İtalya Vize Dilekçe Örneği

İtalya Vize Dilekçe Örneği

İtalya hemen hemen hepimizin gezip görmek istediği bir yerdir. Akdeniz esintilerinin, tarihin ve gurme lezzetlerin kalbi olan İtalya Avrupa’nın en büyük 4. Ülkesidir. İtalya’yı turistik nedenlerden dolayı ziyaret etmek isteyen kişiler seyahat amaçları doğrultusunda İtalya Konsolosluğu’ndan vize talebinde bulunurlar.

İtalya Vize Merkezi Adana 

İtalya turistik vizesi talep dilekçisini yetkililere sunacak olan vize adayları, dilekçe ile ilgili elçiliğe hitaben hazırlamalıdırlar. İtalya’ya gitmek için vize talep dilekçesi hazırlayacak kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Peki bu unsurlar nelerdir?

İtalya Vize Dilekçesi Yazılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1-Kişi, İtalya’yı ziyaret etme amacını ve neden gitmek istediğini net bir şekilde dilekçede belirtmelidir. İtalya’ya seyahatinizi bireysel olarak yapabileceğiniz gibi bu seyahati tur şirketleri ile de gerçekleştirebilirsiniz. Talep dilekçenizde beyanınızı ispatlayan rezervasyon kaydı ve tur ile gerçekleştirilen seyahatler için de firma ile ilgili belgeleri doldurmanız gerekmektedir.

İtalya Vize Dilekçe Örneği

İtalya Vize Dilekçe Örneği

2-Kişi, İtalya’ya seyahat dilekçesinde seyahat tarihlerini açıkça yazmalıdır. Tarihler mutlaka net olmalı ve evraklar ile de desteklenmelidir. İtalya’ya gitmeyi düşündüğünüz tarih ev de ülkeden çıkmayı planladığınız tarih dilekçede yer almalıdır. Bu beyanı uçuş kayıtlarınızla da destekleyebilirsiniz.

3-Vize talebinde bulunduğunuz dilekçe de seyahat masrafları ile beyan da bulunmalısınız. Seyahatinize ilişkin masraflarınızın karşılanacağı kaynağı da dilekçenizde belirtmeniz istenmektedir. İtalya’yı ziyaretiniz sırasında konaklama, transfer, hastalık ve kaza gibi durumlarda yapacağınız harcamaların hangi şekilde yapılacağı konsolosluk yetkililerine belirtmeniz gerekmektedir.

4-Vize talebiniz ile ilgili en önemli şey doğru beyanlarda bulunmanızdır. Vize talep doyasında ki bilgileriniz ile İtalya Turistik Vize talep dilekçenizde sunmuş olduğunuz ifadeler ile aynı doğrulukta olmalıdır.

İki Adet Dilekçe Yazılması Gereken Durumlar

İtalya Turistik Vize başvurusu yapacak olan kişide SGK’lı bir çalışan ise gerekli evraklarda bir takım değişiklikler bulunmaktadır. SGK’lı çalışan vize talebinde bulunurken, iki adet dilekçe sunması gerekmektedir. Bunlardan biri tüm adayların hazırlaması gereken normal belgedir. Bir diğer belge ise kişinin iş vereni tarafından hazırlanmalıdır. İşveren kişinin seyahat edeceği zaman aralığında izinli olduğunu göstermek ve onaylamak durumundadır. Dilekçe yetkili kişinin kaşesini ve imzasını taşımak zorundadır.

İtalya Turistik vize talebinde bulunan kişi öğrenim görevlisi veya ev hanımı da olabilir. Bu kişiler İtalya seyahati için sponsor beyanında bulunmalıdır. Sponsor olacak kişi vize talebinde bulunan adayın birinci dereceden yakını olmak durumundadır. Seyahatiniz için sponsor olacak kişinin İtalya Konsolosluğuna dilekçe hazırlaması gerekmektedir. Sponsor olan kişi, seyahat edecek kişinin tüm masraflarını üstlendiğini beyan eden bir dilekçe hazırlayarak konsolosluğa sunmalıdır.

Ticari Dilekçe Örneği

İtalya’ya gitmek istemenizin nedeni seyahat amaçlı değil de ticari veya iş görüşmesi amacı ile de olabilir. Vize talebinde bulunmak isteyen kişi İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben talep dilekçesi hazırlamalıdırlar. Peki ticari vize dilekçesi hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir?

1-Şirket çalışanları, çalıştıkları firma adına ticari faaliyetlerde bulunmak için İtalya’ya gitmeyi talep etmiş olabilirler. Bu tarz başvurular için firma yetkilisi, seyahate çıkacak kişi ile alakalı İtalya Ticari vize talep dilekçesi hazırlamalıdır. Dilekçe; şirket kaşesi ve de yetkili imzası taşımak zorundadır.

2-Kişiler ticari amaç ile vize almak istediklerini açık bir şekilde ifade etmelidirler. Çalıştığı firmanın adına, İtalya da toplantıya katılacak biri İtalya da ki şirket ile ilgili açıkça beyan da bulunmalıdır.

3-İtalya ticari vize talebinde bulunan kişiler hazırlanması istenen dilekçe de şahsi bilgilerini firma da hangi pozisyonda çalıştığını da belirmek durumundadır.

4-Ticari vize için hazırlayacağınız belgelerin İtalya ticari vize talep dilekçenizde yer alan bilgilerinizi destekleyici nitelikte olan belgeleriniz ile vize talep dosyanızı hazırlamanız gerekmektedir.

İtalya vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş İtalya vize form örneklerine  visacenter.com.tr/italya-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
İTALYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
İTALYA TİCARİ BELGELER İTALYA TURİSTİK BELGELER
İtalya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İtalya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İtalya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İtalya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordicon Resmi Başvuru Evrak Listesi
İtalya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi İtalya Vize Dilekçe Örneği 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Italya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?
Kişilerin banka hesaplarında en az 5 ile 6 bin arasında para olmalıdır. Bu miktar en fazla 5 gün için geçerlidir.
Italya vize veriyor mu?
Evet, kişiler gerekli belgeleriyle beraber vizeye başvuru yapabilir.
Italya kolay vize veriyor mu?
Gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde toparlanmasıyla beraber kişiler kolayca vize alabilmektedir.
Oyla! post