Avusturya Dili

Avusturya Dili

Ülke içerisinde Avusturya dili olarak Almanca kullanılmaktadır. Ancak bu durumda unutulmaması gereken ülke sınırları içerisinde üç farklı Almanca biçimi bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür; Avusturca (Avusturya Standart Almancası), Almanya Standart Almancası ve İsviçre Standart Almancası’dır.

Ayrıca Avusturya Standart Almancası’nda bulunan birçok kullanım Bavyera, İşviçre’de de kullanılmaktadır. Bu durum, Avusturya Standart Almancası dilinin oldukça gelişmiş olduğunu göstermektedir.

Avusturya Dili Neden Almanca?

Avusturya dilinin neden Almanca olduğu sıkça merak edilmektedir. Bunun sebebi birçok ülkenin kendine ait bir dilinin olmasından kaynaklanmaktadır. Avusturya’nın dilinin Almanca olmasının sebebi Avusturyalıların kendilerini Alman olarak kabul etmelerinden kaynaklanmaktadır. Bir zamanlar Alman – Avusturya Cumhuriyeti’nin olmasından dolayı Avusturyalılar’ın tarihsel olarak da Alman ırkından geldiği kabul edilmektedir. Bu sebeple de Avusturya sınırları içerisinde Almanca’nın farklı üç biçimi kullanılmaktadır.

Avusturya Resmi Dili

Avusturya’nın resmi dili Almanca olarak kabul edilmektedir. Bunun sebebi Avusturyalılar’ın kendilerini Alman ırkını mensup olarak görmesinden gerekmektedir. Bu duruma ek olarak Alman – Avusturya Cumhuriyeti’nin bir zamanlar hüküm sürmesinden dolayı da tarihsel süreçte 1 senelik bir yerinin olmasından kaynaklanmaktadır. Bu süreç dolayısıyla Avusturyalılar tarihsel olarak Alman kabul edilmektedir. Avusturyalılar’ın; Alman ırkına mensup olduğu düşünülmesi sebebiyle bu durum ülkenin resmi dilini de etkilemiştir.

Avusturya Dil Kursu Fiyatları

Avusturya ile Avustralya ülkesi sıkça birbirine karıştırılabilmektedir. Bu sebeple de bu dili öğrenerek Avustralya dili çeviri yapmak isteyen kişiler sıklıkla Avusturya dil kurslarına başvuruda bulunabilmektedir. Ancak, Avustralya dili resmi olarak İngilizce iken Avusturya dili ise Almanca’dır.

En azından Avusturya dilinde merhaba demek ya da Avusturya dili çeviri yapabilmek gibi yetenekleri kazanmak amacıyla birçok kişi Avusturya’ya giderek dil eğitimi almak istemektedir. Bu durumda kişilerin ödeyeceği fiyatlar, alınacak eğitimin seviyesine göre değişim göstermektedir. Bu fiyatlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Dil eğitimi almak isteyen kişiler en az 950€ en fazla ise 2800€ arasında değişim gösterebilmektedir.
  • Avusturya’da alınacak olan lisans veya yüksek lisans eğitimleri ise 760€ ila 1800€ arasında değişim gösterebilmektedir. Ancak, bu fiyatlar senelik ücretlerdir.

Avusturya Saat Dilimi

Avusturya saat dilimi Orta Avrupa Yaz Saati’dir. Türkiye konumunda saat 18.10 iken Avusturya’da saat bir saat geri olarak 17.10 olarak kaydedilmektedir. Bunlara ek olarak hem Avusturya hem de Türkiye saati GMT +2 saat diliminde bulunmaktadır.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.