Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya Schengen vize başvurusu için gerekli olan evraklardan birisi Almanya Vize Başvuru Formu olacaktır. Sizler için bu yazımızda ibraz etmeniz gereken belgeler arasında yer alan başvuru formunu nasıl doldurmanız gerektiğine değineceğiz. Herhangi bir aşamada hatalı veya yanlış bilgi vermenizin, başvurunuzu olumsuz etkileyeceğini unutmamalısınız. Bu nedenle seyahat amacınızı ve gitmek istediğiniz ülkeyi belirteceğiniz belgeleri hazırlarken Almanya vize başvuru formunda istenen bilgileri net bir şekilde yanıtlamanız gerekmektedir. Herhangi bir aşamada sorun yaşamanız durumunda bizlere hemen başvuru yapabilir ve destek alabilirsiniz.

 

Almanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Schengen vizesi kapsamında Almanya’ya gerçekleştirmek isteyeceğiniz seyahatler için almanız gereken vizelere dair başvuruları yaparken pek çok belgeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunlardan birisi olan başvuru formunun;

 

  •  1-10 maddelerini hazırlarken kimlik bilgilerinize ihtiyaç duyulacaktır. İlk bölüm olarak karşınıza çıkacak bu maddelerde istenen bilgilerin hatasız bir şekilde sunulması gerekmektedir.
  •  10. maddeye gelindiğinde ise 18 yaşından küçük olan başvuru sahiplerine dair bilgiler girilmelidir.
  • l 12-16. maddelerde kullanacağınız pasaport ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Pasaportunuzun türünü, geçerlilik süresini ve hangi kurumdan aldığınızı belirtebileceğiniz bu alanda dikkatli olmanız gerekecektir.
  •  17. maddeye geldiğinizde iletişim bilgilerinizi ibraz etmelisiniz. Telefon numarası, mail adresi ve ikamet ettiğiniz açık adres bu aşamada doldurulmalıdır.
  • 18. madde ise T.C. vatandaşı olan kişiler tarafından HAYIR şeklinde işaretlenmelidir. Eğer T.C. sınırları içerisinde oturum izniniz var ise üçüncü ülke vatandaşları olarak bu seçeneği EVET şeklinde işaretlemelisiniz.
  •  20. Maddeden itibaren mesleğinizi,seyahat amaçlarınızı, davet ve konaklama bilgilerinizi ve masraflarınızı kimin karşılayacağına dair detaylı bilgileri aktarabilirsiniz.
  •  Son bölüme geldiğinizde ise imza alanı bulunacaktır. Ancak 18 yaşından küçük reşit olmayan kişiler adına yapılacak başvurularda imza alanını velilerin doldurması gerekmektedir.

Bu sayede başvuru esnasında ibraz edilen belgelerin doğruluğunu kanıtlamak için talep edilen Almanya Vize Başvuru Formu ilgili kurumlara sunulacaktır. Herhangi bir yanlış bilginin aktarılması halinde ise yasal işlemlere başvurulabileceğini unutmamalısınız. Konaklama hakkını elde etmenizin ardından, verilen sürenin sonunda devlet sınırlarını terk edeceğinizi kabul etmiş sayılacaksınız.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur

ALMANYA VİZE BAŞVURU FORMU
Almanya Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Almanya Schengen başvuru formu iki dilde hazırlanmalıdır. İlk dil ana diliniz Türkçe ikinci dil ise Almanca olmalıdır. Form bilgisayar üzerinden hazırlanarak çıktı alınması gerekmekte olup çıktı alındıktan sonra ıslak imza atılmalıdır.

Almanya Vize Başvuru Formumda İbraz Edilmesi Gereken Belgeler

Başvuruda seyahatin amacı ve gidilecek hedef ülkeyi destekleyici evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Her belgeden birer fotokopi ve vize ücreti de yanınızda olmalıdır.

1. Almanya Schengen vize başvuru formunda 1 – 10 maddelerde vize başvurusu yapacak kişinin kimlik bilgileri, açık adresi istenmektedir. Başvuru yapacak kişinin bu maddeleri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurması gerekmektedir.

2. Almanya Schengen vize başvuru formunda henüz reşit olmamış kişiler için vize Başvuru Formunun 10. maddesinde ek evraklar istenmektedir. 18 yaşını doldurmuş kişilerin bu maddeyi doldurmasına gerek yoktur. Reşit olmayan kişilerinse bu evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmesi gerekmektedir.

3.Almanya Schengen vize başvuru formunun 12 – 16 maddeleri pasaport ile ilgilidir. Pasaport türü, alındığı kurum ve geçerlilik süreleri doldurulmalıdır.

4. Almanya Schengen vize başvuru formunun 18. maddesinde TC. vatandaşı olan başvuru sahipleri     ” Hayır ” Türkiye ‘ de oturum izni olan başvuru sahipleri ise ” Evet ” kutucuğunu işaretlemelidir.

5. Almanya Schengen vize başvuru formunda 20. maddesin de başvuru yapacak kişinin mesleki eğer öğrenciyse öğrencilik bilgileriyle ilgilidir. Çalışan işverenine öğrenci de okuluna ait bilgileri eksiksiz doldurmalıdır.

6. Almanya Schengen vize başvuru formunda 21 – 30 maddeleri arasında seyahatin amacı, Shengen bölgesinde gidilecek ülke, seyahatin süresi gibi bilgiler doldurulmalıdır.

7. Almanya Schengen vize başvuru formunda 31 ve 32. maddelerinde seyahat ile ilgili konaklama bilgileri doldurulmalıdır. Davet ile seyahat ediliyorsa davet eden kişi ya da kurum ile ilgili iletişim bilgileri eksiksiz girilmelidir.

8.  Almanya Schengen vize başvuru formunda 33 – 35. maddelerinde seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına ilişkin bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır.

9. Almanya Schengen vize başvuru formunda son bölümü imza bölümüdür. Diğer belgelerde yer alan imza ile uyumlu olarak imzalanmalıdır. Reşit olmamış kişiler imzalarını velilerine attırmalıdır.