Schengen Vizesinde Çoklu Giriş

Schengen Vizesinde Çoklu Giriş

Schengen vizesinde çoklu giriş imkanı mevcuttur. Ödeme adımında tekli giriş ve çoklu giriş kapsamında farklılıklar söz konusu olacaktır. Kişilerin bu aşamada özellikle seyahat planlamasına göre çoklu giriş ya da tekli giriş arasında seçim yapması çok daha verimli olacaktır. Vize talep adımlarında kişilerin bireysel olarak başvuru adımlarını tamamlamasının yanı sıra firmamız gibi alanın uzmanı olan sistemler üzerinden de talepte bulunmasına imkan verilmektedir. Firmamız vize talep adımından başlayarak onay aşamasına kadar her alanda size gerekli olan bilgileri sunacaktır.

Schengen vizesi almak isteyen kişilerin bir dizi seyahat planlaması yapması durumunda en çok hangi ülkede kalacaklarsa o ülkeden vize talep etmesi daha mantıklı olacaktır. Hangi ülkeden Schengen almak daha kolay sorusu üzerinden değil hangi ülkede daha uzun kalacağım sorusu üzerine Schengen alacağınız ülkeyi belirlemeniz daha mantıklı olacaktır.

Schengen Vizesi

Schengen vizesi ortak vize programı olarak da tanımlanmaktadır. Vize talep adımlarında kişilerin onay alması durumunda bu ortak vize programında ayrıca giriş adımında vize talep edilmesine gerek olmadan giriş çıkış adımlarının tamamlanmasına imkan tanınmaktadır. Vize alma sürecinde geçerli olan güvenlik önlemlerine da tabi olmadan giriş adımı gerçekleştirilecektir.

Avrupa Seyahat Bilgileri ve Yetkilendirme Sistemi hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Schengen sistemi ile ülkeye giriş yapan kişilerin özellikle güvenlik ile alakalı bir tehdit oluşturmamaları için özel bir sistem geliştirilmiştir. Bu sistem ETIAS olarak da tanımlanmaktadır. Vize alan kişilerin ülkelere giriş çıkışlarında özel denetimlerden geçirilmesini ve kayıt altına alınmasını sağlayan elektronik sistem olarak da geliştirilmiştir. Özellikle seyahat aracılığı ile Avrupa ülkelerinin güvenliğine dair sorunların çıkması sonrasında bu tip tedbirlerin daha sık gündeme gelir olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekir.

Schengen Vize Türleri

Schengen vizesi kapsamında kişilerin kısa süreli bir vize sahibi olacağının belirtilmesi gerekir. 180 günlük bir zaman diliminde Schengen vizesinden istifade edebilmek için kişilere 90 günlük bir süre verilecektir. Daha uzun kalmayı planlayan kişilerin D türü vize üzerinden başvurularını yapması daha verimli olacaktır. Bu şekilde hem oturum hem de çalışma izni talep etmenize imkan verilmektedir. Vize türleri arasında seçim adımlarını tamamlarken hem süre hem de giriş türlerine dikkat edilmelidir. Tekli ve çoklu giriş gibi kıstasların da göz önünde bulundurulması gerekir.

Vize alma adımında biri kişinin davetiye almasının vize onay adımını çok daha kısa sürede tamamlamasını sağlayacağının ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Vize alma adımlarında kişilerin hem bir kurumdan hem de bir aile yakınından davetiye talep etmesine imkan tanınmaktadır. Kurumsal biri firmadan alınan davetiyenin çok daha etkili olacağı da görülmektedir. Davetiye hangi tarihler arasında geçerli olduğundan başlayarak, kim için hazırlandığına kadar tüm bilgilerin yer alması gerekir. Sizin için alınan davetiyenin nasıl kullanılması gerektiğine ilişkin aklınızda soru işaretleri varsa anında firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde sizin için tüm vize talep adımlarına dair uygun alt yapı hazırlanacaktır. Ayrıca bir bilgi almak için sadece danışmanınız ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Schengen Vizesi Fiyat

Schengen vizesi almak isteyen kişilerin ödemesi gereken tutar 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücretin ödenme aşamasında dilediğiniz metodu kullanabilirsiniz. Ödeme adımları dijital olarak kayıt altına alınıyor olsa da ödeme yaptığınıza dair makbuzu da saklamayı ihmal etmemelisiniz. Ödeme aşaması sonrasında vize başvurunuz değerlendirilmeye başlanacaktır. Vize başvurusunun ret yanıtı alması durumunda ödemiş olduğunuz harcın tarafınıza iade edilmeyeceğinin de bildirilmesi gerekir. Bu durum sadece Schengen vizesinde geçerli değildir. diğer vize türlerinde de harcın iade edilmesi gibi bir prosedür söz konusu değildir.

Çok Girişli Schengen Vizesi Ücreti

Schengen vizesinde çoklu giriş adımı için 80 Euro ödeyerek başvuru adımının tamamlanması yeteli olacaktır. Bu aşamada kişilerin ödeme adımlarının yerine getirilmesinin hemen sonrasında başvurusu değerlendirmeye alınacaktır. Sadece ücret aşamasında değil aynı zamanda sunulması gereken diğer evrakların derlenmesinde de hassasiyet göstermelisiniz.

  • Başlvuru formunun doldurulmasının sonrasında ıslak imzalı şekilde sunulması gerekir. Belgelerin ıslak imzalı olarak hazırlanmasının akabinde talep edilen diğer belgeler ile sunulması istenmektedir.
  • Başvuru sürecinde kişilerin eğitim durumları ve dil seviyelerine dair belgeler sade oturum ya da çalışma vizesi talep edildiğinde istenir.

Schengen vize takip adımını tamamlamanız için size bir referans numarası sunulacaktır. Schengen vize başvuru adımının ne durumda olduğuna dair gerekli olan tüm bilgilendirmeleri bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.