Avusturya Saat Kaç?

,
Avusturya Saat Kaç

Her ülkenin belirli bir saat dilimi mevcuttur. Güneşin doğuşu ve batışı aynı zamanda ülkenin konumsal olarak durumuna göre saat dilimleri farklılık gözetir. Belirli ülkeler Türkiye ile aynı saat dilimine sahip olsa da belirli ülkeler Türkiye’den oldukça farklı bir saat dilimindedir.

Avusturya’da Saat Kaç Şimdi?

Avusturya konum olarak Türkiye’den bir saat geridedir. Türkiye’de saat öğlen 12.00 iken, Avusturya’da bu durum 11.00 şeklinde söylenebilir. Türkiye yılbaşına girdiği zaman Avusturya’nın halen bir saati olduğu görülür. Avusturya yılbaşına girdiği zamanda ise Türkiye bir saat önceden girmiş haldedir. Avusturya ile Türkiye arasındaki saat farkı 1 saat kadardır. Bu durum ülke konumuna göre değişkenlik gözettiği gibi güneşin doğuşu ya da batışı da oldukça önemli bir etkiye sahiptir.

Avusturya Kaç Saat Yol?

Avusturya-Türkiye arası yaklaşık olarak 2 saat 44 dakikadır. 700 kilometre hızla giden bir uçak için 2 saat 44 dakika kadar uçuş zaman alır. Avusturya Türkiye arasındaki uçuş mesafesi 1921 kilometredir. Bu da 2 saat 44 dakika içerisinde uçuşun süreceğinin en temel göstergesidir. Avusturya’ya İstanbul üzerinden uçuş gerçekleştirileceği zaman 2 saat 20 dakika sürer. İzmir üzerinden İzmir Viyana uçuşları 2 saat 30 dakikadır. Antalya Viyana uçuşları 4 saat kadar sürer.

Avusturya Kaç Saat Oruç Tutuyor?

Avusturya’da yaşayan Müslüman vatandaşlar Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ibadetlerini yerine getirir. Avusturya’da kaç saat oruç tutulduğu ise Avusturya’da yakınları olan kişiler için merak söz konusudur. Avusturya’da yaklaşık olarak 18 saat boyunca oruç tutulur. Türkiye’de 17 saatlik bir zaman dilimi mevcuttur. Türkiye ile Avusturya arası 1 saat fark oluşturduğu için Türk vatandaşları orucunu açlıktan bir saat sonrasında ise Avusturya’da yaşayan Müslüman vatandaşlar oruçlarını açmaktadır. Bu durum her yıl aynı şekilde gerçekleşir.

Avusturya Saat Dilimi Neye Göre Değişir?

Ülkelerin saat dilimleri konumlandırması, güneşin doğuşuna ve güneşin batışına göre değişmektedir. Avusturya konum olarak Türkiye üzerinden bir kıyaslama yapılacağı zaman bir saat geridedir. Türkiye’de gece 24.00 olduğu zaman Avusturya’da halen 23.00 olduğu görülür.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.