Avusturya Vize Başvuru Formu

Türkiye’den Avusturya’ya gidebilmek için Avusturya vize başvuru formu – visa center, kesinlikle doldurulup Konsolosluğa teslim edilmelidir. Bu formu doldurmadan Avusturya’ya vize almanız mümkün değildir. Formu doldururken son derece dikkatli olmanız ve bilgilerinizi doğru şekilde yazmanız gerekir. Bilgilerinizin eksik olması, başvurunuza olumsuz bir cevap verilmesine neden olabilir.

Avusturya Vize Başvurusu

Bu bakımdan bireylerin son derece dikkatli davranmaları gerekir. Formda yer alan soruları, el yazınızla doldurmanız gerekir. Ayrıca formda yer alan hiç bir soruyu atlamamanız gerekir. Formda yazdığınız bilgilerinizin, daha sonra teslim edeceğiniz evraklarda yazanlarla uyumlu olmaları gerekir. Bu uyumun olmaması başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Formu doldururken kontrol etmeyi kesinlikle unutmayın.

Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya Vize Başvuru Formu Avusturya Konsolosluğunun vize başvurusunda bulunan insanlar hakkında bilgi alabilmek için yönelttiği bir formdur.

Avusturya Vize Başvuru Formu bu noktada çok büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden Avusturya ülkesi için vize almayı düşünüyorsanız Avusturya Vize Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekir.

Bir Schengen ülkesi olan Avusturya ülkesinin başvuru formunu el yazısı ile doldurmanız gerekmektedir. Türkçe dilinde doldurabileceğiniz Avusturya Vize Başvuru Formunu doldururken büyük harfler kullanmalısınız.

Bunun yanı sıra ıslak imanızın bulunması gereken Avusturya Vize Başvuru Formunda her şeyi dikkatli ve eksiksiz şekilde doldurmadığınız takdirde başvurunuz iptal edilebilir. 

Avusturya Vize Başvuru Formunu Nasıl Doldurmanız Gerekir?

Schengen vizesine uygun şekilde hazırlanmış olan Avusturya Vize Başvuru Formunda belirttiğiniz her şeyin tamam ile doğru olması gerekir.

Bununla beraber Avusturya Vize Başvuru Formunda belirttiğiniz her bilginin formla beraber sunacağınız bilgiler ile de uyumlu olması gerekir. Tüm bilgilerinizi hiçbir şüphe ve açıklık bırakmadan doldurmalısınız.

Avusturya Vize Başvuru Formunu doldurduktan hiçbir bilginizin değişmeyeceğini sizlere belirtmeliyiz. Ayrıca Avusturya Vize Başvuru Formunuzda kullandığınız fotoğrafınız son altı ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Biyometrik bir fotoğraf olması gereken fotoğrafınızın güncel olması çok büyük önem sarf etmektedir. Fotoğrafınızda bir başka dikkat etmeniz gereken ise yüzünüzün çok iyi şekilde görünmesi ve arka fonun berrak olmasıdır.

Ayrıca fotoğrafınız başka herhangi bir vize başvurusunda kullanılmışsa bu fotoğrafı kullanmamalısınız.

box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]Son derece resmi bir evrak olan Schengen vizesi gerçeklik ve doğrulukla doldurulursa son derece olumlu sonuçlar alabilmeniz mümkündür. En kapsamlı bilginin Avusturya Vize Başvuru Formu ile alındığını söylemeliyiz.[/box]

Bu yüzden formda belirttiğiniz hiçbir bilgide tutarsızlık olmamalıdır. Eğer herhangi bir tutarsızlığa rastlanırsa vize başvurunuz en başta reddedilebilir. Ayrıca Avusturya Vize Başvuru Formunda vereceğiniz yanlış ve sahte bilgiler suç olarak sayılmaktadır.

Bu yüzden her zaman söylediğimiz gibi dolduracağınız tüm bilgiler en iyi ve en doğru şekilde doldurmalısınız.

Avusturya Vize Başvuru Formu ile birlikte sunacağınız diğer belgelerin uyumlu olması sizlerin vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Avusturya Vizesi Almak İçin Gereken Ortak Evraklar

Avusturya vizesi almak için gerekli olan evraklar seçtiğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak tüm vize seçenekleri için aşağıdaki listede bulunan ortak evrakların tamamlanması gerekir.

 • Ziyaretinizin bitiminden sonrada en az üç ay geçerliliği bulunan pasaportunuz
 • Eski pasaportunuz
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Nüfus kayıt belgeleriniz
 • Almanca ya da İngilizce yazılabilen şirket yazısı
 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işe giriş belgeleri
 • 4A Hizmet döküm belgeleri
 • Gitmeden önceki 3 ay boyunca aldığınız maaşınızı gösteren belgeler
 • Banka hesap bilgileriniz
 • Uçak biletleriniz ve seyahat süresince kalacağınız konaklama belgeleriniz
 • Seyahat sağlık sigortası
Görev İzin Belgesi
Görev izin belgesi, sokağa çıkma yasaklarında çalışmak ve işine devam etmek isteyen kişilerin kolaylıkla alması gerekli olan bir evrak olarak dikkat çeker. Hem resmi kurum hem de özel firmalar adında elde edilmesi çok zor değildir. Tüm bilgilere ve tarihlere yer verilmesinin yanı sıra resmi kaşenin olması da kesinlikle bir zorunluluktur.
Sokağa Çıkma Yasağı Görev İzin Belgesi Örneği
Sokağa çıkma yasağında çalışabilmek için görev izin belgesi e devlet sitesinden alınır. İşyerinin adı, faaliyet alanı, adresi, personelin ismi, soyadı, TC numarası, SGK numarası, görevi, muafiyet sebebi, zaman aralığı, ikamet adresi, kullanacağı ve varsa aracının plakası gibi bilgiler söz konusudur.
Sokağa Çıkma Yasağında Görev İzin Belgesi
Online olarak alınabilecek görev izin belgesi içerisinde e devlet sayfası kullanılır. Bu resmi evrak içerisinde kişinin hangi tarihler arasında, hangi şehirde ve aynı zamanda hangi sıfatla çalışacağı belirtilir. Bunun yanı sıra dikkat çeken bir diğer nokta ise imza ve kaşedir.
Korona Görev İzin Belgesi
Korona görev izin belgesi, e devlet sistemi üzerinden yapılacak olan giriş işleminin hemen sonrasında alınır.
Korona Görev İzin Belgesi Örneği
İzin belgesi örneğinde firma, personel, görev, zaman aralığı bilgilerin yanı sıra ıslak imza ve kaşe de bulunur.
Covid-19 Görev İzin Belgesi Örneği
Özel görev izin belgesi PDF şeklinde sunulur. Mobil cihaz ya da bilgisayar üzerinden alımı konusunda hiçbir sorun yoktur.
Korona Görev İzin Belgesi Örneği Word
Pdf şeklinde olan görev izin belgesi çok kısa zaman dilimi içerisinde hemen word’e çevrilebilir. Ancak buna gerek yoktur.
Görev İzin Belgesi Örneği E-Devlet
E devlet sayfasından hızlı şekilde, TC numarası ve parolanın yazılmasının ardından izin belgenizi rahatlıkla almanız mümkündür.
Avusturya vize başvuruları ne zaman açılacak?

Avusturya vize başvuruları, güncel olarak başlamıştır.

Avusturya vize başvurusu nereye yapılır?

Avusturya vize başvurusu, Avusturya Konsolosluğu ya da Avusturya Büyükelçiliğinde yapılır.

Avusturya D tipi vize nedir?
Avusturya D tipi vize, diğer bir ifade ile ulusal vize türüdür.

 

5/5 - (1 vote)