Schengen Vizesi İle Maltaya Gidilir Mi?

Schengen Vizesi İle Maltaya Gidilir Mi

Schengen Vizesi ile Maltaya gidilir mi: Schengen vizesi ile Malta’ya gidilebilir. Bu noktada hiçbir sorun yoktur. Çünkü Malta, ilgili antlaşmaya dahil olmuştur. Bununla beraber Malta vizesi alarak daha farklı Avrupa ülkelerine de rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Önemli olan ise vize başvurularını sorunsuz bir biçimde tamamlayabilmektir. Bunun zaman almadığını ifade etmek gerekiyor.

Malta Schengen Vizesi

Malta Schengen vizesi alabilmek adına şu işlemleri yapmak lazım;

  • Geçerlilik süresi en az 3 ay olan pasaportunuzun olması en temel kural olarak dikkat çeker. 10 seneden daha eski olanların kabul edilmesi gibi bir durum hiçbir şekilde söz konusu değildir. Daha önceden kullanılmış olan pasaport ve vizeler varsa bunların sunulması önemlidir.
  • Vize başvuru formunun hiçbir eksik olmadan doldurulması lazım. Bunun yanı sıra cep telefonu, email gibi bilgileri de eklemeniz gerekmektedir. Bunların olmaması halinde ise vizenin alımı imkansı bir hale gelir.
  • Biyometrik fotoğraf yeni çekilmelidir. Bunun 2 tane olması şarttır.
  • Tam vukuatlı olacak şekilde belgeyi sunmak zorundasınız. Bunu hem e devlet üzerinden hem de nüfus müdürlüklerinden almak gibi iki farklı yöntemden birisini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Turistik vize almak isteyen kişilerin, buna özel şekilde dilekçe yazmaları sürecin bir parçası olarak dikkat çeker. Seyahat planı ve aynı zamanda bunun neden yapılacağından bahsetmek gerekmektedir. İki farklı dilde yazılması mümkündür. Bunlardan birisi İngilizce iken diğeri ise Almanca olarak kabul edilmiştir.
  • Eğer vize alacak olan kişi çalışıyorsa bu durumu mutlaka kanıtlamalıdır. İşyerinden alınacak belgenin yanı sıra SGK giriş bilgilerinin sunulması önemlidir. Maaş bilgisi, ne kadar zamandan beri bu işte çalışıldığı, görevinin ne olduğu gibi bilgilerin yer alması, sürecin önemli aşamalarından birisi olarak dikkat çeker.
  • Vize almak isteyen kişilerin dolar üzerinden teminat göstermeleri gerekmektedir. Banka hesap bilgileri kontrol edilir. Bu yüzden çıktısının alınması şarttır.
  • Seyahat sağlık sigortası da talep edilirken, otel rezervasyonlarını ve uçuş bilgilerini de dosya içerisine eklemeyi unutmamak lazım.

Böylelikle tüm evrakların tamamlanmasının ardından başvuru sürecini çok hızlı bir biçimde tamamlamış olursunuz.

Malta Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Malta vizesi üzerinden giriş yapılabilecek olan ülkeler şöyledir; hem Lihtenştayn hem de İsviçre seyahatlerinin tamamlanması mümkündür. Bunun yanı sıra Estonya, Macaristan, Slovakya, Slovenya, Çekya, Polonya, Litvanya ve Letonya gibi ülkelere de gidilebilir. Çünkü bunların tümü Schengen bölgesi içerisinde yer almaktadır.

Danimarka, Norveç, İzlanda, İsveç, Finlandiya, Avusturya, İtalya, Yunanistan, Portekiz, Hollanda, Almanya, İspanya, Belçika, Monako, Fransa, Lüksemburg, diğer alternatiflerin arasında dikkat çekiyor. Görüldüğü üzere ilgili vizenin birçok ülkede geçerli olması gibi bir durum her zaman söz konusudur.

Malta Vize Ücreti 2020

Malta vize ücreti, birçok Schengen ülkesinde olduğu gibi 60 Euro olarak belirtilmiştir. Ödeme şekli ise klasik banka havalesi olarak dikkat çeker. Başvuru süreci içinde tanımlanmış olan bu meblağı mutlaka ilgili bankanın hesabına yatırmak gerekmektedir. Bunu mobil cihaz üzerinden de gerçekleştirmek kolaydır. Aynı zamanda Türk Lirasının kabul edildiğini de unutmamak lazım. Bu sayede süreç tamamlanır.

Malta Vize Başvurusu

Schengen Malta vize başvurusu konsolosluk ve aracı kurum üzerinden hemen yapılır. Konsolosluk binasına giderek ya da internet üzerinden resmi sitesine girerek bunun tamamlanması basittir. Web alanından sistem girişi yapılır. Form doldurulmalı ve aynı zamanda bir randevu alınmalıdır. Parmak izi alma süreci söz konusudur.

Aracı kurumu tercih etmek opsiyonların içinde bulunuyor. Hatta işlemlerde hiçbir aksaklık ya da sorun çıkmaması için bunun tercih edilmesi daha mantıklı bir yol olacaktır. Böylelikle belgelerinizi online şekilde yollayabilir, zaman kaybetmeme konusunda tasarruf da etmiş olursunuz. En erken 5 günde neticelenir.

Malta Turist Vizesi

Schengen Vizesi ile Maltaya gidilir mi: Turist Malta vizesi alabilmek için belgelerin toplanması, bunların hazırlanması ve son olarak konsolosluğa verilmesi gerekmektedir. Vize ücreti 60 Euro olmakla beraber, aynı zamanda vizenin 5 ile 10 gün arasında çıkmış olduğunu belirtmek gerekiyor. Pasaport, SGK dökümü, meslek bilgileri, kimlik bilgileri, dilekçe, form, rezervasyonlar istenir. Firma olarak bu süreci sizin adınıza çok başarılı bir biçimde tamamlıyoruz.

Oyla! post
1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Schengen vizesinin geçerlilik tarihinin 90 gün ile sınırlı olduğunu eklemek gerekir. Kişilerin 90 günlük süreden uzun kalmak istemeleri durumunda vize talep adımlarını buna uygun olarak ulusal vize aracılığı ile tamamlamaları gerekmektedir. Vize talep aşamasına dair sorun yaşanmaması için tüm bu hususları göz önünde bulundurmalısınız. […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.