Avusturalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Avusturalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Avusturalya konsolosluğu iletişim bilgileri – visa center sitesi aracılığı ile alındıktan sonra merak edilen tüm sorular vize danışmanları tarafından aktarılabiliyor. Bu vize kapsamında izlenilmesi gereken prosedürler Schengen ve diğer vize türlerine göre farklılık gösterdiğinden bilgi alınarak işlemlerin yapılması daha kolaylık sağlayacaktır.

Avusturya Aile Birleşimi

Avustralya vizesi çıkarılmadan önce pasaportunuzun olması zorunludur. Eğer yok ise ya da süresi bitmiş ise randevu alınmak kaydıyla Nüfus Müdürlüklerinden kolaylıkla pasaport çıkartılabilir. Sonrasında iş, aile ziyareti ya da turistik nedenli olarak farklı kategorilerdeki vize türüne göre evrakların düzenlenmesi ve başvuru ücretinin vize başvuru merkezlerine iletilmesi gereklidir. Tüm işlemlerin tamamlanmasından sonra sonuçlar 4 ile 5 hafta arasında açıklanıyor.

AVUSTRALYA KONSOLOSLUĞU

AVUSTRALYA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Kançılarya: Uğur Mumcu Caddesi MNG Binası No:88 Kat:7, 06700 G.O.P.,
Telefon: 459 95 00
Faks: 446 48 27
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08:30-17:00
Vize ve Göçmen İşleri Bölümü
Adres:
Telefon: 459 9550
Faks: 459 9560
E-Posta: [email protected]

AVUSTRALYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Askerocağı cad.,No: 15, Kat: 16, Elmadağ, Taksim, İstanbul
Telefon: (212) 243 13 33
Faks: (212) 243 1332
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08.30 – 17.00
Görev Bölgesi: İstanbul, Kocaeli, Yalova.

ÇANAKKALE AVUSTRALYA  KONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Kolin Hotel Boğazkent Mevkii, 17100 Kepez, Çanakkale
Telefon: (286) 218 17 21
Faks: (286) 218 17 24
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08:30 -17:00
Görev Bölgesi: Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İzmir, Kırklareli, Manisa, Tekirdağ.

Avustralya Konsolosluğu Ankara

Avustralya Devlet’i tarafından açılmış olan Ankara konsolosluğu, çeşitli vatandaşlık işlemleriyle alakalı birçok hizmeti sunmaktadır. Avustralya vatandaşları, pasaportlarını yenilemek, pasaport çıkartmak ve benzeri işlemleri için kuruma başvurabilir.

Avusturalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Avusturalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Avustralya Konsolosluğu Nerede?

Başkonsolosluk hizmeti almak isteyen vatandaşlar, İstanbul Beşiktaş’ta bulunan konsolosluktan işlem yaptırabilirler. Türkiye sınırları içinde oturmakta olan Avusturalyalılara vize işlemleri ve vatandaşlık haklarıyla alakalı yardımlar sunulmaktadır.

Avustralya Konsolosluğu İletişim

Avusturalya konsolosluğu iletişim ile bilgi almak isteyen vatandaşlar, çeşitli konular hakkında 0212 393 85 42 numarasını arayabilirler. Hafta sonları haricen çalışma saatleri içerisinde hizmet veren aktif bir numaradır. Bu numara İstanbul Başkonsolosluğunun numarasıdır.

Avustralya Konsolosluğu Vize

Konsolosluk işlemlerinin başlıca hizmeti, vize uygulamaları, konsolosluk tarafından detaylı bir şekilde yapılmaktadır. Vize başvurularının kabulü, vize çıkarımı ve benzeri hizmetler için vatandaşlara yardımcı olunmaktadır.

Avustralya Konsolosluğu Çanakkale

Çanakkale bölgesinde yer alan konsolosluk binası, ülke vatandaşlarının tüzel kişilik, hak ve ödevleri başta olmak üzere vize ve pasaport işlemleriyle de ilgilenmektedir.

Avustralya Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Avustralyalılar, Türkiye’de pasaportlarını yenilemek istediklerinde, Avustralya konsolosluğu pasaport yenileme işlemlerinden destek alabilirler. Öncelikle internet üzerinden ilgili pasaport yenileme formunun da doldurulması gerekir.

Avustralya Konsolosluğu Telefon Numarası

Avustralyalı olan ve ülkemizde ikamet eden vatandaşlar, genellikle telefon yoluyla çeşitli konularda bilgi almak isteyebilmektedirler. Bu durumda başkonsolosluk aranarak, ihtiyaç duyulan konu hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Avustralya Konsolosluğu İş İlanları

Avustralya konsolosluğu iş ilanları, zaman zaman açık pozisyon bulunması durumunda verilmektedir. Bu ilanlar kapsamında, kişilerin şartlara uyması durumunda konsolosluğa başvuruda bulunulabilir.

Avustralya Konsolosluğu Randevu

Çeşitli konularda randevu almak isteyen vatandaşlar, başvuru merkezleri üzerinden hizmet bedelleriyle birlikte iletişim bilgilerini de bulundurarak başvuru yapabilirler. Bütün istenen belgeler ile randevu alımı kolaylıkla sağlanacaktır.

Avustralya Konsolosluğu Mail Adresi

Telefonla bilgi almanın yanı sıra bazı vatandaşlar, mail üzerinden de destek almak istemektedirler. Bu iletişim kanalı, çeşitli belge gönderimleri için de gerekli olabilmektedir. Avustralya konsolosluğu mail adresi üzerinden detaylı bilgi alımı ya da evrak gönderimi yapılabilir. Bu mail ise [email protected] adresidir.

Avustralya Konsolosluğu

Türkiye’de Avustralya Büyükelçiliği Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer alır. Avustralya Konsolosluğu ise İstanbul Beşiktaş’ta yer alır.

Türkiye’deki Avustralya Başkonsolosluğu ve büyükelçiliği üzerinden vize ve pasaport işlemleri, pasavan, vatandaşlık ve göçmenlik başvuruları, eğitim, ticaret ve mezunlar programı ile ilgili işlemler yapılmaktadır.

Avustralya konsolosluğu ne zaman açılacak? Covid 19 nedeni ile tüm dünya üzerinde kısıtlamalar başlamış ve birçok ülke tarafından pasaport işlemleri durdurulmuştur. Avustralya tarafından da pasaport işlemleri bir süreliğine durdurma kararı alınmıştır. Buna göre pasaport için alınan randevular ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Ancak özel ve acil durumunu belgeleyenler için pasaport işlemleri yapılabilecektir. Pasaportun kaybedilmesi durumunda mutlaka büyükelçilik ya da Avustralya konsolosluğu telefon numarası aranarak bildirilmeli ve internet üzerinden pasaport formu doldurulmalıdır.

Avustralya konsolosluğu göçmenlik başvurusu yapmak için gereken belgeler arasında en az 6 ay daha geçerli bir pasaport, 2 adet beyaz fonlu biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, vize başvuru dilekçesi gibi evraklar düzenlenmesi gerekir. Avustralya’ya çalışma amaçlı giderken mutlaka bir meslek kolunda uzmanlığın olması şarttır. Her yıl fazla sayıda başvuru olduğu için öne çıkarıcı özelliklerin bulunması önemlidir.

Avustralya konsolosluğu randevu verildikten sonra vize mülakatına girilir ve sonucuna göre vize onayı alınır. Her türlü vize başvurusunda mülakat sonucuna göre değerlendirme yapılır. Covid 19’dan dolayı işlemlerde yavaşlama olduğu için evrakların düzenlenmesi, randevu süreci ve onay süreci ile birlikte vize başvuruları oldukça uzun bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Çanakkale Avustralya Konsolosu kimdir?

Çanakkale Avustralya konsolosu, Dylan Walsh’dir.

Avustralya Istanbul Başkonsolosu kimdir?

Marc Innes-Brown, Avustralya’nın İstanbul’da bulunan Türkiye Büyükelçisidir.

Avustralya Konsolosluğu hangi illerde var?

İstanbul, Yalova ve Kocaeli, Avustralya konsolosluğu bulunan illerdir.

4/5 - (1 vote)