Avustralya Schengen Vizesi Mi?

,
Avustralya Schengen Vizesi Mi

Avustralya Schengen Vizesi mi: Avustralya, Avrupa ülkesi olan Avusturya ile zaman zaman karıştırıldığı için birçok kişi Schengen prosedürüne sahip olduğunu düşünmektedir. Ancak bu tip bir durum hiçbir şekilde yoktur. Avustralya aynı zamanda bir kıta ve Avrupa’ya uzaktır. Kendi vize kuralları mevcuttur.

Avustralya Turistik Vize Veriyor mu?

Avustralya Schengen Vizesi mi: Avustralya turistik vize veren bir ülkedir. Hem karantina kuralları hem de sınır işlemleri sıkı olmasıyla dikkat çeker. Bu vizenin alınması için başvuru işlemlerini, kurallara tam uyumlu şekilde tamamlamak önem arz eder. Bunun yanı sıra turistik vizenin süresinin 90 gün olduğunu da unutmamak lazım. Bu maksimum süre olarak tanımlanmıştır.

Avustralya Vizesi Kolay mı?

Avustralya vizesi, belgelerin tamamlanması halinde kolaydır. Şunlara dikkat etmek gerekiyor;

 • İlk olarak hangi vizenin alınacağına karar vermek şarttır. Bu noktada en çok turistik adıyla tanımlanmış olanına başvuru yapıldığını görmekteyiz.
 • Bunun yanı sıra konsolosluk resmi sitesinde yer alan formun doldurulması da lazım. Tüm bilgilerin tam olması önemlidir. Aynı zamanda ilgili alana iletişim bilgilerinin eklenmesi şarttır.
 • Avustralya vize alımı çerçevesinde sizden istenen birtakım evrak ve dokümanlar söz konusudur.
 • Bunların tümünün edinilmesi lazım.

Vizenin çok kolay bir biçimde çıkabilmesi için en fazla dikkat edilmesi gerekli olan hususların içerisinde seyahat nedeninin özetlenmesi öne çıkar. Çünkü Avustralya, eğer evraklarla, sunulmuş olan gerekçenin tam anlamıyla uyuşmaması halinde hiçbir şekilde vize vermez. Gidiş amacı ifade edilmelidir.

Vizenin alınması hususunda genellikle ortaya bir sorunun çıkması söz konusu değildir. Ancak evrak eksikliği ve bunun gibi değişik nedenlerden dolayı olumsuz bir yanıtla karşı karşıya kalma ihtimaliniz vardır. İşte tüm bunların önüne geçebilmek için yapılması şart olan şey, konsolosluk üzerinden direkt başvuru yapmak yerine bunu aracı kurum üzerinden gerçekleştirmektir.

Vize alımının daha rahat olabilmesini sağlayan bir diğer husus ise davettir. Bu ülke sınırları içerisinde yaşayan ve yerleşik olarak hayatını burada devam ettiren bir akraba, aile üyesi ya da arkadaşın size davet yollaması, vize edinilmesi noktasında her zaman büyük bir avantaj olarak tanımlanır.

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Avustralya vize alım süresi gerek konsolosluk gerekse aracı kurum üzerinden çok zor değildir.  Ancak daha basit olması sayesinde aracı olarak tanımlanmış firma başvurusu, son yıllarda çok sık tercih edilmektedir. Bu sayede konsolosluğa gitmek gibi bir işlemi yapmak zorunda kalmazsınız. Böylelikle zaman kaybının önüne geçilmiş olur. Aynı zamanda aracı firmayla yapılacak olan işlemlerde, farklı hatalar da söz konusu olmaz. Çünkü sürecin en başından en sonuna kadar uzman olan personel size refakat ederler. Bunlar avantajdır.

Avustralya Vize Türleri Nelerdir?

Avustralya vize türleri şöyledir;

 • Kısa süreli olacak şekilde sunulan öğrenci vizesi
 • Geçici çalışma izni vizesi
 • Tıbbi tedavi alım vizesi
 • Transit olarak tanımlanmış olan vize
 • Aile ziyaretini gerçekleştirebilmek için alınması şart olan vize
 • Ticari vize
 • Turist vizesi

Hepsinde temel kural 90 günlük bir üst limitin olmasıdır. Bunun geçilmesi halinde farklı problemlerle karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilir. Tam tersi olarak sunulmuş uzun süreli vizeler de mevcuttur. Aile nedeniyle vatandaşlık, geri dönüş vizesi, aile ve çocuk vizesi, aile eş vizesi, geçici oturum izni vizesi. Bu kategorilerde daha farklı süreçlerin ve aynı zamanda belgelerin olduğunu hiçbir şekilde unutmamak lazım.

Avustralya Vizesi İşlemleri Nasıl Olur?

Avustralya vizesi alımı için her zaman firmamızla iletişim kurabilir ve bunun ardından da gerekli bilgileri alabilirsiniz. Aynı zamanda başvuru işlemi de tarafımızca sizin verdiğiniz yetkiye göre gerçekleştirilmektedir. Bu noktada 1419 numaralı başvuru formunun doldurulması önem arz eder. Eğer davet söz konusu ise buna dair belgeleri de sunmak lazım.

Yeni çekilmesi şart olan biyometrik fotoğraf başvuru süreci içerisinde sunulmalıdır. Pasaportun en az 6 aylık olması lazım. Bunun fotokopisi, yetkili makamlar tarafından sizden istenir. Aynı zamanda banka hesap özeti, çalışanlar için gerekli olan tüm belgeler de bulunmalıdır. 10 ile 15 günlük bir zaman dilimi içerisinde süreç tamamlanır ve bu sayede Avustralya vizesini almış olursunuz.

 

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.