Avusturya Konsolosluğu

Avusturya Konsolosluğu

Avusturya vizelerinin onaylanma yetkisi Avusturya Ankara Büyükelçiliği’nde ve Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’nda bulunur. Bu kurumlar vize randevusu, vize evraklarının teslimi, vize görüşmesinin yapılması ve biyometrik bilgilerin alınması gibi işlemleri yerine getirirler. Bu nedenle vizeye ihtiyaç duyanların vize merkezlerinden yararlanmayacaklarsa Avusturya Konsolosluğu’na ulaşmaları gerekir. Avusturya konsolosluğu – visa center ulaşım bilgileri burada bulunur.

Avusturya Vize Başvuru Formu

Burada yazan adres bilgileri kullanılarak Ankara Küçük Esat’ta ve İstanbul Yeniköy’de bulunan konsolosluklara kolayca gidilebilir. Bu adreslerin alınması konsolosluk arama derdini ortadan kaldıracağından mesai saatinin kaçırılması gibi bir durum söz konusu olmaz. Avusturya vizelerine başvuru için konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa aşağıdaki adres bilgisini alarak doğru adrese gidebilirsiniz. Adres dışında aşağıdan konsoloslukla ilgili diğer bilgileri de alma imkanı bulabilirsiniz.

AVUSTURYA KONSOLOSLUĞU

AVUSTURYA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Atatürk Bulvarı 189, 06680 Kavaklıdere P.K. 131, 06661 Küçükesat, Ankara
Telefon: 405 51 90
Faks: 418 94 54
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Perşembe: 08:15- 16:30 Cuma: 09:00 – 16:00
Vize Bölümü
Telefon: 405 51 94
Faks: 425 42 26
E-Posta: [email protected]

AVUSTURYA CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Köybaşı Cad., 44-34464 P.K.2, 80870 Yeniköy,İstanbul
Telefon: (212) 363 84 10 -14
Faks: (212) 262 26 22
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08.00 – 16.00
Görev Bölgesi: Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Zonguldak.

Avusturya Konsolosluğu

Avusturya Konsolosluğu

AVUSTURYA KONSOLOSLUKLAR

Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır. Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir yerde bulunan konsolosluk binasına gidiş için metro ve otobüs tercih edilebilinir. Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu görev yetki alanını kapsayan bölgede ikamet eden şahısların işlemlerini almak ile görevlidir.

Avusturya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir.

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda destek sunmaktadır. Açık adresi ise şöyledir; Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu Köybaşı Mah. No:46 34464 Yeniköy/ İstanbul

Görev yetki bölgesi ise Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Zonguldak illerini kapsamaktadır. Bu illerde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.  Kısa süreli vize işlemleri için vize merkezleri tercih edilmelidir.

Diğer Avusturya Fahri Konsoloslukları’nın bulunduğu iller ise Edirne, Antalya, Bodrum, Bursa, Hatay, İzmir, Mersin, Samsun, Gaziantep, Kayseri illeridir. Bu illerin de görev yetki alanlarını kapsayan illerde ikamet eden şahıslar işlemlerini

Avusturya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul ilinde hizmet veren, Avusturya konsolosluğu İstanbul ilinde ve çevresinde ikamet eden kişiler için vize, konsolosluk anlamında yetkili olan kurumdur. Ayrıca seyahat edecek vatandaşların izinlerini de çıkartmaktadır.

Avusturya Konsolosluğu Ankara

Türkiye’de yer alan Avusturya temsilcisi, iki ülke arasındaki bütün diplomatik ilişkileri yürütür. Bununla birlikte vatandaşların ülkeden çıkış ve giriş için vize işlemlerine bakar.

Avusturya Konsolosluğu İzmir

Konsoloslukların görevleri arasında yer alan bütün hizmetler, Avusturya konsolosluğu İzmir ilinde de verilmektedir. Her türlü vize başvurusu kabul etme, seyahat işlemleri ve kişilerin özel hayatlarıyla ilgili her konuya çözüm bulunmaktadır.

Avusturya Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak

Başkonsolosluk olarak hizmet veren İstanbul ilinde çalışma saatleri içinde işlem yaptırabilmek mümkündür. konsolosluğun hafta içinde 8.15 ve 16.00 saatleri arasında hizmet verdiği söylenebilir. Ayrıca kurum resmi tatillerde de kapalıdır.

Avusturya Konsolosluğu Ankara Telefon Numarası

Ankara’da Avusturya’nın temsilciliğini yapan konsolosluğa çalışma saatleri içinde ulaşabilmek mümkündür. Ankara’da konsolosluktan telefon yoluyla bilgi almak isteyen vatandaşlar; 0312 405 51 90 numarasına ulaşım sağlayabilirler.

Avusturya Konsolosluğu Mail Adresi

Türkiye’de ikamet eden yabancıların hizmet alacakları adreslerden bir tanesi de maillerdir. Avusturya konsolosluğu mail adresi İ[email protected] mailidir. Bu adres üzerinden vatandaşlar, ister vizeler konusunda ister kişisel bilgileri konusunda çeşitli bilgiler alabilirler.

Avusturya Konsolosluğu İş İlanları

Konsoloslukta iş arayanlar ve çalışmayı düşünenler için Avusturya konsolosluğu iş ilanları başvurusunda bulunulabilir. Açılacak ilanlar doğrultusunda başvuru işlemi gerekli şartların tamamlanmasıyla yapılabilir. Bu ilanlar, online olarak iş siteleri üzerinden ya da direk kuruma giderek yapılabilir.

Avusturya Konsolosluğu Telefon

Genellikle vatandaşlar, merak ettiği konular ile alakalı, telefon numarası üzerinden bilgi almak istemektedir. Avusturya konsolosluğu telefon 0212 363 84 10 numarası üzerinden, konsolosluk işlemleriyle alakalı çeşitli bilgileri alınabilmektedir. Numaraya çalışma saatleri içerisinde ulaşım sağlamak mümkündür.

Avusturya Konsolosluğu Adres

Avusturya başkonsolosluğu olarak hizmet veren kurumun adresi İstanbul’da yer almaktadır. Gidecek olan vatandaşlar için Yeniköy, köybaşı cad. No:46, 34464 Sarıyer adresine gidebilirler. Bu adresten ihtiyaçları doğrultusunda her türlü hizmet alabilmeleri mümkün olacaktır.

Istanbul Avusturya konsolosluğu ne zaman açılacak?

Avusturya Konsolosluğunun İstanbul’da bulunan şubesi, resmi tatil günleri dışında hizmet göstermektedir.

Avusturya vize işlemleri ne zaman başlayacak?

Avusturya vize işlemleri, haftanın belirli gün ve saat dilimleri içerisinde çalışma gerçekleştirir.

Avusturya konsolosluğundan nasıl randevu alınır?

Avusturya konsolosluğundan randevu alabilmek için ilk olarak başvuru talebinde bulunulmalı.

 

Oyla! post