Aile Birleşimi Dil Bilme Zorunluluğu - Visa Center
Vize Hakkında

Aile Birleşimi Dil Bilme Zorunluluğu

Yurt dışı işlemleri ile ilgili en çok merak edilenlerden bir tanesi aile birleşimidir. Çok karışık bir konu olmakla beraber, aile birleşimi talebinde bulunacak olan çocuk ya da ebeveynlerin, birbirlerinin dilini bilme zorunluluğu bulunur.

Aile birleşimi dil bilme zorunluluğu – Visa Center içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Aile birleşimi etkenlerinden bir tanesi olarak ülkeler arası yapılan anlaşmalar gereği, ebeveynler ya da çocuğun dil bilme zorunluluğu şart koşulmuştur.

Farklı ülkelerde yaşayan ebeveynlerin ya da çocuğun birleşebilmesi için iki faktörden birisinin dil bilmesi, aile birleşimini kolaylaştıran etmenler arasında yer alır. Aile birleşimine yönelik diğer şartlar için blog yazısı okunabilir.

Konsolosluklar aile birleşimi başvurularında bulunan kişilerin vize başvurusu yapılan ülkede hayatını idame ettirmek ve gerekli zorunlu ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gerekli düzeyde dil bilgisine sahip olmasını isteyebilmektedir. Örneğin Almanya Konsolosluğuna yapılan aile birleşimi başvurularında A1 belgesi istenmekle beraber eğer Almanya’da bir çocuğunuz var ise bu belge zorunluluğu bulunmamaktadır.

Şeker (Ramazan) Bayramı Vize Süreci

Ülkemizdeki dini bayramlarda Konsoloslukların Türk çalışanları izinli olabilmektedir. Veya vize başvuru merkezlerindeki çalışanlarında tatil olması nedeniyle vize başvurularınızı tatil sürelerini hesaplayarak gerekli sürede yapınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu