İtalya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya Schengen ülkeleri kapsamında yer almaktadır. Ülkede alınan vizenin diğer Schengen ortak vize ülkelerinde sorunsuz şekilde kullanılmasına imkan verilmektedir. Başvuru adımları için İtalya konsolosluğu İdata firmasını görevli kılmıştır. Tüm başvuru adımlarının ve vize takip işlemlerinin bu firma üzerinden yürütülmesine karar verilmiştir. Pandemi sebebi ile başvuru adımlarından belge derleme adımlarına kadar her aşamada sunulan önlemlere uygun şekilde hareket edilmesi en temel kıstaslardan biri olarak ele alınmıştır. Özellikle randevu adımında dikkatli olunmalıdır.

İtalya vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler; başvuru sürecinde derlemeniz gereken bilgilere dair anında bilgilendirileceksiniz, randevunuza bu belgeleri derleyerek gelmeniz sizin için çok daha verimli olacaktır. Randevu alma adımınızın sonrasında gün ve saatte de değişikliklerin yapılmasına imkan verilmektedir. Yetkililer ile iletişime geçerek randevunun yeniden düzenlenmesini sağlamak mümkün olacaktır.

İtalya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

İtalya'ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

İtalya ülkesine gitmek için temel manada talep edilecek olan unsurların başında vize ücreti gelmektedir. Danışmanlık firması ile iş birliği yapan kişilerin vize harcının yanı sıra bir de danışmanlık firmasının ücretini ödemesi talep edilecektir. Uçak biletleri ve otel rezervasyonlarının yanı sıra vize alma sürecinde maddi durumunuz kanıtlamak için de hesabınızda belirli bir tutarın bulunması gerektiğine ayrıca dikkat edilmelidir.

Vize ödeme adımlarının tamamlanmasının akabinde vize başvurunuzun ret yanıtı alması da olasılıklar dahilindedir. Bu noktada vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda ödediğiniz tutarın tarafınıza iade edilmesine kesinlikle imkan verilmeyecektir. Ödemiş olduğunuz tutar yanacak ve yeni bir başvuru yaparken yeniden ödeme adımlarını tamamlamanız lazım olacaktır.

İtalya Vize Ücreti 2020

İtalya Vize Ücreti

İtalya vize ücretinde belirli aralıklar ile güncellemeler yapılmaktadır. Mevcut durumda vize başvurunuzun geçerli olması için ödemeniz gereken tutar; 60 Euro olarak belirlenmiştir. Bu tutarın hangi yöntem üzerinden ödenmesi gerektiğine dair bir kısıtlama getirilmemiştir. Dilediğiniz metodu kullanarak ödeme adımlarını tamamlayabilirsiniz. Ödemenizin sorunsuz şekilde tamamlandığına ilişkin bilgilendirme yapılan makbuzu da sorunsuz şekilde sunmanız gerekir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar

En geç 4 haftalık süre içerisinde vize alma adımlarının tamamlanmasına imkan verilmektedir. Vize alma sürecinde başvuru adımlarının takip edilmesi için size bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası üzerinden vize başvuru adımlarını tamamlamanıza imkan verilecektir. Vize başvuru sürecinde bu tür detaylar ile zaman kaybetmek istemeyen kişilerin firmamız ile iletişim kurması yeterli olacaktır. Firmamız gerekli olan danışmanlık işlemlerini en kısa sürede tamamlayacaktır. Firmamız vize takip adımlarının her aşamasında size iletişim numaralarınız üzerinden bilgilendirme sunacaktır. Vize takip adımlarında başvuru formunda bir eksiklik olması ya da verilen bilgilerde yanlışlık olması başvurunuzun ret yanıtı almasına neden olabilmektedir.

Alınacak olan vizenin turistik amaç ile olması durumunda bunun için uçak rezervasyonundan otel bilgisine kadar verilerin sunulması gerekir.

Eğitim amacı ile kalmak isteyen kişilerin ise eğitim sürecine hangi okulda devam edecekleri ve ödeme yapmaları gereken eğitim tutarının kim tarafından karşılanacağına dair detaylı bilgiler sunması gerekir. Bu aşamada bir bursunuz varsa bursunuzun belgelenmesi sizin için yeterli olacaktır.

İtalya’ya Gitmek İçin Ne Gerekli?

İtalya'ya Gitmek İçin Ne Gerekli

İtalya vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler kapsamında özellikle talep edilen bilgilerin güncelliği ve doğruluğu başı çekmektedir. Kişilerin İtalya’ya gitmek için dikkate alması gereken en temel belgeler;

  • Başvuru sırasında kullanacağınız pasaportunuzun geçerliliğinin devam eder durumda olması gerekiyor. Bu aşlamada pasaportunuzun en az 2 sayfasının boş olması talep edilmektedir. Başvuru aşamasının öncesinde pasaportunuza dair gerekli olan kontrolleri eksiksiz tamamlamalısınız. Bu konuda bir sorun varsa vize alma adımının öncesinde pasaport yenileme adımlarını gerçekleştirmek sizin için daha verimli olacaktır.
  • Biyometrik fotoğrafınızı ve kimlik fotokopinizi de sunmayı ihmal etmemelisiniz. Gidiş dönüş tarihlerini de içine alacak şekilde kesinlikle seyahat sigortası sahibi olmanız gerekir. Bu sigortanın sağlık versiyonunun da belgelenmesi vize talebinin olumlu yanıtlanması için oldukça önemlidir.

Bu unsurların derlenmesi ya da başvuru adımlarının tamamlanma sürecinde sorun yaşanmaması için dilerseniz firmamızdan yardım alabilirsiniz. İletişim numaralarımız üzerinden gerekli olan tüm bilgilendirmeleri anında alabilirsiniz. İdata üzerinden yapılacak olan başvuruların randevu ile yapıldığının da ayrıca belirtilmesi gerekir. Randevusuz olarak gelen kişilerin başvuru adımlarının dikkate alınmayacağının da ayrıca altı çizilmelidir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.