Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler 2023

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler 2023 1 – yesil pasaporta vize istemeyen ulkeler 2022

Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler 2023 giriş adımında zorluk çıkartmadan seyahatinizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Bu aşamada vize alma işlemleri ile uğraşmanıza gerek olmanda giriş sürecini yerine getirmenizi mümkün kılmaktadır. Yeşil pasaport sahibi olan kişilerin Avrupa kıtasında sorunsuz şekilde giriş yapabileceği ülkeler arasında Almanya, Avusturya ve Belçika da bulunmaktadır. Bu ülkelere giriş yaparken geçerliliği devam eden pasaportunuzu sunmanız istenmektedir.

Yeşil Pasaport İle Hangi Ülkelere Gidilemez?

Yeşil pasaport ile hangi ülkelere gidilemez; ABD yeşil pasaport kabul etmemektedir. ABD’ye yeşil pasaport ile vizesiz bir biçimde giriş yapmanıza olanak verilmeyecektir. Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler 2023 arasında Kanada da yer almaktadır. Bu ülkelere giriş için gerekli olan evrakları derleyerek erişim adımını tamamlamalı ve başvurunuzu iletmelisiniz. Yapmış olduğunuz başvurunun dikkate alınması adına kesinlikle vize harcının da yatırılmış olması istenmektedir. Vize harcının ödendiğine dair verilen makbuzu da ayrıca sunmanız istenir.

Hangi Ülkeler Yeşil Pasaporta Vize İstiyor?

Hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor;  İngiltere yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Ayrıca Kanada da yeşil pasaport ile vizesiz giriş hakkı sunmayan ülkelerdendir. Bu noktada kendi giriş amacınızı beyan ederek vize başvurularınızı iletmeye başlamalısınız. Vize başvuru adımında başvuru formunu eksiksiz bir biçimde doldurmalı ve 2 nüsha halinde sunmalısınız. Pasaportunuzu güncel tarihli bir biçimde iletmelisiniz. Pasaportunuzun boş sayfa sayısının ülkenin belirttiği kıstaslara uygun olması gerekir.

Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler 2023 kapsamında vize başvurusunun yapılmasının sonrasında ortalama 4 hafta içerisinde vize başvuru sonucu tarafınıza bildirilecektir. Vize başvurusunun ret yanıtı alması durumunda konsolosluklar üzerinden reddi itiraz adımını yerine getirebilirsiniz. Bu şekilde başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi sağlanır.

Yeşil Pasaportlular Almanya’ya Gidebilir Mi?

Yeşil pasaportlular Almanya’ya gidebilir mi; yeşil pasaport sahiplerinin vizesiz şekilde ülkeye giriş yapmalarına izin verilmektedir. Almanya son dönemlerde güvenlik önlemleri konusunda oldukça sıkı tedbirler almaktadır. Hizmete mahsus olan pasaportlar ve yeşil pasaportların detaylı şekilde incelendiği görülmektedir. Bu nedenle giriş adımında tüm prosedürlere uygun hareket etmeniz gerekmektedir.

Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler 2023 kategorisinde kişilerin dikkate alması gereken bir diğer husus da maddi durumun yeterliliği adına koyulan kıstaslardır. Vize talep edilmemesi maddi konuda koyulan kıstaslardan muaf olduğunuz anlamına gelmez. Bunun tam aksine maddi kıstasların yerine getirilmeye devam edilmesi gerekir. Seyahat ve sağlık sigortasının da aktif olması gerekir. Bu maddi unsurlar ve sigortalar konusunda koyulan kuralların asıl amacı ülkeye giriş yapan kişilerin kamuya yük olmayacağından emin olunmasıdır.

Yeşil Pasaporta Schengen Vizesi Gerekli Mi?

Yeşil pasaporta Schengen vizesi gerekli mi; yeşil pasaporta vizesizi giriş hakkı sunan ülkelere seyahat edecekseniz ayrıca bir Schengen vizesi almanıza gerek olmayacaktır. Vizesiz giriş hakkı olmayan Avrupa ülkelerine giriş yapacaksanız Schengen vizesi alarak ortak vize programından faydalanabilirsiniz. Bu vize ile birden fazla ülkeye seyahat edecekseniz, en çok hangi ülkede kalacaksanız o ülkeden Schengen vizesi almanız gerekmektedir.

Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler 2023 arasında Almanya, Belçika, Danimarka, Hollanda ve İspanya da bulunmaktadır. Bu ülkelere vizesiz bir biçimde giriş yapma hakkını elde edebilirsiniz. Avrupa seyahatini vize işlemleri ile uğraşmadan planlamak size büyük bir avantaj sunacaktır.

Yeşil Pasaport İle Yurt Dışında Kaç Gün Kalınır?

Yeşil pasaport ile yurt dışında kaç gün kalınır; yeşil pasaport ile giriş yapmış olduğunuz ülkelerde maksimum 90 gün kalmanıza izin verilmektedir. Bu noktada 90 günden uzun kalmak isteyen kişilerin vize talep adımlarını tamamlaması gerekir. Bazı ülkelerde kalmanız için izin verilen süre 30 güne kadar düşebilmektedir. Fakat temel standart 90 gündür. Pasaport talep adımlarına gerek olmadan ülkeler arası seyahat yapmak size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yeşil pasaport sahibi olan kişilerin güncelleme adımlarını 5 senede bir tamamlaması gerekir. Aksi takdirde pasaport geçersiz olacaktır.

Yeşil pasaport kaç sene geçerlidir?

Yeşil pasaport 5 sene boyunca geçerliliğini sürdürmektedir.

Yeşil pasaport ile Almanya’ya giriş yapılabilir mi?

Yeşil pasaport sahiplerinin kısıtlı bir süre için olsa da Almanya’ya vizesiz giriş yapmalarına izin verilir.

Yeşil pasaport Belçika’da geçerli midir?

Yeşil pasaport Belçika’da da geçerliliğini sürdürmektedir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.