Avustralya Aile Birleşimi

Avustralya Aile Birleşimi

Avustralya aile birleşimi – visa center alabilmeniz için öncelikle bi pasaporta ihtiyacınız vardır. Bir Türk vatandaşının başka bir ülkede yaşayan ailesinin yanına yerleşebilmesi için öncelikle aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir.

Avustralya Vize Başvuru Formu

Vize için gerekli olan evraklar ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Aile birleşimi vizesi için, Avustralya konsolosluğuna başvuru yapabilirsiniz. Evrakların doğru ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekmektedir. Avustralya aile birleşimi için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • En son 3 ay önce çekilmiş arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf
 • En az 6 ay geçerliliği ve 2 sayfası boş olan pasaport
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Uluslararası geçerliliği olan evlenme kayıt örneği

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türkiye’de ikamet eden vatandaşların, farklı bir ülkede yaşayan ailesinin yanına yerleşmek istemesi durumunda, aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Her ülkenin farklı koşullar, evraklar ve süreçler talep ettiği bu vize konusunda, Avustralya aile birleşimi vizesi almak için de gereken koşullar merkezimiz üzerinden öğrenilebilir.

Avustralya Aile Birleşimi

Avustralya Aile Birleşimi

Aile birleşimi vizesi, Avustralya Konsolosluğu’ndan sizin için veya Türkiye’de ikamet eden çocuklarınızın Avustralya’da ikamet edebilmesi için talep edilmektedir. Uzun süreli ikamet gerçekleştirmek için alınan bu vize için normal koşullarda turistik veya ticari olarak talep edilen vizeye göre farklı evraklar talep edilir. Evrakların doğru süre içerisinde eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlanması, alınan randevu tarihinde şahsen görüşmeye gidilmesi gerekecektir.

Net bir şekilde Avustralya aile birleşimi vizesi talep edildiğinde hazırlanması gereken evraklar arasında;

 • Konsolosluk tarafından belirlenmiş standartlar çerçevesinde; güncel, yani maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz, daha önce başka noktada kullanılmamış biyometrik fotoğraf,
 • Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 6 ay geçerli ve 2 boş sayfası bulunan pasaport,
 • Güncel tarih ile birlikte aile ve ikamet bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Kimlik belgesinin ön ve arka yüz fotokopisi,
 • Uluslararası geçerlilik oluşturan evlenme kayıt örneği fotokopisi,
 • 18 yaş altındaki çocuklar için anne ve baba tarafından imzalanmış orijinal muvafakatname belgesi,
 • Daha önce Türk vatandaşı olmayan Avustralya vatandaşı eşin Avustralya doğum belgesi,
 • Daha önce yapılmış evlilikler konusunda bulunan boşanma kararı ve tercümesi,
 • Avustralya’da ikamet eden eşinize ait oturma izin belgesi, pasaport ve kimlik fotokopisi,
 • Yeterli seviyede dil bilgisine sahip olduğunuzu kanıtlayan diploma veya sertifika fotokopisi,
 • Eşlerin her ikisinin doğum kayıt örnekleri,
 • Yine her iki eşin Avustralya evlendirme dairesi tarafından verilmiş evlenme ehliyet belgesi veya evlilik kaydı belgesi talep edilmektedir.

Bu belgelerin her biri eksiksiz ve net bir şekilde istenilen tarihte hazır edilmelidir. Avustralya Konsolosluğu bazen bu belgelerin tekrar tekrar tercüme edilmiş olmasını talep edebilir. Ayrıca her belgenin orijinali ve 1 adet fotokopisi ibraz edilmelidir. Belgeler ile birlikte yapılan başvuru sonrasında konsolosluk üzerinden talep edilen ücret peşin olarak alınır.

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi

Avustralya’da yaşayan bir eş ya da ailesi olan bir yabancı, ailesinin yanına gidebilmek ve daha uzun süre kalabilmek amacıyla Avustralya aile birleşimi vizesi almalıdır. Bu da geçici ikamet başvurusu yapmak anlamına gelmektedir.

Avustralya vatandaşı ile evlenmek yolu ile Avustralya’da daha uzun süre kalınabilir. Bunun için evlilik gerçekleştikten sonra aile birleşimi vizesi alınması şarttır. Subclass 309/ 10 vizesi olarak adlandırılan bu vize işlemi için online olarak başvuru yapılabilir.

Avustralya aile birleşimi soru cevap, aile birleşimi evrakları nelerdir? Aile birleşimi vizesi için başvuru evrakı doldurulduktan sonra en az 1 yıl daha geçerli bir pasaport şartı vardır. Ayrıca uluslar arası evlenme kayıt belgesi de ibraz edilerek Avustralya’da bir eşin bulunduğu ispatlanmalıdır.

Avustralya anlaşmalı evlilik yapılarak da Avustralya’da yaşama hakkı elde edilebilir. Nüfus müdürlüğünden alınmış uluslar arası doğum kayıt belgesi de başvuru evraklarının arasına dâhil edilmelidir.

Avustralya aile birleşimi soru cevaplar, aile birleşimi ne kadar süre için verilir? Aile birleşimi vizesi 6 aylık olarak verilmektedir. Aile birleşimi vizesi alan kişi 6 ay dolana kadar beklememeli, vizenin yenilenmesi için tekrar doğru zamanda başvuru yapılmalıdır. Yaklaşık 3 ay kadar süren işlemler sebebi ile vize gününün dolması konusunda problem yaşanmaması adına süreç iyi takip edilmelidir.

Almanya partner vizesi ile aynı belgeler düzenlenerek başvuru yapılmalıdır. Başvuru yapılırken mutlaka maddi geçim bilgileri de bulunmalı, aylık kazanç ve yapılan iş, çalışılan yer ile ilgili belgeler sunulmalıdır.

Avustralya vize istiyor mu?

Avustralya vize sistemi, belirli ülkeler için geçerlidir.

Avustralya vize ücreti ne kadar?

Avustralya vize ücreti, Avustralya’da bulunma sebebine göre değişkenlik gösterir.

Avustralya vizesi almak zor mu?

Avustralya vizesi, Avustralya Konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklar istenilen doğrultuda hazırlandığı takdirde oldukça kolaydır.

Avustralya Aile Birleşimi Videosu;

Oyla! post