Tanzanya Vize Başvurusu

Tanzanya Vize Başvuru Formu
Tanzanya Vize Başvurusu – Visa Center
 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri ise 30 güne kadar vizeden muaftır.
 • Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) Pasaport hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftır

Tanzanya Vize Dilekçe Örneği

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır: 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

Afrika’ da bağımsız bir ülke olan Tanzanya, doğal parkları ile doğa turizminin cazibe merkezleri durumundadır.  Yaban hayatının izlenebildiği doğal parkları, dünyanın ilgisini çekmektedir.

Tanzanya Vizesiz Girilir Mi?

Diplomatik (siyah), gri (hizmet) ve yeşil (hususi) pasaport sahipleri, 90 günü aşmayacak Tanzanya seyahatlerini vizesiz gerçekleştirebilirler. Ancak umumi ya da bordo cipli pasaporta sahip T.C. vatandaşlarından Tanzanya ziyaretinde vize istenmektedir.

Tanzanya Vize Başvuru Formu

Tanzanya Vize Başvuru Formu

Tanzanya Vizesi Türleri Nelerdir?

Tanzanya vizesi Tanzanya turist vizesi ve Tanzanya ticari vize olarak ikiye ayrılır. Tanzanya turist vizesi kendi içinde kişinin durumuna göre üçe ayrılmaktadır:

 • Tanzanya turist çalışan vizesi,
 • Tanzanya turist emekli vizesi,
 • Tanzanya turist şirket ortakları vizesi

Tanzanya ticari vize, seminer ya da fuar  gibi organizasyonlara katılmayı da kapsar.

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tanzanya vize başvuruları Tanzanya Ankara veya İstanbul Fahri konsolusluklarına şahsen yapılabilmektedir. Ancak konsolosluk yetki verdiği seyahat acentesi ya da başvuru merkezi aracılığı ile kendisine iletilen Tanzanya vizesi başvurusunu  da kabul eder.

Tanzanya vizesi başvurularında Tanzanya vizesi başvuru formu  eksiksiz doldurulmalıdır. Form, Tanzanya konsolosluğuna başvuru sahibini tanıtan ve tamamen gerçek bilgilerin verilmesi istenen, verilen bilgilerin diğer evraklarla desteklendiği resmi bir belgedir.

 

Tanzanya Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Tanzanya vize başvuru evrakları temel olarak bazı evraklardan oluşur. Sıralanan evraklara ek olarak  vize türüne göre fahri konsolosluk farklı belgeler talep edecektir.

 • Pasaport
 • Tanzanya vizesi başvuru formu (lütfen titiz biçimde, çok dikkatli ve eksiksiz doldurunuz)
 • İki tane olacak şekilde ve en fazla 6 aylık, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf,
 • Sarı humma aşısının yapıldığını gösterir resmi onaylı aşı kartı,
 • Kimlik ya da nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Banka hesap dökümleri

 

Tanzanya vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/tanzanya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tanzanya Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Tanzanya, Kıbrıs, Güney Afrika, Singapur, Barbados, Gambiya, Hong kong gibi ülkelerinde aralarında bulunduğu birçok ülkeden 3 aya kadar vize talep etmemektedir.

Tanzanya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Tanzanya vize ücretleri, fahri konsolosluklardan ya da yetkili kıldığı seyahat acentelerinden öğrenilebilir.  Tanzanya havaalanı vizesi fiyatları turist vizesi için  50 Dolar, ticari vize içinse 200 Dolar’ dır.

Tanzanya ya gitmek için ne gerekli?

Tanzanya’ya gitmek için pasaportun türüne göre yol haritası belirlenmektedir, tüm pasaportlar için Sarı humma Aşı kartı mecburiyeti vardır.

Kenya için vize gerekli mi?

Kenya seyahatlerinde diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 günü geçmemek şartı ile vizeden muaftır.

Tanzanya için vize gerekli mi?

2010 yılından bu yana Tanzanya için vize gerekliliği ortadan kalkmıştır sadece bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları vizeye tabidir.

Oyla! post