Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya vize ücreti – Visa Center vize ücretleri her yıl konsolosluk isteği üzerine değişmektedir.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

 • Turistik vize: 100 Euro
 • Ticari vize: 100 Euro
 • Ziyaret vizesi: 100 Euro
 • Kültürel vize: 100 Euro
 • 6 ila 12 yaş: 60 Euro
 • 0 ila 6 yaş: 20 Euro

Belirtilen fiyatlar da sağlık sigortası hariçtir. Seyahat Avusturya vize ücreti – Visa Center kısalığı ve uzunluğuna göre sağlık sigortası fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. 6 yaşından küçükler de vize harç ücreti istenmemektedir. Avusturya vize işlemleri konsolosluk ve ya konsolosluğun belirlemiş olduğu merkezler tarafından onaylanmaktadır.

Avusturya vize işlemleri yine konsolosluk tarafından başvuru formu doldurularak yapılmaktadır. Başvurular konsolosluk tarafından onaylanmaktadır. Başvuru formunu dikkatle doldurmanızda fayda var.

Avusturya Vize Ücreti 2022

Avusturya vize ücretleri her yıl konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Avusturya vizesi için ücret güncellemesi şubat ayında yapılmıştır. Sizler için Avusturya vize ücreti 2022 bölümü en güncel ücretleri yazarak topladık. Bu konuda okumanız ve bilgi sahibi olmanız başvuru yaparken işinize yarayacaktır.

 • Turistik Vizeler: 100 Euro.
 • Ticari Vizeler: 100 Euro.
 • Ziyaret Vizeleri: 100 Euro.
 • Kültürel Vizeler: 100 Euro.
 • 6-12 yaş arası: 60 Euro
 • 0-6 yaş arası: 20 Euro (İçinde vize harç ücreti yok)

Bu fiyatların içine seyahat sağlık sigortası dahil değildir. Seyahat sağlık sigortasının uzunluk ve kısalığına göre bu ücret değişiklik gösterebilmektedir.

Avusturya vizesi için başvurmadan önce bilmeniz gereken bir bilgidir. Bu bölümde sizlere Avusturya vize ücreti ile ilgili bilinmeyenleri açıkladık. Alacağınız vize türüne göre ücrette değişmektedir. 0-6 yaş arası çocuklardan vize harç ücreti alınmamaktadır. Avusturya vizeleri Avusturya Konsolosluğu ve konsolosluğun akredite etmiş olduğu vize merkezleri tarafından onaylanırlar.

Kısa süreli olan turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücretleri uzun süren D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alınırken ücretin Avusturya Konsolosluğu’ndan teyit edilerek ödenmesi sizin faydanıza olabilir.  Ücreti ödemeyi siz yapacaksanız konsolosluğun banka hesap bilgilerine web sitesinden ulaşabilirsiniz. Bir vize merkezi ile ortak çalışırsanız zaten onlar sizin için bu ücreti yatıracakladır.

 
Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vizesi Vize Merkezleri ve Danışmanlık Ücretleri

Bu konuda uzman takımı olan birçok vize merkezi sayesinde başvurunuzu hızlıca sonuçlandırmanız mümkündür. Avusturya vizesi vize merkezleri ve danışmanlık ücretleri 30 Euro’dur. Bu fiyata dahil olan hizmetleri sizin için sıraladık.

 • Kişiye özel evrak listesi gönderilmesi.
 • Telefonda sınırsız destek verilmesi.
 • Vize uzmanı ile ön başvuru denemeleri yapılması.
 • Başvuru dosyaları düzenleme.
 • Randevu alma işlemleri.
 • Fotokopi ve çıktıları çıkartma ve hazırlama.
 • Mülakatta karşılama ve destekleme.

Kişiye özel evrak listesi gönderimi; başvuran kişinin statü, meslek, gelir düzeyi gibi durumlara değişen evrak listesi kendisine hızlıca hazırlanır. Listenin güncel olarak hazırlanması ve düzenlenmesi vize başvurunuzun kabul edilme oranına olumlu etki edecektir. Başvuru yapılırken belgelerin güncel olması önem taşımaktadır.

Telefonda süresiz destek hizmeti; Gerekli evraklar hazırlanırken evrakları doğru anlamak ve nasıl doldurmak gerektiğine dair istenildiği zaman bilgi alınabilecek bir hat. Belge muadil olanları ile ilgili bilgilendirmeler bile bu hat üzerinden öğrenilebilir.

Vize uzmanı ile ön başvuru denemeleri; Evrak listenizi alıp başvurmanız halinde alacağınız cevap uzmanlar tarafından bilinebilmektedir. Uzmanlarla ön başvuru yapmak sizi daha tecrübeli yapacak hem bu süreçte bütün belgeleri toplamış olursunuz. Vize uzmanlarının başvurunuzun reddedileceğini ve işlemlere devam edemeyeceğinizi söylemesi durumunda 100 TL danışman ücreti ödersiniz.

Başvuru dosyanızın hazırlanması; Evraklarınız ve formlarınız düzenli bir şekilde sizin için doldurulabilir. Dosya sırası konsolosluğun istediği gibi hazırlanmaktadır. Bu ufak ayrıntılar sayesinde konsolosluk vakit kaybetmeden sonucu size ulaştırır. Vize başvurusunda bütün formlar İngilizce olarak doldurulmalıdır. Genel de vize merkezlerinde İngilizce uzmanları bulunmaktadır.

Randevu saati belirleme; Vize mülakatlarına randevu ile gidilmektedir. Sizin için en uygun saatte randevunuz alınmaktadır.

Fotokopi ve çıktıları alma: Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda tüm belgelerin fotokopisi alınarak doldurulur. Doldurulan belgeler size daha sonradan mail yolu ile ulaştırılır.

Mülakatta karşılama hizmeti: Mülakata girdiğinizde orada size yol gösterecek bir uzman olacaktır. Uzmana kafanızdaki soruları sorabilir veya onun vereceği tüyoları dinleyebilirsiniz.

Avusturya Vize Ücreti 1 – avusturya vize evraklari ucreti 1

Vize Merkezlerinin Verdiği Ek Hizmetler

Vize merkezleri tercihe göre ek hizmetler sunmaktadır.  Vize merkezlerinin verdiği ek hizmetler seyahat sağlık sigortası, Vize-pasaport kargo, Başvuru formu doldurma, vize kapıda hizmeti gibi hizmetlerdir.

Avusturya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için https://www.visacenter.com.tr/avusturya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Avusturya vizesi nereden alınıyor?

Avusturya vizesi Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Büyükelçiliği ya da Avusturya Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş diplomatik müdürlüklerden alınır.

Avusturya turist vizesi ne kadar sürede çıkar?

Avusturya turist vizesi, Avusturya’da turist olarak bulunma sürecinize göre değişir. Avusturya turist vizesi, yaklaşık 2 hafta içerisinde çıkar.

Avusturya D tipi vize nedir?

Avusturya D tipi vize, Avusturya’da 90 günden daha fazla ikamet edecek vatandaşların alması gereken vize tipidir.

 

Oyla! post