Fildişi Vizesi Gerekli Evraklar (Güncel)

Fildişi Vizesi Gerekli Evraklar 2022
Fildişi vize örnekleri, dilekçe örneklemeleri, form örnekleri ve daha birçok yararınıza olacak örneği, makalemiz sonunda sizler için derledik.

Fildişi Vize Ücreti

Turistik, ticari, eğitim, çalışma gibi konular fark etmeksizin sizlere Fildişi vize alımı sürecini anlatmak ve dilerseniz vizenizi alırken uzman olarak sizlere destek vermek istiyoruz. Fildişi vize ücreti fiyatları genelde sürekli değişmekte olup, güncel fiyat bilgisini almak için visacenter çağrı merkezimizde telefonlarınızı cevaplayacak olan uzmanlarımız ile görüşme yapabilirsiniz.

Finlandiya Aile Birleşimi

 • Fildişi vizesi çoklu giriş çıkış hakkına sahip olabileceğiniz, 90 gün boyunca geçerliliğini koruyacak vize için 140 Euro bir harç ücreti talep etmektedir. Harç ücretlerinin değişip değişmediği ile ilgili doğrudan bilgili, bizleri arayarak alabilirsiniz..

Fildişi Sahili vizesi alırken ekstra olarak sağlık sigortası da yapmanız gerekmektedir. Vize işlemleri için ön şartlardan bir tanesi olan sağlık sigortası, sizlerin ne amaçla giderseniz gidin, gittiğiniz yerlerde başınıza gelebilecek herhangi olumsuz bir sağlık olayı karşısında, maddi teminat niteliği taşımaktadır.

Fildişi vize ücreti ödemesi yaparken, eşzamanlı olarak bazı belge ve bilgilerinizi de evraklarınız arasında teslim etmeniz gerekmektedir. Bu belge, bilgi ve evrakların yanı sıra, vize talep formu ve vize dilekçesini de Fildişi Sahili Başkonsolosluğu’na bildirmeniz (iletilmesini sağlamanız) gerekmektedir.

Fildişi Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Fildişi Vize Evrakları

Fildişine gitmek istiyorsanız, bizler ile iletişime geçerek, vize süreciniz içerisinde bizlerden yardım almanız mümkündür.

Fildişi Sahili’ne gidecek, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusu esnasında vermesi gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Fildişi vize ücreti ödemesi öncesinde verebileceğiniz bu evrakları, visacenter olarak aşağıda sizler için listeledik.

 • Fildişi vize başvurusu sonrası, hiç yoksa 6 aylık süreç geçerli kalacak bir adet pasaporta sahip olmalısınız.
 • 35 milimetreye, 45 milimetre boylarında, yakın tarihte çekimi gerçekleştirilmiş, kişinin kendisine ait biyometrik 2 tane fotoğrafı da gerekli evraklar arasına konumlandırılmıştır.
 • 30.000 Euro’luk sağlık sorunlarınıza kadar oluşabilecek sorunların teminatı olması adına, bir adet sağlık sigortası da yaptırmanız gerekmektedir.
 • Ziyaret amaçlı Fildişi’ne gidecekseniz, ziyaretine gideceğiniz akraba, eş/dost veya davet eden her kimse, o kimseler tarafından adınıza ulaştırılmış olan davetiye belgesi vermeniz gereken bir diğer belgedir.
 • Eğer, turistik amaçlar ile Fildişi’ne gitmek istiyorsanız, yaptığınız Konaklama rezervasyonlarınızı detaylı bir şekilde bildirmeniz gerekmektedir. Var ise gidişi dönüş uçak bileti rezervasyonu, konaklayacağınız yerlerin rezervasyonlarını Fildişi Başkonsolosluğuna vereceğiniz evraklar arasında yer almalıdır.
 • Fildişi vize ücreti ödediğinize dair kanıt niteliği taşıyan dekontunuzu da evraklar arasına koymanız gerekmekte.
 • Mali durumunuzun, Fildişi Sahili ülkesinde bulanacağınız sürede sizlere bir sorun çıkartmayacağını da kanıtlamalısınız. Bunun için gerekli olan şeyler, banka hesap bilgileriniz ve banka hesabınızın içerisinde bulunan paranın miktarını belirten evraklardır.
 • Herhangi bir salgın hastalığı önlemek adına, sağlık belgesiyle aşı kontrolünüzü yaptırdığınızı da Fildişi Başkonsolosluğu’na evrak olarak vermelisiniz. Bu tarz sağlık süreçleri veya sağlık sigortası ile ilgili detaylı bilgi almak için, visacenter çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Ticari amaçlar ile gidecekseniz, gittiğiniz ticari amacı belgelemelisiniz.
 • Fuar ve benzeri konular için vize almak istiyorsanız, fuardan sizler tarafına gelen davetiyeleri mutlak suretle bildirmeniz gerekmektedir.

Fildişi vize evrakları ile ilgili daha detaylı bilgi almak, randevu ayarlamak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Fildişi Vize Formu

Fildişi vize formu sizlerin kişisel bilgilerinizi teyit amaçlı vereceğiniz formdur. Bu teyit amacı tarafınızdan, Fildişi Sahili Başkonsolosluğu tarafına yapılan bir bildiri niteliğindedir.

Form içerisinde genelde kimlik bilgileriniz, çalıştığınız kurum ile ilgili bilgiler ( sahibiyseniz sahibi olduğunuz şirket ile ilgili bilgiler), yer almaktadır. Yer alan bilgileri uzman gözetimi ve desteği altında tamamlamak istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilişiniz.

Fildişi Vize Dilekçesi

Fildişi için hangi vizeyi alıyor olursanız olun, vize dilekçesi doldurmanız gerekmektedir. Fildişi vize ücreti, fildişi vize talebi ve fildişi vize dilekçesi ile ilgili tüm bilgilere bizleri arayarak ulaştıktan sonra, kendiniz için danışmanlık talebinde bulunabilirsiniz.

Vize dilekçesinde, form ve verilen evraklara ters düşen bir durum, Fildişi Sahili Konsolosluğu’nca tespit edilmesi neticesinde vizeniz reddedilecektir. Vizenizin ret almaması, Fildişi vizesini kolaylık ile almak için bizler ile iletişime geçmeniz sizlerin yararına olabilir.

Fildişi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fildişi vizesinin çıkma süresi yaklaşık olarak 1 hafta ile 15 gün arasında değişen bir süreçte gerçekleşmektedir. Bu süreç yoğunluğa bağlı olarak ya azalır, ya da artar.

Fildişi Vizesi Gerekli Evraklar 2023?

Fildişi Sahili vizesi alabilmek için gerekli olan evraklar vizenin türüne ve ülkede yapılacak olan seyahatin amacına göre farklılık göstermektedir.

Fildişi Sahili vize var mı?

Fildişi Sahili tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması yer almaktadır, bordo pasaport ile ülkeye giriş vizeye tabidir.

Fildişi Sahili pahalı mı?

Türkiye ile kıyaslandığında Fildişi Sahili pahalı bir ülkedir, tüm harcamalar ve konaklama dahil Türkiye’ye oranla çok daha yüksektir.

Fildişi Sahili Türkiye arası uçakla kaç saat?

Fildişi Sahili Türkiye’ye 5000 kilometre mesafeden daha uzaktır, Atlas okyanusuna kıyısı bulunan Afrika ülkesine ulaşım uçak ile gerçekleştirilir. Uçak seyahati yaklaşık olarak 7 saati aşmaktadır.

Oyla! post