İngiltere Vizesi 2023

,
İngiltere Vizesi 2022 

İngiltere Vizesi 2023; Büyük Britanya adasında bulunan İngiltere’ye seyahatlerde vize zorunlu kılınmıştır. T.C. vatandaşları İngiltere vizesi 2023 başvurularına dair pasaport prosedürlerine değinebilir. Bunun için:

 • Bordo, gri ve yeşil pasaportların her birine dair vize şartlarına yer verilir.
 • Diplomatik Pasaport sahipleri için de 90 günlük muafiyetten söz edilir.

İngiltere ziyaretleriniz için ilk etapta pasaport şartlarına değinmeniz faydalı olacaktır. Bunun üzerine zorunlu belgeleri toplar ve müracaat edersiniz. Tüm bu belgelere de seçtiğiniz vize türüne göre netlik kazandırılır. Seyahat nedenini ispatlayan evraklar dahilinde başvurunuzu yapar ve harekete geçebilirsiniz.

İngiltere

Siyah dışında olan tüm pasaport sınıfları için İngiltere vizesi zorunlu kılınmıştır. Her birinin de seyahatlerden önce belgelerini hazırlamaları ve ibraz etmeleri beklenir. Bunun üzerine:

 • Birleşik Krallığı oluşturan en merkezi ülkeye seyahat etmeniz mümkün olacaktır.
 • Avrupa’nın batısında yer alan ülkeye giriş yapmanız esas alınır.

İngiltere vizesi 2023 turistik seyahatler için ele alındığı zaman gözde şehirler değerlendirilir. Liverpool ile Manchester bunlar arasında gösterilir. Devamında gelenler ise Cambridge ile Oxford oluyor. Turistik yerine aile / akraba ziyareti, öğrenci ve de transit gibi diğer kısa süreli seyahat nedenlerine de değinilir. Ardından hem yerleşme hem de çalışma gibi ulusal vize türleri de gelir.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 2023

İngiltere vizesi almak için ne yapmalıyım soranlara ilk etapta belgelerden söz edilir ve eksiksiz olarak paylaşılması dikkate alınır. Özellikle de online formların çıktısına ihtiyaç duyulur. Çıktı olarak istenilen İngiltere vizesi gerekli evraklar 2023 hangileri soranlara:

 • Online başvuru formunu indirmek ve bilgileri girmek gerekir.
 • Randevu bildiriminin de çıktısını almanız istenir.
 • Vize ücretinin tahsis edilmesi halinde de dekonta ihtiyaç duyulur.

İngiltere vizesi 2023 olarak hangisini tercih ederseniz edin tüm bu evrakları hazırlamanız istenir. Ancak sadece belge çıktılarına değinilmez ve ardından pasaport gelir. Pasaporta ilişkin:

 • Son 10 yıl içinde çıkartılmış güncel pasaport eşliğinde başvuruya geçilmelidir.
 • Seyahat tarihinden sonra en az 6 ay kadar geçerli olması dikkate alınır.
 • 2 sayfası boş olan pasaportlara vizeniz işlenir.

İngiltere vizesi gerekli evraklar 2023 olarak biyometrik fotoğraflara da değinilir ve tekrardan şartlara uygun olması istenir. Hatta başvuru merkezlerinden çekinmeniz ve prosedürlere uygun olan fotoğrafları ibraz etmeniz beklenir. Bunun üzerine:

 • 35 x 45 mm olan ebatları dikkate almanız istenir.
 • Son 6 ayda çekilmiş ve 2 adet fotoğrafa ihtiyaç duyulur.

Fotoğrafların arkasından uçak bileti ile otel rezervasyonlarının geldiğini unutmamak gerekir. Opsiyonlu olarak davet mektuplarına da değinilir. Özellikle de arkadaş / aile ziyaretlerine dair davetiyelerin paylaşılması işlemleri hızlandırır.

Vize türüne bağlı olarak ayrı evraklara değinildiği açık durumda. Bu nedenle önceliğiniz vizeye netlik kazandırmak ve belgeleri öğrenmek olmalıdır. Aynı zamanda vize reddine karşı destekleyici belgeleri de öğrenmelisiniz. Örneğin maddi kaynakların belgeler ile paylaşılması da vizenin kısa sürede ve olumlu olarak sonuçlanmasında etkili olacaktır.

İngiltere Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İngiltere vatandaşı ile yapılan evlilik üzerine aile birleşimi vizesine değinilir. İngiltere vizesi 2023 olarak bu yönde tercihini yapanlara öncelikle şartlar belirtilir. Şartlara uygun olduğunuzu da İngiltere aile birleşimi gerekli evraklar üzerinden belirtmeniz istenir. Bunlar nelerdir sorgulayanlara:

 • Vize başvuru formu ve geçerli olan pasaportlar belirtilir.
 • 2 adet biyometrik fotoğrafa ve de oturum iznine ihtiyaç duyulur.
 • Medeni duruma dair evrakların da ibraz edilmesi istenir.

Aynı şekilde hem çalışma hem de eğitim durumuna dair belgelere ihtiyaç duyulur. Bunlar kadar uzun süreli seyahatlerde dil seviyesine de değinilir. İngiltere aile birleşimi gerekli evraklar arasında dil seviyesine dair:

 • A1 yeterlik seviyesine sahip olduğunuzu sertifikalar ile belirtmeniz istenir.
 • Belgelerin Konsolosluk onaylı olması halinde kabul edildiği belirtilir.

Bunların ardından İngiltere’de yaşayan eşin finansal durum belgelerine de göz atılır. Banka hesap dökümleri başı çeker ve gelir – gider belgeleri incelenir. Aynı zamanda en fazla 6 ayı içerecek şekilde maaş bordrolarına ihtiyaç duyulur. Finansal durum aile birleşimi vizesinde önemli bir yere sahiptir.

Varsa ek gelirin de yine belgeler ile paylaşılması istenir. Örneğin ortaklıklar ya da ev – arsa belgelerinin ibrazına geçilmelidir. Sonuç olarak tüm bu evrakların ibrazına karşı başvurularınız değerlendirilir. Birkaç ay sonrasında uzun süreli vizeye netlik kazandırılır.

İngiltere Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere’de çalışmayı düşünen T.C. vatandaşları meslek gruplarına göre ayrı ayrı sıralanan vize türlerine yönelebilir. Şöyle ki çalışma izni birkaç kategoride ele alınır. Öncelikle geçici ya da sürekli olması değerlendirilir. İngiltere vizesi 2023 olarak çalışma iznine yönelenler:

 • Çalışma şartları ve gün sayısına göre vizeden tercihini yapar.
 • Vize türüne uygun evraklar dahilinde müracaat eder.

İngiltere çalışma vizesi gerekli evraklar olarak her daim başı çeken pasaporta değinilir. Geçerli olan pasaportun en az 10 yıl içerisinde çıkartılmış olması dikkate alınır. Pasaportun beraberinde gelenler ise:

 • COS referans numarasının alınması ve belgeler ile paylaşılması istenir.
 • Dil yeterliliğine sahip olduğunuzu belgeleriniz ile belirtmeniz gerekir.

Banka dokümanları da vize başvuruları sırasında değerlendirme alınır. Bakiyenin yüksek olması vizeye karşı olumlu yanıt almanızı destekler. Bunun yanı sıra:

 • Nüfus kayıt örneği ile ikamet belgelerinin hazırlanması gerekir.
 • Hem sabıka hem de sicil kayıtları üzerine müracaat edilir.

İngiltere çalışma vizesi gerekli evraklar listesinde seyahat belgeleri de bulunuyor. Öncelikle seyahat geçmişinizi paylaşmanız gerekir. Bunun ardından konaklayacağınız otel ve uçak biletlerine ilişkin rezervasyonlara değinilir. Her birinin eksiksiz ibrazına karşı Ulusal Vize başvurularına yanıt almanız mümkün hale gelir. Eksik olması üzerine ise vize reddine karar verilebilir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi 2023 olarak öğrenci seyahatlerine de değinilir. Bunun üzerine tekrardan belgelerin sıralanması ve de harç ödemelerinin gerçekleşmesi esas alınır. Eğitim amacıyla seyahat etmek isteyenler İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar hangileri sorgulayarak harekete geçmelidir. Bunun üzerine:

 • Öğrencilerden vize başvuru formuna bilgilerini girmeleri istenir.
 • Hem pasaport hem de biyometrik fotoğraf gibi standart belgelere değinilir.

Farklı olarak okuldan alınan kabul mektubuna da ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda İngilizce eğitime ilişkin belgelerin alınması istenir. Görüldüğü üzere okul, eğitim ve dil seviyesi gibi hususlara değinilir.

İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar olarak aile ya da öğrenciye dair finansal duruma da göz atılır. Şöyle ki seyahat sürecinde yeterli finansal kaynağa sahip olduğunuzu belirtmeniz önem arz eder. Bunun dışında:

 • İngilizce tercüme ile öğrenci belgelerinin ibrazına geçilmelidir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin müdürlük onaylı olarak paylaşılması istenir.
 • Olmazsa olmaz seyahat sağlık sigortasına da göz atılır.

Dil eğitimi için ülkeye seyahat edecek T.C. vatandaşları Student Visitor Visa tercihinde bulunmalıdır. Ziyaretçi öğrenci vizesi olarak anılan bu vize türünde en az 6 aylık sürece değinilir. En fazla da 11 aya kadar seyahat etmenize izin verilir.

11 ayın ardından uzatma talebinde bulunmanız mümkün olmaz. İsteyenler bunun yerine uzun dönemi kapsayan Tier 4 General Student Visa tercihinde de bulunabilir. Dil eğitimi amacıyla verilen bu vize dahilinde seyahate geçebilir.

İngiltere Vizesi Ücreti 2023

İngiltere vizesi 2023 adına sadece ibraz edilmesi gereken evraklara yer verilmez. Bunun ardından harç bedellerini de sorgulamalı ve başvuru aşamasında yatırım işlemlerine geçmelisiniz. 2023 vize ücretleri ne kadar merak edenlere:

 • Kalınacak gün sayısına bağlı olarak ayrı tarifelerden söz edilir.
 • Yaş aralıkları da başvuru tutarlarını değiştirir.

İngiltere vizesi ücreti 2023 nasıl merak edenler öncelikle kalınacak gün sayısına netlik kazandırmalıdır. Bunun üzerine en az 6 aylık vizeye değinilir. Turistik seyahatler için 6 aylık sürece karar verenler için 128 USD olan tutar talep edilir. Bunun arkasından ise:

 • 2 yıllık İngiltere seyahatleri için belirtilen tutar 492 USD şeklindedir.
 • 5 yıllık seyahatlerde ise bu tutar 895 USD şeklinde talep edilir.

En fazla ise 10 yıllık seyahatlere değinilir. Bu yönde tercihini yapanlar için 1098 USD tutara yer verilir. Geriye ise başvuru aşamasında yatırım işlemlerine geçmeniz ve ödemeyi belgeleriniz ile ispatlamanız kalır.

Vize ücretlerinin her sene değişiklik gösterdiğini unutmamak gerekir. Bunda enflasyon oranları bir hayli etkili oluyor. Zam uygulamalarına geçiliyor ve yeni tarifeler açıklanıyor. T.C. vatandaşları yeni tarifeler üzerine ödemeye geçmelidir. Belgelerin ibrazına ve ödemelere karşı sonucu öğrenmeniz kısa sürecektir.

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi 2023

İngiltere vizesi 2023 olarak aile birleşimi tercihinde bulunanlar şartlara değinmelidir. Çünkü sadece şartlara uygun olanlar belirtilen belgeler eşliğinde müracaat edebilir. Bunun üzerine İngiltere vizesi aile birleşimi 2023 için:

 • İngiltere’de yaşayan eşin resmi olarak iş hayatına dair belgeleri paylaşması beklenir.
 • Yıllık gelirinden kariyerine kadar tüm hususlara değinmesi istenir.

Aile birleşimi vizesi için dikkate alınan bir diğer husus ise dil yeterliliği oluyor. İngiltere vizesi aile birleşimi 2023 adına en az A1 düzeyine değinilir. Yeterliliğin sertifikalar eşliğinde paylaşılması önem arz eder.

Aynı zamanda yaş sınırlarının da üzerinde durulur. 18 yaşının altında olan T.C. vatandaşları adına redde karar verilir. Redde karşılık belirtilen şartlara uymak ve de belgeler eşliğinde müracaat etmek önem arz eder. Aile birleşimi söz konusu olduğu zaman:

 • Geçerli pasaport ve biyometrik fotoğraf gibi standart evraklara değinilir.
 • Başvuru formu ile ikamet belgelerinin paylaşılması istenir.

Medeni durum, çalışma ve eğitim üzerine de çeşitli evraklara yer verilir. Hepsinin de öncelikle güncel tarihli olması dikkate alınır. Bunun yanı sıra onaylı olan belgelerin ibrazına karşı aile birleşimi vizesine sahip olabilirsiniz. Sonuca ortalama 15 – 21 iş günü içerisinde netlik kazandırılır. Söz konusu ek belgeler olduğu zaman bu süre 30 iş gününü aşabilir.

İngiltere Çalışma Vizesi 2023

Çalışma iznine sahip olmak isteyenler öncelikle vize türlerinden tercihini yapmalıdır. İngiltere çalışma vizesi 2023 olarak öncelikle geçici olanlara değinilir. Tier 5 şeklinde anılan geçici vizeye sanatçıların ve de sporcuların başvurmasına izin verilir. İngiltere vizesi 2023 olarak diğer çalışma izinlerine de değinmek gerekirse:

 • Geçici olarak hayır işçilerinin de müracaat etmelerine izin verilir.
 • Dini çalışan ve resmi din görevlisi için de Tier 5 iznine yer verilir.

Sadece geçici olarak Tier 5 vizesine değinilmez. İngiltere çalışma vizesi 2023 olarak ardından sürekli olan izinlere de yönelmeniz mümkün olacaktır. Bunlardan Tier 2 olarak şirket içi transferlere değinilir. Devamında gelenler ise:

 • Tier 1 şeklinde yatırımcı ya da girişimci vize türlerine yer verilir.
 • Seçkin sporcular ve genel seyahatlerde ise Tier 2 çalışma iznine geçilir.

Çalışmak adına İngiltere’yi tercih eden T.C. vatandaşları istedikleri vize türüne yönelebilirsiniz. Ancak öncesinde şartlara değinmek ve belgeleri hazırlamak önem arz eder. Örneğin en az B1 seviyesinde olan dil yeterliliğinin belgeler ile ibraz edilmesi gerekir. Bunun gibi:

 • Birikime sahip olmak ve hesap dökümlerini paylaşmak gerekir.
 • Sabıka kaydına sahip olmadığınızı da belgeler ile belirtmeniz istenir.

Olmazsa olmaz başvuru formu, pasaport ve fotoğraf belgelerine de değinilir. Sonuç olarak tüm bu evrakların yetkili merkezlere teslim edilmesi halinde uzun vadeli seyahatler için aile birleşimine yönelebilirsiniz.

İngiltere İş Arama Vizesi 2023

İngiliz şirketleri bünyesinde çalışma göstermek adına vize prosedürlerine değinmeniz gerekir. Öyle ki vize sahibi olmadan İngiltere’ye seyahat etmek ve iş ilanlarını değerlendirmek mümkün olmaz. İngiltere vizesi 2023 için:

 • İş aramaya dair Tier 2 çalışma iznini dikkate alabilirsiniz.
 • Geçici olan çalışma izni ile iş ilanlarını değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Bunun için T.C. vatandaşları hazırlamaları gereken belgeleri öğrenmelidir. İngiltere iş arama vizesi 2023 için öncelik başvuru formuna ve de pasaporta verilir. Ardından ise biyometrik fotoğrafların ibraz edilmesi beklenir.

İngiltere iş arama vizesi 2023 için maksimum 6 aylık sürece değinilir. 6 aylık kalma sınırına göre başvuru ödemelerine geçmeniz beklenir. Nitekim belgelerden ziyade harç ödemeleriniz de değerlendirilir. Geriye ise iş arama vizesine alacağınız yanıta karşı seyahat programlarına yön vermeniz kalır.

İngiltere Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Eğitim amacıyla İngiltere’ye seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarına da birkaç vize türünden söz edilir. İngiltere vizesi 2023 olarak kalınacak gün sayısına göre kararınızı vermeniz gerekir. Şöyle ki:

 • 6 aydan kısa süreli olan seyahatlerde öğrenci ziyaretçi vizesine değinilir.
 • 6 aydan uzun olan süre için de Tier-4 vizesine başvurmanız istenir.

İngiltere eğitim & Erasmus vizesi 2023 için kısa ve uzun dönem alternatifleri mevcut durumda. Her biri için benzer evraklar istenir ve eksiksiz teslime karşı sonuç olumlu yönde acıkabilir. İngiltere eğitim & Erasmus vizesi 2023 adına:

 • Kayıt kabul belgesine önem verilir ve onaylı olarak ibraz etmek gerekir.
 • Başvuru formunu doldurmanız ve kimlik belgelerinizi paylaşmanız istenir.

Aynı zamanda İngilizce olarak hazırlanan vize talep dilekçesine ihtiyaç duyulur. Dilekçe, form ve zorunlu belgeler üzerine müracaat edilir.

İngiltere Vize Reddi 2023

Vize reddine maruz kalmak istemeyenlerin önceliği zorunlu olan evrakları öğrenmek olmalıdır. Çünkü öncelikle belgelerin eksik bir şekilde teslim edilmesi vize reddine neden olacaktır. İngiltere vize reddi 2023 nedenlerinin çoğu zaman belgeler üzerinden paylaşıldığı görülür.

Belgelerin seyahat amacına uygun olmaması da sorun teşkil eder. Tekrardan İngiltere vize reddi 2023 olarak seyahati kanıtlamayan belgelere de işaret edilir. Bunlar kadar:

 • Ülkeye geri dönüşü ispat etmemeniz halinde vize reddine karar verilir.
 • Yetersiz mali güce karşı da olumsuz olarak yanıta geçilir.

Redde neden olan tüm bu hususlara değinmek ve müracaat etmek faydalı olacaktır. Başvuru aşamasında önceliğiniz seyahat amacına uygun vizeye yönelmek olmalıdır. Ardından vize için zorunlu belgeleri öğrenerek randevu gününe kadar hazırlamanız istenir. Randevulara bizzat gelmeniz ve belgelerinizi teslim etmeniz gerekir. Bunun gibi olmazsa olmaz başvuru ödemelerine de geçilmelidir.

İNGİLTERE VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
İNGİLTERE TİCARİ BELGELER İNGİLTERE TURİSTİK BELGELER
İngiltere Vizesi 2023 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İngiltere Vizesi 2023 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İngiltere Vizesi 2023 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İngiltere Vizesi 2023 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
İngiltere Vizesi 2023 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi İngiltere Vizesi 2023 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
İngiltere vizesi ile hangi ülkelere seyahat edilebilir?

Kuzey İrlanda, İskoçya ve de Galler seyahatlerine ilişkin İngiltere vizesine sahip olmanız gerekir.

İngiltere vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapılır mı?

Schengen İngiltere’de geçerli olmadığı gibi İngiltere vizesi ile bu ülkelere giriş yapmanıza da izin verilmez.

İngiltere transit vizeden nasıl muaf olunur?

Aktarma süresinin 24 saatten az olması halinde transit vize başvurusunda bulunmanız gerekmez.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.