AVUSTURYA SCHENGEN VİZE BAŞVURU FORMU

Avusturya Schengen Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Avusturya Schengen vize başvuru formunda TC.  yeşil ve gri pasaportuna sahip olan kişiler 180 gün içinde 90 günü geçmemek ön şartı ile bu vize istemlerinde muaftır.Bordo pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir

Avusturya Schengen Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1. Avusturya Schengen Vize Başvuru Formu işlemi sırasında AB ülkelerinden birinden oturma iznine sahip olan kişiler veya İsviçre’ de oturma izni bulunan TC. vatandaşları vizeden muaftır.

2. Avusturya Schengen vize başvuru formu işlemleriyle ilgili TC. pasaportuna sahip herkes Avusturya hükümetinin vize alma prosedürüne uymak zorundadır.

3. Avusturya Schengen  vize başvuru formu için vize almak isteyen kişinin seyahati yapma amacını, seyahat sırasında konaklayacağı yeri yazması gerekmektedir.

4. Avusturya Schengen vize başvurusu sırasında seyahat eden kişi eğer davet üzerine seyahate çıkıyorsa davet eden kişinin ya da kurumun eksiksiz bilgileri girilmelidir.

5. Avusturya Schengen  vize başvurusu sırasında konsolosluk danışmanlık şirketinden başvuru yapan kişinin biometrik fotoğrafı, bilgileri ve eğer gerekirse kişiyi mülakata alma amacıyla konsoloslukla görüşme işlemleri gerçekleşir.

6. Avusturya Schengen vize başvurusu için gerekli evrakların ve online başvuru formunun dilinin İngilizce olması çok önemli değildir. Evraklar Türkçe veya Almanca da olabilir.

7. Avusturya Schengen vize başvurusu şahsi başvuruları değil sadece Avusturya vize işlemleri için danışmanlık vere firmalar aracılığı ile başvuru kabul etmektedir.

8. Avusturya Schengen vize başvuru formuna konsolosluğun randevu yoğunluğu sebebiyle seyahatten 4 hafta önce başvurulması daha doğrudur.

9. Avustralya vize başvuru formuna seyahati ticari sebepler için gerçekleştiriyorsanız size ticari davetiye gönderen firmanın adı, adresi ve telefon numarasını yazmanız zorunludur.

10. Avustralya vize başvuru formuna seyahat masraflarını kimin karşılayacağı eğer şirket tarafından masraflarınız karşılanıyorsa şirketin adı, mail adresi ve telefon numarasını eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekmektedir.

11. Avusturya Schengen vize başvurusu işlemi vizenin kategorisine ve seyahat süresine göre ücrette farklılık gösterebilir.

12. Avusturya Schengen vize başvurusu için işlemde kullanılacak pasaportun son 3  ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur