Vize Hakkında

Aile Birleşimi Dil Bilme Zorunluluğu

Yurt dışı işlemleri ile ilgili en çok merak edilenlerden bir tanesi aile birleşimidir. Çok karışık bir konu olmakla beraber, aile birleşimi talebinde bulunacak olan çocuk ya da ebeveynlerin, birbirlerinin dilini bilme zorunluluğu bulunur.

Aile birleşimi dil bilme zorunluluğu – Visa Center içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Aile birleşimi etkenlerinden bir tanesi olarak ülkeler arası yapılan anlaşmalar gereği, ebeveynler ya da çocuğun dil bilme zorunluluğu şart koşulmuştur.

Farklı ülkelerde yaşayan ebeveynlerin ya da çocuğun birleşebilmesi için iki faktörden birisinin dil bilmesi, aile birleşimini kolaylaştıran etmenler arasında yer alır. Aile birleşimine yönelik diğer şartlar için blog yazısı okunabilir.

Aile Birleşimi Dil Bilme Zorunluluğu
Aile Birleşimi Dil Bilme Zorunluluğu

Konsolosluklar aile birleşimi başvurularında bulunan kişilerin vize başvurusu yapılan ülkede hayatını idame ettirmek ve gerekli zorunlu ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gerekli düzeyde dil bilgisine sahip olmasını isteyebilmektedir. Örneğin Almanya Konsolosluğuna yapılan aile birleşimi başvurularında A1 belgesi istenmekle beraber eğer Almanya’da bir çocuğunuz var ise bu belge zorunluluğu bulunmamaktadır.

Şeker (Ramazan) Bayramı Vize Süreci

Ülkemizdeki dini bayramlarda Konsoloslukların Türk çalışanları izinli olabilmektedir. Veya vize başvuru merkezlerindeki çalışanlarında tatil olması nedeniyle vize başvurularınızı tatil sürelerini hesaplayarak gerekli sürede yapınız.

Aile Birleşimi İçin Aylık Gelir

Vize türleri içerisinde aile birleşimi vizesi en uzun süreli vizelerden birisidir. Yurt dışında yaşayan eş, çocuklar ya da ailesi olan birisinin ailesinin yanına giderek daha uzun süre kalmasını sağlayan vize türüdür. Aile birleşimi için aylık gelir durumunun belgelenmesi gerekir ve gerekli tüm evrakların vize başvurusunda teslim edilmesi şarttır.

Almanya aile birleşimi 2021 yılı için yapılan başvurularda vize talep eden kişinin şahsen İstanbul ya da Ankara büyükelçiliğine başvuru yapması gerekir. Teslim edilen tüm evraklar güncel ve doğru bilgilerle doldurulmuş olmalıdır. Eksik evrak bulunması durumunda vize alım süreci de etkilenecektir.

Almanya aile birleşimi vize bekleyenler 2021 yılı için 4 ay ile 6 ay arası bir bekleme süreci geçirirler. Oldukça uzun bir bekleme süreci geçirileceği için başvurular buna göre hesaplanarak yapılmalıdır. Aile birleşimi için mutlaka evlilik kaydının da bulunması şarttır.

Almanya aile birleşimi vize bekleyenler 2020 yılında da ortalama 3 ya da 4 ay bekleme süresi geçirmişlerdir. Aile birleşimi vizesi için evraklar hazırlanırken en az 3 aylık maaş bordrosu da istenir. Eğer Almanya’da bulunan eş Alman vatandaşı ise o zaman gelir beyan etme şartı bulunmaz.

Almanya aile birleşimi dil şartı kalktı şeklinde 2014 yılında bir açıklama yapılmıştı. Buna göre eşleri Almanya’da yaşayan kişilerin Almanya’ya girerken olacağı dil sınavının kaldırılması gerektiğine karar verilmiştir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp