İngiltere Nerede?

,
İngiltere Nerede?

İngiltere nerede; İngiltere ülkesi Avrupa’nın batısında bulunan Büyük Britanya adası üzerinde yer almaktadır. Etrafı denizlerle kaplı bir adadır. Başkenti Londra’dır. İngiltere içerisinde konuşulan dil ise İngilizcedir. Birleşik Krallık içerisinde bulunan dört ülkenin en büyük olanıdır. Çoğu zaman doğrudan Birleşik Krallık ile ilişkilendirilerek “Büyük Britanya” ya da “Birleşik Krallık” olarak adlandırılmaktadır.

İngiltere Hakkında Bilgi

İngiltere’ye Nasıl Gidilir?

İngiltere’ye Nasıl Gidilir

İngiltere’ye gitmek için birçok yol bulunmaktadır. Bu nedenle en başta nasıl bir seyahat istediğinize karar vermelisiniz. İngiltere’ye turist olarak gidebilir ve ülkeyi belirli bir süre içerisinde gezebilirsiniz. Dilerseniz İngiltere’de tamamen yaşamak ya da belirli bir sürede yaşamak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ingiltere dünyada nerede yer alıyor?

İngiltere Avrupa’nın batısında, Atlas okyanusunda bulunur.

Ingiltere hangi ülkede?

İngiltere diğer ismi ile Birleşik Krallıktır. Birleşik Krallık ülkesi olarak adlandırılır.

Ingiltere bulunduğu kıta nedir?

İngiltere, Avrupa Kıtası’nda bulunur. Avrupa Kıtası’nda Büyük Britanya adasındadır.

Tüm bu gerçekleştirilen seyahat biçimi için kişinin vizeye sahip olması ve İngiltere nerede, nasıl bir yer bilmesi gerekir. Bunun dışında banka hesabında yeterli miktarda para bulunması, uçak bileti ve diğer belgelerin de hazır olması gerekir. Aksi takdirde İngiltere’ye hiçbir türlü ziyarette bulunulamayacaktır.

İngiltere’de İklim Nasıl?

İngiltere’de İklim Nasıl

İngiltere nerede; Avrupa’nın batısında bir ada ülkesidir. İrlanda’ya yakın olması nedeniyle havanın her zaman soğuk olduğu düşünülmektedir. Ancak İngiltere’de bulunan “Gulf stream” (sıcak su akıntısı) iklimin yumuşak olmasını sağlamaktadır. Hatta Türkiye’nin birçok yerine oranla kışlar çok daha ılıman (5 ila -10 derece arası) geçmektedir. Yazları ise aşırı bir sıcaklık bulunmamaktadır. Sıcaklıklar 15 ila 30 derece arasında değişiklik göstermektedir. Türkiye’deki gibi sert hava koşulları İngiltere’de yaşanmamaktadır. Ancak güneşli hava sayısı Türkiye’ye göre daha azdır.

İngiltere’ye Turist Olarak Gitmek

İngiltere’ye Turist Olarak Gitmek

İngiltere’ye turist olarak gitmek istiyorsanız öncelikle vize almanız gerekmektedir. Vize için de vize işlemi gerçekleştiren şirketlere başvurabilir ya da başvurunuzu kendiniz İngiliz Konsolosluğu’na yapabilirsiniz. Vize başvurusu için öncelikle;

  • Güncel bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Pasaportunuz olmaması durumunda vize başvurusu yapamazsınız.
  • Vize ücretini ödemeli ve ödemenin dekontunu almalısınız. Vize ücretleri kalınacak süreye göre değişiklik göstermektedir. 6 aydan 10 yıla kadar turist vizesi verilebilmektedir.
  • İngiltere nerede; İngiltere içerisinde bir otelde rezervasyonunuz olmalı ve o tarihe alınmış uçak biletinizi sunmalısınız.
  • Durumunuza göre destekleyici diğer belgelere de sahip olmalısınız.

Turist olarak gitmeniz durumunda bir yerde resmi olarak çalışmazsınız ve seyahat süreniz bittiği zaman mutlaka ülkenize dönüş yapmalısınız.

İngiltere Nerede?

İngiltere Nerede?

İngiltere Vatandaşı Olmak

İngiltere gerekli koşullar durumunda kişileri vatandaş olarak kabul edebilmektedir. Gerekli koşulları taşıyor olmanız durumunda dilerseniz İngiltere vatandaşı olabilirsiniz. Ancak vatandaşlık vizesi almak turist vizesine göre çok daha karmaşık ve zordur. Özellikle geçerli bir nedenin sunulması, vize ve yaşama için temel giderlerin karşılanacak kadar hesabınızda para bulunması gerekmektedir. Geçerli nedenler için evlilik, davet mektubu gibi nedenleri sunabilirsiniz. Bunun yanında İngiltere tarafından istenen özel belgelere de sahip olmalısınız. Maaşınızı ve banka dekontlarınızı (son 6 ay) sunarak varlık durumunuzun geçerli olduğunu kanıtlamalısınız. Yerleşim vizesinin tutarını ödemeniz de kesin şarttır. Günümüzde bu miktar 1962 Euro’dur.

Ancak dilerseniz İngiltere’ye çalışan ya da öğrenci olarak gidebilir, daha sonrasında vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Genellikle kişiler iş vizesini tercih ederek daha sonra vatandaş olmayı tamamlamaktadır. İngiltere tarafından sunulan doğrudan vatandaşlık seçenekleri kısıtlıdır.

İngiltere nerede; Birleşik Krallık içerisinde bulunan en büyük ülkedir. Bu durumda sizin de Birleşik Krallık tarafından belirlenmiş şartlara uyum gösteren belgeler sunmanız da önemlidir. Bu nedenle yapacağınız vatandaşlık başvurusunda yalnızca İngiltere’yi baz almamalısınız.

İngiltere’de Eğitim Nasıldır?

İngiltere’de Eğitim Nasıldır

İngiltere’de eğitim 5 yaşından itibaren başlamaktadır ve 16 yaşına kadar zorunludur. Devlet tarafından sunulan eğitim ücretsizdir. Ancak isteyen kişiler özel okulları da tercih edebilmektedir. Öğrencilerin %95’i devlet okullarını tercih ederek eğitimlerini sürdürmektedir.

Üniversite eğitimi ise zorunlu değildir ve bu eğitimi almak isteyen kişiler ücret ödemelidir. Ülke içerisinde toplamda ortalama 130 civarında üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin ise birçoğu köklü ve önemli üniversitelerdir.

Eğitim sisteminin de ilerleme şekli okul öncesi, ilkokul, ortaokul, kolej ve üniversitedir. Okul öncesi okulları özeldir ve 3 – 4 yaş çocuklarını okullara kabul etmektedir. Aileler isterlerse ücret karşılığında çocuklarını okul öncesi eğitimi kurumuna gönderebilmektedir. İlkokul ise 5 yaştan itibaren başlamaktadır.

İngiltere Nerede Videosu;

Oyla! post

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.