Gabon Vizesi Gerekli Evraklar (Güncel)

Gabon Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Vize dilekçesinin tam örneği, vize formu usule uygun doldurulması ve Gabon Cumhuriyeti vize işlemleri örneklerimiz aşağıda yer almaktadır.

Gambia Vize Başvuru Formu

Gabon Vize Evrakları

Gabon vize evrakları 2020 yılı detaylı bilgilendirmesini, visacenter olarak sizler için toparlamış bulunmaktayız. Gabon’a giderken yapmanız ve verilmesi gereken evrakların listesini maddeler halinde aşağıdan okuyabilirsiniz.

 • Diğer ülkelerde de geçerliliğini koruyan bir madde olan, vizenin başvuru sürecinden sonraki 6 aylık sürede geçerliliğini yitirmeme maddesi, Gabon Cumhuriyeti vize evrakları için istenilen ilk koşuldur.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı renkli veya renksiz (duruma göre değişmektedir) fotokopisi de vermeniz gereken evraklar arasında yer almaktadır.
 • Evrakların verilme işlemi sırasında, Gabon vize ücreti dekontunu da evraklarınızın arasına koyabilirsiniz.(harç ücretinin doğrudan dekontunu)
 • Var ise Türkiye ile Gabon arasında yapacağınız uçuşların rezervasyonlarını da evraklar arasına ekleyiniz.
 • Eğer, kalacağınız yer kesinleştiyse, kalacağınız yerin rezervasyon bilgilerini de vermek sizlerin yararına olacaktır.
 • Gabon Başkonsolosluğu’na yazılmış ve İngilizce halinde sunulacak olan, vize dilekçesi de verilmesi gereken evraklardandır.
 • Gabon vizesi başvurusunun formu da gerekli bir diğer evraktır.

Gabon vize ücreti, danışmanlık ücreti ile ilgili değişme olup, olmadığını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Gabon Vize Ücreti

Afrika kıtasının ortasına yakın bir bölgede konumlanmış olan, Gabon Cumhuriyeti vize işlemleri ile ilgili tüm bilgilendirmelere yazımızdan ulaşabilir, kafanızda hala kalan soru var ise bizleri arayabilirsiniz.

Gabon vize ücreti ile ilgili detaylı listeyi, visacenter farklıyla aşağıda bulabilirsiniz.

 • 3 aylık turistik amaçlı Gabon Cumhuriyetine gitmek istiyorsanız 230 Euro, eğer 1 aylık turistik vize isterseniz de 180 Euro harç ücreti yatırmanız germektedir. Gabon vize ücreti de diğer vizelerin ücretleri gibi farklılıklar gösterebilmekte olup, bu farklılıkların nedeni genelde kurlar arasında olan değişimdir.
 • Ticaret ile ilgilenmek için, ortak bir proje ve benzeri kurumsal konularınız nedeniyle Gabon vizesi almak mı istiyorsunuz? O zaman 2 farklı ödeme opsiyonuna sahipsiniz demektir. İlki 1 aylık ticari vizenin 180 Euro’luk harç ücreti iken, 2. si 3 aylık ticari vizenin 230 Euro’luk ödemesidir.
 • 1 aylık alacağınız Gabon Cumhuriyeti vizelerinde tek giriş, çıkış hakkına sahip olurken, 3 aylıklarda ise çoklu giriş çıkış hakkınız olabilir.
 • Danışmanlık ücretleri ve diğer ücret bilgilendirmeleriyle birlikte uzman desteği alarak Gabon vizesi almak istiyorsanız bizler ile iletişime geçmeniz, olumlu sonuç yüzdenizi artırabilir.

Gabon’a gitmeden önce sizlere tavsiyemiz, vize onayı aldıktan sonra iklim koşullarına uygun kıyafet seçimi yapmanız olacaktır. Unutmamanız gereken, Gabon’un sadece 2 milyon nüfusa sahip ve Afrika’nın neredeyse ortasında yer alan bir ülke olduğudur.

Gabon Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Gabon Vize Formu

Gabon vize formu dolduracağınız sırada dikkat etmeniz gereken bilgilere bu alt başlığımızda ulaşabilirsiniz. Gabon Konsolosluğu’na kimlik, adres ve iş bilgilerinizi doğrulayacak bu formu vermezseniz, vizenizin onaylanma ihtimalini neredeyse sıfıra indirmiş olursunuz.

Gabon vize formunu doldururken bizlerden yardım almanız sizlerin vize onayı alması açısından, pozitif yönde sizlere destek olabilir. Form içirik olarak, kişinin (vize başvurusu yapacak olan) kimlik bilgileri, iş (çalışıyorsa) bilgilerini/öğrenim (aktif öğrencilik durumu devam ediyor ise) bilgileri ve adres bilgilerini içermektedir.

Gabon Vize Dilekçesi

Gabon Elçiliği’ne hitaben yazılan, tatilinizin veya işinizin detaylarını bildirmeniz gereken, içerisinde yanlış bilgiler bulunması durumunda vizenizin ret kararı alacağı dilekçenin tam adı, Gabon vize dilekçesi dersek yanlış söylemiş olmayız.

Gabon Konsolosluğuna yazacağınız bu dilekçenin dilinin İngilizce dilinde olması gereklilikler arasında yer alıyor. Güncel olarak hangi dillerde, Gabon vizesi dilekçe dilini öğrenmek için bizler ile telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Yapacağınız görüşmelerde, bizlere Gabon’dan neden vize almak istediğiniz ile ilgili detaylı bilgi alırsanız, sizlere çok daha olumlu yönde katkı sağlayabiliriz.

Dilekçe yazımı konusunda sizlere sağlayacağımız yardım, azımsanamayacak kadar büyük bir yardıma dönüşebilir. Bu dönüşmenin nedeni ise eğer dilekçe içerisinde hatalı bir bilgi Gabon yetkilileri tarafından tespit edilirse, vizenizin ret alacağı içindir.

Gabon Vizesi Kaç Günde Çıkar

Gabon Başkonsolosluğu, Covid-19 sonrası süreçte, tıpkı diğer başkonsolosluklar gibi yoğun günler yaşamış ve titiz davranarak vize işlemlerini gerçekleştirmiştir. Gabon vize ücreti ödendikten ve teslim edilmesi gereken evraklar eksiksiz bir biçimde usule uygun olarak teslim edildikten sonra, vize en geç 30 gün içerisinde sonuca ulaşır.

Süre zarfı genelde 30 günden az olsa da, en yoğun süreçlerde 15 günün üzerine çıkabilen vize işlemleri için sizler kendinizi garantiye almış olursunuz. Gabon vizesi çok müsait olunan konsolosluk zaman dilimlerinde, 1 hafta içerisinde çıkabilmektedir.

Gabon Vizesi Soruları

Gabon’ a Vizesiz Girilir Mi?     

Gabon ziyaretlerinde vize muafiyeti olan siyah pasaport sahipleridir. Ancak seyahat süresi 90 günü aşmamalıdır. Bordo, yeşil ve gri pasaport hamilleri ise Gabon seyahatlerini vize ile gerçekleştirebilirler.

Gabon Vizesi Türleri Nelerdir?

Gabon ziyaretleri için alınacak vize türünü başvuru sahibinin seyahat nedeni belirlemektedir:

 • Gabon’ u yalnızca turistik amaçlı ziyaret edecek olan başvuru sahipleri Gabun turistik vize,
 • Gabon’ da ticari faaliyet planlayan başvuru sahipleri ise Gabon ticari vize başvurusu yapacaklardır.

Gabon vize türleri kendi aralarında da tek girişli ya da çok girişli biçiminde gruplandırılırlar.

Gabon Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara’ da Fahri Gabon Büyükelçiliği bulunmaktadır. Gabon seyahati öncesinde vize almak isteyenler Gabon Ankara Fahri Büyükelçiliği’ ne şahsen müracaat edeceklerdir. Seyahat planının eksiksiz biçimde ortaya çıkartılmış olması ve vize türüne göre elçiliğin talep ettiği tüm evrakların usulüne uygun biçimde hazırlanması önemlidir. Gabon vize başvuruları öncesinde ilgili büyükelçilikten randevu alınması gerektiği de unutulmamalıdır. Gabon seyahati öncesinde yapılan vize başvuruları en az 3 en fazla 15 gün içinde sonuçlandırılmaktadır.

Gabon Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Gabon vizesi başvuru evrakları genel olarak şu şekildedir:

 • Vize bitiş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerliliği olacak bir pasaport
 • Nüfus cüzdanı ya da kimlik fotokopisi
 • Gabon seyahati uçak biletlerinin çıktısı
 • Aşı kartı (Sarıhumma aşısının olunduğuna dair bilgi yer almalıdır)
 • Gabun vizesi başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf

Gabon’a Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Gabon çoğunlukla tüm dünya ülke vatandaşlarından diplomatik pasaport haricinde vize istemektedir. Ancak Fas ve Güney Afrika randında bulunan ülke vatandaşları Gabon ‘ u vizesiz ziyaret edebilmektedir.

Gabon Vize Ücreti Ne Kadardır?

Gabon vizesi 2023 ücreti  1 aylık tek girişli ticari ve turistik vize 180  Euro, Gabon çok girişli 3 aylık turistik ve ticari vize 2023 ücreti ise 230 Euro’ dur.

Gabon Vizesi İçin Hangi Evraklar Lazım?

Gabon vizesi için gerekli olan evraklar içerisinde pasaport, fotoğraf, Sarı humma aşı kartı, talep dilekçesi, konaklama ve ulaşım rezervasyon bilgileri bulunmaktadır.

Gabon Vizesi İçin Danışmanlık Alınır Mı?

Gabon’a yapılacak olan seyahatten önce herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına yetkilendirilen firmalardan danışmanlık hizmeti alınır.

Gabon Vize Uçak Rezervasyonu Bedava

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Gabon Librevil uluslararası Leon Mba Havalimanı arasında 7 saat süren uçuşlar direk gerçekleşmektedir.

Oyla! post