İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere vize başvurusu yapmak istiyorsanız, İngiltere vize kategorisine başvuru yapmanız gereklidir. İngiltere vize ücreti başvuru yaptığınız İngiltere vize çeşidine ve süresine göre farklılık gösterebilir.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Vize başvurusunda bulunacağınız zaman doğru kategori seçimi yaptığınızdan emin olmalısınız. Eğer size uygun olmayan vize kategorisine başvuruda bulunursanız, hem ödediğiniz ücreti kaybedecek hem de vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Eğer vize almak istiyorsanız mutlaka Vize Merkezi`nde hizmet veren İngiltere uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Vize Merkezi telefon veya mail yoluyla bilgilendirmeler için herhangi ücret talebinde bulunmuyor. Bu sayede hiçbir ücret ödemeden vize uzmanlarından destek almak şansına sahip oluyorsunuz.

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Konsolosluğu başvuru yapan kişilere 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuru olanakları tanıyor. Geçtiğimiz yıllara baktığımız zaman 2018 yılında İngiltere vize ücreti için 6 aylık turistik başvuru 125 dolar olarak hesaplanıyordu. İngiltere vize ücretleri 2022 yılında da 125 ile 135 dolar arasında değişiklik gösteriyor. Tabii bu tutar 6 aylık turistik vize için geçerlidir. 6 Aydan daha fazla olan vize başvurusu için belirlenen ücretler ise aşağıdaki gibidir.

 • 6 Aylık Vize başvurusu harç ücreti – 135 USD (1075 TL)
 • 2 Yıllık Vize başvuru harç ücreti – 486 USD (3870 TL)
 • 5 Yıllık Vize başvurusu harç ücreti – 885 USD (7048 TL)

Yukarıda belirtilen vize başvuru harç ücreti kur farkına göre değişebilir.

İngiltere Vizesi Ne Kadar 2022?

İngiltere vizesi almak isteyen kişiler ücretlendirmenin ne kadar olduğunu merak ediyor. Günümüzde İngiltere vize ücretlerinin geçmiş zamanlara göre daha yüksek olduğunu belirtmeliyiz. 6 Aylık İngiltere vize ücreti 2022 yılı için 135 dolara varan rakamlar ile alınabilir.

İngiltere vize fiyatları döviz kurlarının farkından etkilenmektedir. Bu nedenle ücretlerde ufak değişimler yaşanabilir. 6 Aylık İngiltere vize ücreti için ödemeniz gereken 135 USD dışında ek olarak başvuru yapan her kişi başına 210 TL değerinde ücret ödenmesi gereklidir.

İngiltere vize başvurusu yapacak eczacılar için ücret konusunda bazı indirimler yapılmaktadır. Hatta tamamen ücretsiz başvuru şansı da bulunmaktadır. Fakat her iki çocuğunuz için de normal şartlar ile ödeme ücret ödemeniz gerekir.

Eczacılar vize başvurusu sırasında evraklar içerisinde SGK işe giriş Bildirgesi veya firma belgeleri (faaliyet belgesi, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri) tarzında evraklar istenmez. Belirtilen evrakların dışında tüm prosedürler aynı şekilde işlemektedir. Eczacı olan kişinin Eczacılar Odası yazısı ile (eğer eczana kendi üzerineyse) vergi levhası ile birlikte imza sirkülerini sunmalıdır.

Eğer kişi eczanede çalışıyorsa, evraklarını farklılaştırmalıdır.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2022

İngiltere turist vizesi almak istiyorsanız öncelikle uygun bir vize başvurusu yapmalısınız. Eğer seyahat amaçlı bir gezi planlıyorsanız, turistik kategoride vize başvurusu yapmalısınız. Turistik kategori seçimi yaptıktan sonra kategoriye uygun olarak vize harcı ödemesini gerçekleştirmelisiniz. Vize harcı ödeyeceğiniz zaman oldukça dikkatli olmanız gereklidir. Çünkü seçtiğiniz kategoriye göre Vize ücreti farklı olabilir.

Başvuru yapmadan önce seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Aynı zamanda tüm evraklar güncel olmalıdır. İngiltere vize ücreti ise vize kategorisine ve süresine göre değişiklik gösterebilir. İngiltere turist vize ücreti 2022 yılında genel olarak aşağıdaki şekildedir.

 • 6 Aylık Vize başvurusu harç ücreti – 128 ile 130 USD aralığındadır. (1020 – 1035 TL)
 • 2 Yıllık Vize başvurusu harç ücreti – 486 USD (3870 TL)
 • 5 Yıllık Vize başvuru harç ücreti – 885 USD (7048 TL)
 • 10 Yıllık Vize başvurusu harç ücreti – 1110 USD (8840 TL)

Belirtilen ücretlendirme günlük TL – USD kur farkına göre ufak değişikliklere uğrayabilir. Fakat genel olarak 2022 yılında İngiltere turist vize ücretlendirmesi yukarıdaki şekilde işlemektedir. İngiltere turistik vizesi ücreti aynı zamanda ticari, aile ve arkadaş ziyareti vize ücretlerini de kapsamaktadır. Ayrıca yukarıda belirtilen ücretler sadece vize harcı için ödenmesi gereken tutardır. Talep ettiğiniz diğer hizmetler için ekstra ücret ödemeniz gereklidir.

Bunların dışında İngiltere vizesi başvurusunda bulunduğunuz zaman tüm evraklarınız tek tek tarandıktan sonra sisteme yüklenmektedir. Başvuru merkezi bu işlem için ek ödeme talep etmektedir. Fakat bazı vize veren kurumlar tarafından belirtilen işlemler ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir.

Yeşil Pasaporta İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

Yeşil pasaporta sahibi olan kişilerin 2022 yılında en çok merak ettiği sorulardan biri de “Yeşil Pasaporta İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar” sorusudur. Yeşil pasaport İngiltere vize ücreti 2022 yılında 1050 dolardır. Bu tutar İngiltere`de 10 yıl ikamet etmek isteyenler için belirlenmiştir. Fakat belirtilen ücretin dışında ek ücretler de ortaya çıkabilir. 1050 Dolar sadece konsolosluk harcıdır.

Eğer Birleşik Krallığa seyahat etmeyi düşünüyorsanız, aynı zamanda yeşil, gri ve bordo pasaport sahibiyseniz, İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmesi üzere vize başvurusunda bulunmalısınız. Avrupa ülkelerine yeşil pasaportla seyahat eden başvuru yapan kişiler, İngiltere seyahatleri için başvuruda bulunmak zorundadır. İngiltere vize başvurusu evrakları ve diğer prosedürler, yeşil pasaport ve bordo pasaport sahipleri için aynıdır.

İngiltere vize almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de İngiltere yeşil pasaport istiyor mu? sorusudur. Evet, yeşil pasaport sahipleri Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat edebilir, fakat İngiltere`ye gitmek için vize başvurusu yapılmalıdır. Bununla beraber harç ücreti ödenmelidir.

İngiltere Vize Başvuru Ücreti Nasıl Ödenir?

İngiltere vize başvurusunu internet üzerinden online bir şekilde yapabilirsiniz. Vize başvurusu yapmak için online İngiltere vize başvurusunu yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorsanız, aynı sistem üzerinden İngiltere vize ücreti ödemesi yapabilirsiniz. İngiltere vize başvurusu yapacaksanız ödemeni sadece online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere vize ücretini bankayla veya İngiltere Konsolosluğu ile ödemeniz mümkün değildir.

İngiltere vize başvurusu yapmak için ilk önce resmi internet sayfasına giriş yapmalı, ardından vize başvuru formunu uygun kategoriye göre doldurmalısınız. Bu adımları izleyerek İngiltere vize ödemesini başvuru yaptığınız kategoriye göre internet üzerinden online bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Vize Ücreti Kredi Kartı ile Ödenir mi?

Vize ücretini ödemek isteyen kişilerin merak ettikleri konulardan biri de “Vize Ücreti Kredi Kartı ile Ödenir mi” sorusudur. Vize ücretini online bir şekilde ödemek için kredi kartı ya da bankamatik kartı (Visa, Mastercard, UniPay) seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca ödeme yapacağınız kartın sizin isminizle uyuşması gereklidir. Başka kişiye ait olan kredi kartı veya bankamatik kartı ile ödeme yapmaya çalıştığınız takdirde ödemeniz işleme alınmayacaktır.

İngiltere Vize Ücreti Nedir?

İngiltere’ye seyahat edecek kişiler ülkede kadar süre bulunacağını belirlemelidir. Vize başvuru sahipleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvurusu yapmalıdır. Bu durumda ödenmesi gereken vize ücretleri;

 • 6 aylık İngiltere vize ücreti: 128 $
 • 2 yıllık turistik vize ücret: 492 $
 • 5 yıllık turistik vize ücreti 895 $
 • 10 yıllık turistik vize ücreti: 1098 $

Erasmus Öğrencileri Vize Ücreti Ödüyor mu?

Erasmus öğrencileri önceki yıllarda vize başvurusu sırasında 500 TL`ye yakın bir ücret ödemek zorundaydı. Bunun sebebi ise İtalya 90 gün üzeri kalan Erasmus öğrenci vizeleri için ücret talep ediyordu. Fakat bu durum ülkeden ülke değişiklik gösterebiliyor. Ancak günümüzde 2022 yılı itibariyle Schengen kurallarına uygun olarak eğitim amaçlı alınan vizeler için hiçbir ücret ödenmiyor. Öğrenciler Erasmus vize ücreti ödemeden sadece başvuru ile vize sahibi olabilir.

Erasmus vize başvuru sırasında sadece temel birkaç kalem ücreti ödemeniz gerekebilir. Bunun dışında herhangi bir ücret ödemenize ihtiyaç duyulmaz.

İngiltere Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için  visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
İngiltere vize başvurusu için vize evraklarının teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi gerekir. İngiltere vize ücreti vize türleri ve geçerlilik sürelerine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere’ye seyahat etmek için başvuru yapabileceğiniz vize türlerinden biri Schengen vizesidir. Schengen vize ücreti 80 Euro’dur.
İngiltere Vize Ücreti

İngiltere’ye gitmek için ne kadar para gerekir: İngiltere’ye gitmek için ödenmesi gereken vize ücreti 128 dolardır. Bunun dışında uçak bileti, konaklama, vize başvuru merkezi ücreti gibi ek masraflar da vardır.

İngiltere turist vizesi pandemi sebebi ile 2020 yılında verilmemiştir. 2022 yılında ise ülkeye seyahat etmek için turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurular İngiltere konsolosluğundan randevu alınarak yapılabilir.

İngiltere turist vizesi ücreti 2022 yılı için 128 dolar olarak belirlenmiştir. Bu ücret, 6 ay geçerliliği olan standart vize ücretidir. 5 yıl geçerliliği olan İngiltere vize ücreti 895 dolardır.

İngiltere turist vizesi nasıl alınır: Turist vizesi almak için İngiltere konsolosluğundan randevu alınması ve vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formu çıktısı, vize talep dilekçesi ve diğer evraklar, vize merkezine teslim edilir.

İngiltere turist vizesi ücreti 2020 yılında 128 dolar olarak belirlenmiştir.

İngiltere vizesi ücreti başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. İngiltere eğitim, çalışma, turistik gibi birden çok vize verir. 2 yıl geçerliliği olan İngiltere vizesi ücreti 492 dolardır. Vize ücreti İngiltere konsolosluğuna nakit olarak ödenir.

Ingiltere vizesi ne kadar 2020?

İngiltere vize ücretlerinin geçmiş tarihlerde ne kadar olduğunu konsolosluk ya da büyükelçilik sitelerinden öğrenmek mümkündür.

Vize için ücret ödeniyor mu?

Vize ücreti konsoloslukların harç bedeli ile hizmet servis ücreti şeklinde ödenmektedir, fiyatlar konsolosluklarca her yıl değiştirilir.

Ingiltere öğrenci vizesi ne kadar?

İngiltere’de eğitim görmek için başvuru yapılan öğrenci vizesinde sadece konsolosluk harcı ödenmektedir. Öğrenci vize türünde sigorta ücreti talep edilmez.

İNGİLTERE VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
İNGİLTERE TİCARİ BELGELER İNGİLTERE TURİSTİK BELGELER
İngiltere Vize Ücretleri 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İngiltere Vize Ücretleri 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İngiltere Vize Ücretleri 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İngiltere Vize Ücretleri 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
İngiltere Vize Ücretleri 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi İngiltere Vize Ücretleri 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

 

Oyla! post