Bahreyn Konsolosluğu

Bahreyn Konsolosluğu

Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan ve yaşayan Bahreyn vatandaşları konsolosluk işlemlerini Bahreyn Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Ayrıca Türk vatandaşları ve Bahreyn seyahati yapması gereken yabancılar vize başvuru işlemlerini konsolosluktan yararlanarak yapabilirler. Bunun dışında konsolosluk iki ülke arasındaki kültürel, ekonomik ve siyasi ilişkileri düzenleme görevini de yerine getirir.

Bahreyn Konsolosluğundan Vize Çıkış Süresi

Bahreyn İstanbul Konsolosluğu’ndan vize çıkış süresi 7-10 gün arasında değişir. Ancak vizenin çıkması belge eksikliği veya yanlışlığı gibi sebeplerden uzayabilir. Ayrıca bazı durumlarda başvuru iptal edilebilir. Bu nedenle vize çıkış sürenizin uzamaması için Visa Center olarak başvuru sahiplerine sunduğumuz vize merkezi hizmetlerinden yararlanabilirler.

Bahreyn Konsolosluğu

Bahreyn Konsolosluğu

Bahreyn Konsolosluğunun Adres Ve Telefon Bilgileri

Bahreyn Konsolosluğu’na başvuruda bulunacaklar veya kayıt işlemi yaptıracak kişiler konsolosluğun İstanbul adresini merak ederler. Konsolosluk Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:36 Altunizade ilçesindedir. Konsolosluğa telefon numarasıyla ulaşmak isteyen kişiler ise +90 216 544 24 62 numarası üzerinden ulaşabilirler.

Bahreyn Konsolosluğunun Çalışma Saatleri

Bahreyn İstanbul Konsolosluğu Pazartesi-Cuma günleri arasında çalışır. Bu günlerde vize ve tüm konsolosluk işlemleri yerine getirilebilir. Konsolosluk haftanın beş günü 09.00-15.00 saatleri arasında açıktır. Ayrıca resmi tatil günlerinde hizmet vermez. Konsolosluğun açık olmadığı günler hakkındaki bilgiyi Visa Center sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bahreyn Türkiye'den vize istiyor mu?

Bahreyn Türkiye’den vize ister. Ancak Türk vatandaşları pasaportlarına göre muaf tutulabilir.

Bahreyn için vize gerekli mi?

Bahreyn vizesi için Bahreyn Konsolosluğu’ndan tarafınıza istenen belirli evraklar bulunur.

Bahreyn vatandaşı nasıl olunur?

Bahreyn vatandaşı olabilmek için Bahreyn Konsolosluğuna göç idaresine müracaat gerçekleşmeli.

Oyla! post