Tanzanya Vize Dilekçe Örneği - Visa Center

Tanzanya Vize Dilekçe Örneği

Tanzanya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Tanzanya İngilizce Dilekçe Örneği

Tanzanya Türkçe Dilekçe Örneği

Tanzanya turistik vize ihtiyaçlarınız için Tanzanya turistik vize talep dilekçesi, Tanzanya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Tanzanyaticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Afrika Kıtası’nın Hint Okyanusu’na açılan bölgesinde yer alan Tanzanya, dünyanın en bilindik kültürel başkentlerinden biri olan Darüsselam’a, Afrika’nın zirvesi Kilimanjaro Dağı’na, Afrika’nın en derin gölü Tanganika’ya ve yine Afrika’nın en büyük gölü Victoria’ya ev sahipliği yapıyor. İçerisinde Serengeti Ulusal Parkı da yer alan Tanzanya, kıtanın tüm özel elementlerini bir arada barındırması sebebi ile turist ziyaretine de açık. Ülkeye turist olarak gitmek ve Afrika’nın her anlamda enlerine sahip olan Tanzanya’yı ziyaret etmek için Tanzanya turistik vizesi sahibi olmalısınız. Bu hakka sahip olmak için Tanzanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Tanzanya turistik vize talep dilekçesi yazmanız gerekecektir. Dilekçede şu unsurlara değinmelisiniz:

 • Tanzanya’ya seyahat nedeniniz
 • Tanzanya’ya giriş ve çıkış tarihleriniz
 • Tanzanya seyahatiniz esnasında oluşacak masraflarınızın nasıl karşılanacağı
 • Tanzanya seyahati için SGK’lı çalışanlar adına şirket antetli kâğıdına hazırlanmış kaşeli imzalı dilekçe
 • Ev hanımları ve de öğrenciler için sponsor dilekçesi

Tanzanya Vize Dilekce Ornegi

Tanzanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Tanzanya, Afrika’nın uluslararası yardıma muhtaç ülkelerinden biri. Ancak, ülkede kuruluştan 1970’lerin sonuna dek süren Tanzanya sosyalist devrimi esnasında ortaya çıkan sorunlar, son 40 yıldır küçük adımlarla iyileşmeye doğru gidiyor. Hem uluslararası para fonu hem de yardım kuruluşları ile iş birliği kuran Tanzanya, ülkeye yatırımcı da çekmeye çalışıyor. Ticari anlamda gelişmelere açık olan ülke bu sebeple ticari vize ile ülkeye gelen yatırımcılara önem veriyor. Tanzanya’ya ticari bir organizasyon, yatırım aracı değerlendirme, pazar araştırması, fuar, seminer vb. bir sebeple gidecekseniz, bu nedenle de ticari vize almanız gerekiyor. Tanzanya ticari vize talep dilekçesi yazarak ilgili dilekçeyi Tanzanya Başkonsolosluğu’na iletebilir ve süreci bu yol ile başlatabilirsiniz. Dilekçede şu konulara değinmelisiniz:

 • Ticari vize talebi dilekçesi şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı
 • Ticari vize talebi dilekçesi şirket yetkilisinin imzasını taşımalı
 • Ticari vize talebi dilekçesinde şirket kaşesi bulunmalı
 • Ticari vize talebi dilekçesinde seyahat tarihleri ve seyahat nedeni belirtilmeli
 • Dilekçede şirket personelinin görevi ifade edilmeli
 • Seminer, fuar, kongre vb. katılımların gerçekleşeceği yer ve kurum bilgilerine yer verilmeli.
Tanzanya vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Tanzanya vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/tanzanya-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
× Tanzanya Vizesi