AVUSTRALYA Vize Dilekçe Örneği

AVUSTRALYA Vize Dilekçe Örneği

Uzak bir kıta ülkesi olmasına rağmen birçok kişi Avustralya’ya gitmek için vize başvurusunda bulunmaktadır. Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin yerine getirmesi gereken belirli yükümlülükler bulunmaktadır. Bunlardan birincisi süresi geçmemiş bir pasaporta sahip olmaktır. Pasaportu olan herkes Avustralya vizesi için başvuruda bulunabilir.

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

İkinci aşamada ise Avustralya vize dilekçe örneği – visa center doldurmaktır. Bu dilekçe vize başvurusunun olumlu sonuçlanması adına oldukça önemlidir. Dilekçede verilecek olan bilgilerin tamamının doğru ve eksiksiz olması vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Ayrıca dilekçe ile birlikte Avustralya’da kalınacak olan konaklama yerinin ve gidiş dönüş uçak biletlerinin de dosyaya eklenmesi vizeyi alma şansını arttıracaktır.

Avustralya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Avustralya turistik vize ihtiyaçlarınız için Avustralya turistik vize dilekçe örneği dosyasından faydalanabilir, ülkeye düzenleyeceğiniz seyahatiniz kapsamında Avustralya Turistik Vize Talep Dilekçesi doldurabilirsiniz.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Dünyanın sonu yakıştırması yapılan ve sahip olduğu güney kayalıkları sebebi ile bu ünvana layık olan olan Avustralya, dünyanın en büyük 13. Ekonomisidir. Yeryüzünün en büyük altıncı coğrafi büyüklüğüne sahip olan Avustralya’nın Sydney kenti, Türkiye’nin en kozmopolit şehri olan İstanbul’dan tam 14.937 Km uzaklıktadır. Bu özelliği ile Türkiye için dünyanın 3’te 1’i anlamında yol kat ederek gidilebilecek ülkelerden biri olan ve Yeni Zelanda’dan önce Türkiye’ye en uzak ülke olan Avustralya, bunun yanı sıra oldukça kozmopolit ve turistik bir ülkedir. Avustralya’ya turistik anlamda seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, Avustralya turist vizesi almanız ise zorunlu.

Avustralya turistik vize almak için yerine getirmeniz gereken şartların başında, Avustralya turistik vize talep dilekçesi doldurmak bulunuyor. Başvuru yapmanız için nihai bir başvuru süreci başlatmak adına gerekli olan bu dilekçe, Avustralya turistik vize dilekçe örneği baz alınarak belli başlı standartlara uygun bir şekilde, akıcı, detaylı ve net bir şekilde doldurulmalı. Avustralya turistik vize için gerekli olan dilekçeyi doldurmak bu sebeple hem oldukça önemli hem de bu derece önemli olan dilekçeyi doldurmak son derece dikkatle yapılması gereken bir işlem. Peki, Avustralya turistik vize talep dilekçesi nasıl doldurulmalı? Dilekçede nelere yer verilmeli ve neler dikkate alınmalı?

AVUSTRALYA Vize Dilekçe Örneği

AVUSTRALYA Vize Dilekçe Örneği

Avustralya turistik vize dilekçe örneği, web sitemizde sizlere sunulmuştur. Dilekçe örneğini PDF ya da Word formatında indirdikten sonra seyahat amacınızı ve detayları kendinize uygun bir şekilde doldurmalı ve doldurmuş olduğunuz dilekçeyi ister siz, isterseniz de sizin adınıza başvuracak olan vize başvuru merkezi aracılığı ile Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu’na online olarak iletmelisiniz. Ancak, söz konusu dilekçeyi doldurmadan önce dikkate almanız gereken pek çok detay olduğunu ve bunları dikkatli bir biçimde ele almanız gerektiğini unutmayın. Avustralya turistik vize talep dilekçesi doldurmak için dikkate almanız ve özen göstermeniz gereken noktalar şu şekildedir:

 • Avustralya vize başvuru talep dilekçesi, online olarak doldurulmaktadır. Bir taslak form formatındaki vize başvuru formu, Avrupa ülkelerine kıyasla son derece detaylı ve sık başlıktan oluşmaktadır.
 • Avustralya turistik vize başvuru dilekçesi doldururken, dilekçe üzerinde sorulan soruların tamamını eksiksiz bir biçimde cevaplamanız gerekmektedir. Eksik olmamak ile birlikte hata da içermeyen cevaplar halinde formun tamamını turistik amacınıza uygun bir şekilde doldurmanız gerektiğini unutmamalısınız.
 • Avustralya’ya gerçekleştirmek istediğiniz turistik seyahat kapsamında, turistik amaç ile ülkeye giriş yapmak istediğinizi belirtmeli ve bu kapsamda ülkeye nasıl giriş yapacağınızı, hangi tarihlerde ülkede bulunacağınızı, gerekli hallerde ve bulunması halinde Avustralya turu ile ülkeye giriş çıkış yapacaksanız bunu belirtmeli ve tur belgelerinizi de dosyaya iliştirmelisiniz.
 • Avustralya seyahatiniz kapsamında turistik amaç ile ülkeye giriş yapmanız, belirli bir dönem için ülkede bulunacağınız anlamına geliyor. Süresi belli olan turistik seyahatler için Avustralya Hükumeti, Dışişleri Bakanlığı ve Avustralya Konsolosluğu’nun ülkeye giriş ve çıkış konusundaki hassasiyeti oldukça fazla. Birçok ülkede olduğu gibi Avustralya’ya geliş ve gidiş tarihlerinizi form üzerinde net ve karmaşık olmayan bir biçimde bildirmeniz gerekiyor.
 • Avustralya turistik seyahatiniz için ev hanımı ya da öğrenci olmanız durumunda, ülkede gerçekleştireceğiniz seyahat için sponsor bildirmeli ve sponsor tarafından hazırlanan ikinci bir Avustralya turistik vize talep dilekçesi de sunmalısınız. Bu gereklilik, ülkede bulunacağınız sürede masraflarınızı ödeyeceğini taahhüt eden sponsor için duyulmaktadır.
 • Son olarak, Avustralya turistik vize başvuru dilekçenizi destekler nitelikte başvuru evrakları iletmeniz gerektiğini unutmayın.

Avustralya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Avustralya ticari vize ihtiyaçlarınız için Avustralya ticari vize dilekçe örneği dosyasından faydalanabilir ve ticari seyahatiniz kapsamında Avustralya Ticari Vize Talep Dilekçesi doldurabilirsiniz.

Avustralya, dünyanın önde gelen ithalat ve ihracatçı ülkelerinden biridir. Özellikle de dünyanın doğu bloğu olan Japonya, Çin, Endonezya, Yeni Zelanda, Rusya, Hindistan, Pakistan gibi ülkelerin yanı sıra, Avustralya Avrupa ve Amerika kıtası ülkelerine de ihracat gerçekleştirmekte ve aynı ülkelerden ithal ürün satın almaktadır. Son derece önemli bir ülke ekonomisine sahip olan Avustralya, iş gücü konusunda oldukça kozmopolit bir yapıya sahip. Yatırımcıları çeken şehirleri, gelişime açık yapısı ve git gide büyüyen ekonomisi ile Avustralya, önemli bir ekonomik partner. Avustralya’da gerçekleştirmeyi düşündüğünüz ya da planladığınız ticari ilişkileri desteklemek adına, ülkeye seyahat düzenlemek istiyor olabilirsiniz. Bu gibi bir amaç taşıyor ve ülkeye ticari seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, bu noktada Türk vatandaşı olarak ticari vize almanız gerekliliği duyacağınızı bildirmek isteriz. Avustralya ticari vize temini sağlamak adına Avustralya Konsolosluklarına yapacağınız başvuru öncesinde, Avustralya ticari vize dilekçe örneği üzerinden sizden istenen bilgiler nelerdir, bunlar nasıl doldurulmalı öğrenebilirsiniz. Peki, Avustralya ticari vize talep dilekçesi nasıl doldurulmalı?

 • Avustralya ticari vizesi talep dilekçesi doldurmadan evvel, ilgili dilekçeyi doğru, eksiksiz ve hatasız doldurabilmeniz adına sizlere Avustralya ticari vizesi talep formunu doldururken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu önemli noktalar şunlardır:
 • Avustralya ticari vizesi için gerekli olan talep dilekçesini hazırlamadan önce, bu konuda bilmeniz gereken en önemli detayı belirtmek istiyoruz. Avustralya ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken, dilekçe içerisinde belirttiğiniz detaylar her ne olursa olsun, belgelenebilmeli ve belge ile desteklenebilmelidir. Aksi durumda dilekçe ile çelişki halinde olan belgeler sebebi ile vize başvuru reddi yaşama ihtimaliniz olduğunu bilmeniz gerekiyor.
 • Avustralya ticari maksatlı vize için dolduracağınız talep dilekçesinde, Avustralya’ya giriş tarihiniz ve Avustralya’dan çıkış yapacağınız tarihi net bir şekilde ifade etmelisiniz. Bu noktada vize tarihiniz ticari amaçla ülkede bulunacağınız tarihe uygun şekilde verilebileceğinden, hatalı beyan yapmanız ve bunun gözden kaçması halinde büyük problemler ile başbaşa kalabilir ya da vize reddi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Avustralya ticari amaçlı seyahatiniz için almak istediğiniz Avustralya ticari vizesi, bir şirkette sigortalı olarak çalışıyor olmanız halinde şirket tarafından dilekçe ile desteklenmelidir. Şirketinizin antetli kâğıdı üzerinde hazırlanması gereken Avustralya ticari vize talep dilekçesi, şirket yetkiliniz tarafından imzalanmalı, ilgili tarihlerde şirket adına seyahat edeceğiniz belirtilmeli ve şirket kaşesi ile dilekçe resmileştirilmelidir.
 • Avustralya ticari seyahatiniz için doldurulması gereken başvuru talep dilekçesinde, seyahat amacınız net bir şekilde ifade edilmeli, seyahati ne maksatla yapacağınız hakkında özetle bilgi verilmelidir. Örneğin, çalışanı olduğunuz şirket adına toplantı katılımı, iş ortağı olduğunuz bir şirket ile anlaşma gerçekleşeceği, konferans katılımı, seminer katılımı gibi net ifadeler dilekçede yer almalıdır.
 • Avustralya ticari vize almak adına seyahate çıkacak olan bir şirket çalışanıysanız, ilgili şirket için hangi pozisyonda ve sıfatla çalıştığınız bilgisini dilekçede bilgi maiyetinde kullanmalısınız.
Avustralya seyahatiniz süresince oluşması kesin ya da muhtemel olan tüm masrafların nasıl karşılanacağını ticari vize başvuru dilekçesinde belirtmeniz gerekmektedir. Pek çok şirket çalışanı adına doğan veya doğacak masrafların şirket tarafından karşılanacağı ve şirketin sponsor olacağı belirtilmektedir. Bu yol ile sponsor belirtebilir ya da kendi ticari işiniz adına yapacağınız seyahat adına banka hesap dökümünüzü ek belge olarak sunabilirsiniz.

Avustralya ticari vize dilekçe örneği üzerinden yararlanarak ilgili vize başvuru dilekçenizi doldurmaktan çekiniyor ve vize reddi yaşamaktan çekiniyorsanız, Vize Başvuru Merkezi olarak dilekçenizi doldurabilir ve başvurunuzu adınıza gerçekleştirebiliriz

Avustralya vize istiyor mu?

Avustralya vize ister.

Avustralya vize ücreti ne kadar?

Avustralya vize ücreti, her yıl güncellik gösterir. Aynı zamanda bu durum vize türlerine göre de farklılık sağlar.

Avustralya vizesi almak zor mu?

Avustralya vizesi almak, konsoloslukla iletişime geçildiği takdirde evraklar eksiksiz hazırlanırsa oldukça kolaydır.

Oyla! post