İrlanda Vize Dilekçe Örneği

İrlanda Vize Dilekçe Örneği

İrlanda turistik vize ihtiyaçlarınız için İrlanda turistik vize talep dilekçesi, İrlanda ticari vize ihtiyaçlarınız için ise İrlanda ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Birleşik Krallık olarak addedilen İngiltere, İskoçya ve Galler’in bulunduğu İngiltere Adası’nın batısında ve Kuzey İrlanda’nın güneyinde bulunan İrlanda, İrlanda Adası’nın yaklaşık %83’ünü elinde bulunduran ve resmi olarak İrlanda Cumhuriyeti olarak adlandırılan ülkedir.

Başkenti Dublin olan ve son derece yüksek hayat standartlarına sahip olan Hollanda, bugün pek çok dünya devi şirketin de Avrupa merkezi olarak faaliyet göstermektedir. İrlanda Cumhuriyeti’nin nüfusu yaklaşık olarak 4,85 milyondur.

Her yıl ortalama 7,5 ilâ 8 milyon turist ağırlayan İrlanda, Türk Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşları tarafından turist vizesi ile ziyaret edilebilmektedir. İrlanda turistik vize talep dilekçesi doldurarak İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurabileceğiniz gibi Vize Başvuru Merkezimiz de bu hizmeti sizlere sağlayabilmektedir.

Dilekçede bulunması gereken ayrıntılar:

  • İrlanda turist vizesi talebi dilekçesi yazarken seyahatinizin sebebi,
  • İrlanda turist vizesi talebi dilekçesi yazarken seyahatiniziz tarihleri,
  • İrlanda turistik vize talebi dilekçesi yazarken tüm seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağı
  • İrlanda turistik vize talebi dilekçesi yazarken çift dilekçeye gerek duyulup duyulmayacağına göre ikinci dilekçe hazırlanması (Ev hanımları ve öğrenciler için)
  • Eğer sigortalı özel sektör çalışanı iseniz İrlanda turist vize talebi dilekçesi yazarken işyerinize ait antetli kâğıdın kullanılması ve üzerinde şirket kaşesi ile yetkili imzası bulunması,

Tüm bu bilgileri de vize başvuru evrakları ile destekleyerek başvuru sürecini yürütebilirsiniz. Profesyonel ve hatasız hizmet için vize başvuru merkezimizi aramaktan çekinmeyin.

İrlanda Vize Dilekçe Örneği

İrlanda Vize Dilekçe Örneği

İrlanda Ticari Vize Dilekçe Örneği

Dünyanın en saygın bilgi işlem şirketleri, dünyaya açılmış olan pek çok teknoloji şirketi ve dahası, İrlanda’yı Avrupa merkezli olarak kullanıyor. Bunun sebebi, ülkede ticari anlamda faaliyet gösteren kurumlara uygulanan kurumlar vergisinin düşük olması.

Bu sebeple de çok fazla yatırımcı çeken İrlanda, ekonomik kalkınmasını buradan elde ediyor. İrlanda ticari vize sahibi olarak, İrlanda’da tüm şirketler ile ticari faaliyetler yürütebilir, iş toplantılarına, seminer ve de fuar gibi organizasyonlara katılabilirsiniz. İrlanda ticari vize talep dilekçesi doldurarak ticari vize başvurusu yapmak istiyorsanız, dilekçede şu unsurlara dikkat etmelisiniz:

  • Dilekçenizi antetli kâğıda yetkili imzası ve kaşeli şekilde hazırlayınız.
  • Dilekçenizi seyahat aralığı ve seyahat tarihi bilgileri ile doldurunuz.
  • Dilekçenizde seyahat amacınızı belirtiniz ve masraflarınızın nasıl karşılanacağını açıklayınız.
  • Görev aldığınız şirketteki pozisyonunuz ya da şirket sahibi olmanız durumunda bu bilgiyi belirtiniz.

Başvuru için gerekli olan dilekçeyi hazırladıktan sonra, İrlanda vize başvuru evrakları ile paralel bilgiler verdiğinizden emin olunuz.

İrlanda vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş İrlanda vize form örneklerine  visacenter.com.tr/irlanda-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Irlanda için hangi vize gerekli?

İrlanda için vize gerekli mi öğrenmek isteyenler başvuru merkezlerine ya da konsolosluğa başvuru yaparak sonuç hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Irlanda schengen vizesi mi?

İrlanda Schengen Anlaşması’nda taraf ülkelerden değildir dolayısı ile Schengen vizesi ile ülkeye giriş söz konusu değildir.

Irlanda vizesi almak zor mu?

İrlanda vizesi almak kolay mı herkes tarafından araştırılan sordur, tüm şartların yerine getirilmesi halinde vize almak çok kolaydır.

 

Oyla! post