Vize Süreçleri Nelerdir?

Vize Süreçleri Nelerdir?

Yurt dışına seyahat edebilmek için gerekli olan etmenlerden bir tanesi vizedir. Vize alımı için gerekli olan evrakların hazırlanması ve başvuru yapılabilmesi için bazı işlemleri takip etmeniz gerekir. Vize süreçleri nelerdir? – Visa Center başlığı altında hangi işlemleri yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bilgiler yer alır.

Başvurularda Vize Danışmanlığı

Vize alım işlemleriniz dahilinde bulundurmanız gereken evrakların yanı sıra, ülkeye hangi amaçla seyahat etmek istediğiniz ve seyahat rotanızı belirten dilekçeye de yer vermeniz gerekir.

Vize süreçleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki yazıyı okuyabilir, başvurunuzu gerekli olan evraklar ve vize işlem ücretler doğrultusunda yapabilirsiniz. Vize alabilmek için başvuru yapmanız gereken kurum, gideceğiniz ülkenin konsolosluk binasıdır.

Vize ne zaman çıkar?
Vizelerin sonuçlanma süreleri konsoloslukların yoğunluğu, vize türleri, gidilecek ülkelere ve ülkede konaklama süresine göre değişim göstermektedir.
Vize işlemlerini nasıl takip edebilirim?
Vize işlemlerini konsolosluklar, konsoloslukların yetkilendirdiği kurumların internet siteleri ya da telefon numaraları aracılığıyla takip edilebilmektedir.
Vize işlemleri nasıl yapılır?
Vize başvurusu yapmak için konsolosluklar ve yetkili firmalardan yardım alınabilir. Bu kurumların verdiği zorunlu evrak listesi tamamlandıktan sonra dosyalar yetkili makamlara sunularak vize işlemleri yapılmaktadır.

Vize süreçleri nelerdir ? :Konsoloslukların vize süreçleri değişkenlik göstermekle birlikte Schengen ülkeleri için genellikle 15 İşgünüdür. Ticari vize başvurularında bu süre dahada az olabilmektedir. Ölüm,Kaza,gibi acili yeti kabul edilen durumlarda bu süre Konsolosluklar tarafından daha da kısalabilir.Ancak bir mağduriyet yaşanmaması için vize başvurularınızı seyahat tarihinizden  olabildiğince erken yapmaya özen gösteriniz

Vize Süreçleri Nelerdir?

Vize Süreçleri Nelerdir?

Vize Süreçleri

Vize süreçleri oldukça kolay bir şekilde ilerlemektedir. Firmamız uzun yıllardır bu işi yaptığı için hiçbir sorun çıkmadan, kısa sürede vizeniz çıkmaktadır. Konsoloslukların vize süreçleri değişkenlik gösterir. Örneğin Schengen ülkeleri genelde 15 gününde tamamlanır. Ticari vize başvurularında ise bu süre daha da kısalabilir. Ölüm, kaza gibi acil durumlarda ise bu süre konsolosluk tarafından en minimum hale getirilir. Fakat mağduriyet yaşanmaması adına seyahat tarihinden mümkün olduğunda erkene alınmalıdır.

Başvuru Detayları

Başvuru formu online olarak sitemizden doldurulabilir. Gerekli belgeler ise Konsolosluk, elçilik veya Türkiye Temsilciliği’nden öğrenilmelidir. Randevu işlemleri de yine sitemizden tamamlanabilir.

Başvuru formu online olarak doldurulurken pasaport üzerindeki isim, isim değişikliğinde anne kızlık soyadı ve güncel soyadı, doğum tarihi, pasaport üzerinde yazan doğum yeri, cinsiyet gibi bilgiler yazılır.

Başvuru için belirli bir ücrette ödenmesi gerekmektedir. Her ülkenin vizesi farklı çıkış sürelerine ve fiyatlara sahiptir. Aynı zamanda vize başvurusu için dilekçe ve davetiye mektubu da yazmanız gerekir. Gerekli evrakları da gönderdikten sonra başvurunuz onaylanmasını ve vizenizin çıkmasını bekleyebilirsiniz.

Vize Süreçleri Nelerdir Videosu;

Oyla! post