumuna göre elçiliğin istediği tüm belgeleri hazırlamalıdırlar. Belgelerin eksiksiz olmasının yanında elçiliğin istediği niteliğe sahip olması da önemlidir. Vietnam vize başvurularında mutlaka bulunması gereken C1 belgesi, yetkili seyahat acentalarından Vietnam uçuş bileti ile otel rezervasyonlarının ibraz edilmesi koşulu ile sağlanabilmektedir.

Vietnam vizesi başvuruları elçiliğe, konsolosluğun tam yetki verdiği yasal bir başvuru merkezi aracılığı ile de ulaştırılabilmektedir.

Vietnam Vize Başvurusu 1 – vietnam vize evraklari ucreti

Vietnam Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Vietnam vizesi almak için gerekli olan belgeler temel olarak pasaport, kimlik fotokopisi, biyometrik fotoğraf, C1 belgesi, Vietnam ticari vize davetiyesi (Vietnam B1 belgesi)

  • Vietnam vizesi için teslim edilecek pasaportun ziyaret dönüş günü itibariyle  en az 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır.
  • Vietnam vizesi alabilmek için başvuru sahibi Vietnam C1 belgesi göstermek zorundadır. C1 belgesi bir tür davetiyedir.
  • Vietnam ticari vize davetiyesinin (ya da Vietnam B1 belgesi)Vietnam Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylı olması önemlidir.
Vietnam vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/vietnam-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Vietnam Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Vietnam, Rusya, Malezya, Endonezya, Norveç, Almanya, İsveç’ in de aralarında bulunduğu toplam 23 ülkenin vatandaşına belirli süreler için vizesiz giriş hakkı vermiştir.

 Vietnam Vize Basvurusu

Vietnam Vize Ücreti Ne Kadardır?

Vietnam vizesi ücretleri yetkili acentalardan ya da elçiliklerden öğrenilebilir.

Başa dön tuşu
× Vietnam Vizesi