Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur

AVUSTRALYA VİZE BAŞVURU FORMU

Avustralya Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Avustralya’ ya seyahat etme amacı ile yapılan vize işlemleri ve konsoloslukta yapılacak olan vize başvuru işlemleri için online şekilde ” Avustralya Vize Formu ” nun doldurulması kesinlikle gerekmektedir.

Avustralya Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1. Avustralya Vize Başvuru Formunun doldurulması sırasında yapılan ufak hatalar vizenin onaylanması sırasında sorun yaratabilir bu konu ile ilgili ” Vize Merkezi Temsilcileri ” ile iletişime geçilmelidir.

2. Avustralya vize başvuru formu işlemleriyle ilgili TC. pasaportuna sahip herkes Avustralya hükümetinin vize alma prosedürüne uymak zorundadır.

3. Avustralya vize başvuru formu için vize almak isteyen kişinin seyahati yapma amacını, seyahat sırasında konaklayacağı yeri yazması gerekmektedir.

4. Avustralya vize başvurusu sırasında seyahat eden kişi eğer davet üzerine seyahate çıkıyorsa davet eden kişinin ya da kurumun eksiksiz bilgileri girilmelidir.

5. Avustralya vize başvurusu sırasında başvuruyu yapan kişinin seyahat sonrasında Türkiye’ ye dönüşünü kesinleştirecek belge uçak bileti faturası veya konaklanacak otelin fatura bilgilerinin çıktısının alınması gerekmektedir.

6. Avustralya vize başvurusu için gerekli evrakların ve online başvuru formunun dilinin İngilizce olması gerekmektedir. Konsolosluk evraklar da yetersiz belge görürse ek belge isteme hakkına sahiptir.

7. Avustralya vize başvuru formunda İngilizce olmayan tüm evrakların noter tarafından onaylı yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercümelerinin de orijinal evraklarla beraber sunulması zorunludur.

8. Avustralya vize başvuru formuna konsolosluğun randevu yoğunluğu ve ek evrak hakkı sebebiyle seyahatten 4 hafta önce başvurulması daha doğrudur.

9. Avustralya vize başvuru formuna seyahati ticari sebepler için gerçekleştiriyorsanız size ticari davetiye gönderen firmanın adı, adresi ve telefon numarasını yazmanız zorunludur.

10. Avustralya vize başvuru formuna seyahat masraflarını kimin karşılayacağı eğer şirket tarafından masraflarınız karşılanıyorsa şirketin adı, mail adresi ve telefon numarasını eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekmektedir.