Avusturya Vize Başvuru Formu - Visa Center

Avusturya Vize Başvuru Formu

 

Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya Vize Başvuru Formu Avusturya Konsolosluğunun vize başvurusunda bulunan insanlar hakkında bilgi alabilmek için yönelttiği bir formdur.

Avusturya Vize Başvuru Formu bu noktada çok büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden Avusturya ülkesi için vize almayı düşünüyorsanız Avusturya Vize Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekir.

Bir Schengen ülkesi olan Avusturya ülkesinin başvuru formunu el yazısı ile doldurmanız gerekmektedir. Türkçe dilinde doldurabileceğiniz Avusturya Vize Başvuru Formunu doldururken büyük harfler kullanmalısınız.

Bunun yanı sıra ıslak imanızın bulunması gereken Avusturya Vize Başvuru Formunda her şeyi dikkatli ve eksiksiz şekilde doldurmadığınız takdirde başvurunuz iptal edilebilir.

  Avusturya Vize Basvuru Formu 


Avusturya Vize Başvuru Formunu Nasıl Doldurmanız Gerekir?

Schengen vizesine uygun şekilde hazırlanmış olan Avusturya Vize Başvuru Formunda belirttiğiniz her şeyin tamam ile doğru olması gerekir.

Bununla beraber Avusturya Vize Başvuru Formunda belirttiğiniz her bilginin formla beraber sunacağınız bilgiler ile de uyumlu olması gerekir. Tüm bilgilerinizi hiçbir şüphe ve açıklık bırakmadan doldurmalısınız.

Avusturya Vize Başvuru Formunu doldurduktan hiçbir bilginizin değişmeyeceğini sizlere belirtmeliyiz. Ayrıca Avusturya Vize Başvuru Formunuzda kullandığınız fotoğrafınız son altı ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Biyometrik bir fotoğraf olması gereken fotoğrafınızın güncel olması çok büyük önem sarf etmektedir. Fotoğrafınızda bir başka dikkat etmeniz gereken ise yüzünüzün çok iyi şekilde görünmesi ve arka fonun berrak olmasıdır.

Ayrıca fotoğrafınız başka herhangi bir vize başvurusunda kullanılmışsa bu fotoğrafı kullanmamalısınız.

Son derece resmi bir evrak olan Schengen vizesi gerçeklik ve doğrulukla doldurulursa son derece olumlu sonuçlar alabilmeniz mümkündür. En kapsamlı bilginin Avusturya Vize Başvuru Formu ile alındığını söylemeliyiz.

Bu yüzden formda belirttiğiniz hiçbir bilgide tutarsızlık olmamalıdır. Eğer herhangi bir tutarsızlığa rastlanırsa vize başvurunuz en başta reddedilebilir. Ayrıca Avusturya Vize Başvuru Formunda vereceğiniz yanlış ve sahte bilgiler suç olarak sayılmaktadır.

Bu yüzden her zaman söylediğimiz gibi dolduracağınız tüm bilgiler en iyi ve en doğru şekilde doldurmalısınız.

Avusturya Vize Başvuru Formu ile birlikte sunacağınız diğer belgelerin uyumlu olması sizlerin vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Avusturya Vizesi Almak İçin Gereken Ortak Evraklar

Avusturya vizesi almak için gerekli olan evraklar seçtiğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak tüm vize seçenekleri için aşağıdaki listede bulunan ortak evrakların tamamlanması gerekir.

 • Ziyaretinizin bitiminden sonrada en az üç ay geçerliliği bulunan pasaportunuz
 • Eski pasaportunuz
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Nüfus kayıt belgeleriniz
 • Almanca ya da İngilizce yazılabilen şirket yazısı
 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işe giriş belgeleri
 • 4A Hizmet döküm belgeleri
 • Gitmeden önceki 3 ay boyunca aldığınız maaşınızı gösteren belgeler
 • Banka hesap bilgileriniz
 • Uçak biletleriniz ve seyahat süresince kalacağınız konaklama belgeleriniz
 • Seyahat sağlık sigortası
Başa dön tuşu
× Avusturya Vizesi