Hollanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

,
Hollanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollanda Schengen ortak vize sistemine dahil bir ülkedir. Hollanda vizesi Schengen vizesi olarak geçmektedir. Vize alım adımlarında kişilerin dilerlerse işlemlerini bireysel olarak isterlerse de aracı kurumlardan destek olarak tamamlamalarına imkan verilmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek vize alma adımlarını sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz.

Hollanda vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında özellikle belgelerin güncelliği ve doğruluğu başı çekmektedir. Kişilerin vermiş oldukları belgelerde ya da sunulan başvuru formunda en ufak bir yanlışlık fark edildiği anda vizenin ret yanıtı alacağı belirtilmelidir. Son dönemlerde yaşanan toplumsal olaylar sebebi ile vize verme adımlarında tüm ülkelerin eksiden olduğundan çok daha temkinli olduğunun ayrıca bildirilmesi gerekir.

Hollanda Vizesi Yorumlar

Hollanda Vizesi Yorumlar

Hollanda vizesi için başvuruda bulunan ve onay alan kişilerin yorumlarına bir göz atıldığı zaman vize alma aşamasına ne derece dikkatli olunması gerektiği biri kere daha fark edilmektedir. Vize talep adımlarında kişilerin verdikleri bilgiler kapsamlı şekilde kontrol edilmektedir. Özellikle sunulan pasaportun güncelliğine dikkat edilmelidir. Pasaportun güncelliğine dair bir sorun meydana gelmemesi adına tüm önlemler alınmalı ve vize başvuru adımının öncesinde pasaport başvuruları incelenmelidir.

Vize başvurusu yaparken kullanacağınız pasaportunuzun en az 2 sayfasının boş olması gerekir. Pasaportunu yeni güncelleyen kişilerden eski pasaportlarının fotokopilerinin de talep edilebildiği görülmektedir.

Hollanda Konsolosluğu

Hollanda Konsolosluğu

Hollanda Konsolosluğu hizmet verirken pandemi sebebi ile artık randevu ile sürecin yönetilmesini sağlamaktadır. Pandemi sebebi ile öncelikle randevu adımlarını tamamlamalı ve belirtilen gün ve saatte belgeleri derlemiş biçimde hazır bulunmalısınız. Konsolosluktan başvuru formunu almanız için de bizzat gelmenize gerek olmayacaktır. Başvuru formuna kişilerin en kısa süre içerisinde internet üzerinden erişmelerine imkan tanınmaktadır. Konsolosluk işlemlerinizden vize başvurusunun takip edilmesine kadar tüm aşamalarda firmamız size gerekli olan danışmanlık hizmetini eksiksizi bir biçimde sunacaktır. Bu aşamada vize harç ödeme adımının yanı sıra aracı kurum için de oldukça cüzi bir ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

Hollanda’ya Vize Kalktı Mı?

Hollanda'ya Vize Kalktı Mı

Hollanda vize geçerliliği devam etmektedir. Vize işlemleri sırasında Türk vatandaşlarına kolaylıklar sağlanması için çalışmalar devam ediyor olsa da henüz vizenin kaldırılmasına yönelik bir adım atılmamıştır. Vize talep adımlarında kişiler eğer öğrenci değişim programları ile giriş yapacaklarda prosedürlerin büyük bir kısmının direkt olarak okulların ilgili büroları tarafından takip edileceğinin de belirtilmesi gerekir. Hollanda vize talep adımlarında Erasmus öğrencilerinin kolaylıkla başvuru adımlarını tamamlaması ve onay alması için çaba sarf etmektedir. Öğrencilerin eğitim masraflarının kim tarafından karşılanacağı da detaylı şekilde analiz edilen noktalar arasındadır. Eğer bağlı olan bir burs varsa buna ilişkin bir bilgi sunulması yeterli olacaktır.

Vize aldıktan sonra diğer Schengen ülkelerine de sorunsuz şekilde giriş yapmanıza imkan verilmektedir. Bu süreç içerisinde Schengen vizesinin kısa süreli vizeler kapsamında değerlendirildiğinin de ayrıca belirtilmesi gerekir. 180 günlük bir vizenin sadece 90 gün boyunca kullanılmasına imkan verilmektedir. 90 gün aktif kullanımın akabinde vize geçerliliğini yitirecektir. Schengen vizesi talep adımlarında kişilerin uzun süre kalacakları ülkeden vize almayı seçmeleri çok daha mantıklı olacaktır.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Schengen vizesi olarak da tanımlanan Hollanda vizesini almak için kişilerin derlemesi gereken evraklardan bazıları;

  • Hollanda vizesi almak için başvuru yaparken pasaportunuzu sunmalısınız. Pasaportun geçerliliğinin devam eder durumda olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.
  • Maddi gelir beyanı da talep edilmektedir. Kişilerin ülkeye giriş yapmalarının sonrasında hangi maddi birikim ile masraflarının karşılanacağına ilişkin detaylı bir bilgi alınmalıdır. Süreç içerisinde bu maddi gelir beyanı sadece sivil olarak giriş yapacak olan kişilerden değil öğrencilerden de talep edilmektedir.

Bu evraklar bağlamında ya da geçerli olan başvuru formunun doldurulması sürecinde bir sorun fark edildiği anda vize başvurunuzun ret yanıtı ile karşılaşacağının bilinmesi gerekir. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda başvuru aşamasında ödemiş olduğunuz tutarın size iade edilmesi söz konusu olmayacaktır.

Schengen Vizesi

Schengen Vizesi

Hollanda vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ülkede kalış süresi temel kıstastır. Ülkede 90 günden az kalacak olan kişilerin C türü vize talep etmesi gerekmektedir. 90 günden uzun kalacak olan kişilerin ise D türü vize talep etmeleri yeterli görülmektedir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.