TLScontact İngiltere Vizesi

TLScontact İngiltere Vizesi
TLScontact İngiltere Vizesi – Visa Center

TLS contact çok uzun senelerdir, 1978’den beri vize alanında birçok ülkeyle hizmetlerini sürdürmektedir. Müşterilerini son derece önemsediği ve onlar için vize sürecini en kolay şekilde geçirmelerini sağlamak için diyaloğunu yüz yüze sürdürerek mükemmel bir deneyim sağlamayı amaçlar. Sayısı günden güne artan vize uygulama hacimlerine ayak uydurur.

Togo Aile Birleşimi Vizesi

Dünya çapında faaliyetlerini sürdüren kurum, vize danışmanlık ve başvuru hizmeti almak isteyen müşterilerinin faydalanmak istedikleri tüm hizmetlere en hızlı erişim sağlayabilmelerine olanak tanır. TLScontact İngiltere vizesi almak isteyen, almayı düşünen ya da sadece bilgi sahibi olmak isteyen her kişiye yardımcı olmak ve turizm faaliyetlerini destekleyecek adımlar atabilmek TLScontact şirketinin en önemli hedefleri arasındadır.

İngiltere vize başvurularınızı gerçekleştirebileceğiniz global bir şirket olarak karşınıza çıkacak olan TLS contact uzun yıllardan beridir vize alanında hizmetlerini profesyonelce sürdürmektedir. Müşterileriyle diyaloğunu yüz yüze sürdüren ve mükemmel bir deneyime imza atmaya devam eden bu şirket 1978 yılında kurulmuştur. Teleperformanca Grup bünyesinde kurulan şirketlerden birisi olarak hizmetlerini dünya çapında sürdürmektedir.

Müşterileriyle temel bağlantılarını en iyi şekilde kurmayı başaran bu şirketin, sayısı her geçen gün hızla artmakta olan vize uygulama hacimlerine ayak uydurduğu görülmektedir. Dünya çapında faaliyetlerini sürdürmekte olup, vize başvurularını yapan kişilerin faydalanmak istedikleri hizmetlere hızla erişim sağlamalarına olanak vermektedir. İngiltere vize başvuru süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere, verimli bir şekilde bu süreci tamamlamak için büyük beklentiler içerisinde olanlara yardımcı olmak ve turizm faaliyetlerini artıracak adımları atabilmek TLScontact şirketinin birinci hedefleri arasında yer almaktadır.

tlscontact

tlscontact ingiltere vize başvurusu

TLS Contact İle İngiltere Vizesi Almak

İngiltere vizesi gerekli evraklar

Turistik, ticari, ziyaret, transit, tıbbi veya resmi işlemler gereği bulunmak istediğiniz İngiltere’ye giriş yapabilmek için hangi vize türünün sizin için daha uygun olacağına karar verebileceğiniz TLSContact ile atacağınız ortak adımlar sayesinde daha rahat edeceksiniz. Online formların doldurulması, randevuların alınması, vize ücretlerinin ödenmesi ve evrakların hazırlanması aşamalarında sizlere yardımcı olacak bu şirket sayesinde pek çok avantajı elde edebilirsiniz.

Randevuların kolay geçmesinde, başvuru süreçlerinin ve ek hizmet imkanlarının gelişmiş şartlara göre sağlanmasında, takiplerin yapılmasında ve belgelerin incelenerek yetkili kurumlara sunulmasında TLSContact firmalarının desteğini görebilirsiniz.

Yaklaşık olarak 90 gün öncesinden itibaren başvuruların gerçekleştirilebileceği İngiltere vizesi için başvuru sahiplerinin yaş ve mesleki durumlarına göre bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. 18 yaş altı başvuru sahiplerinin sahip olması gereken belgelerde ve vize türlerine göre istenen ek şartların sağlanmasında sizleri bilgilendirecek deneyime ve donanıma sahip olan ekipleri ile kaliteli hizmetleri sunmaktadır.

TLScontact İngiltere Vizesi

TLS contact İngiltere Vizesi

Acil durumlarda ve vize türüne göre uygun başvuruların yapılmasında desteklerini görebileceğiniz elektronik vize randevu ve bilgilendirme servisi olarak hizmet veren TLSContact şirketi sayesinde tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Başvuru merkezlerine gitmeden önce hangi evrakları tamamlamanız gerektiğini güncel olarak bu sayede öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2022

İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle Birleşik Krallığın resmi web sitesi üzerinden randevu da bulunması gerekir. Ardından gerekli olan evrakların temin edilmesi ile birlikte vize ücreti ödenmelidir. İngiltere’ye vize başvurusunda bulunacak olan kişiler toplamda 6 aylık başvuruda bulunabiliyorlar yani bu 180 güne denk gelmektedir.

Her yıl değişen ve yenilenen vize ücretlerini randevuyu aldıktan sonra ödeme yapıp ardından evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Yaklaşık 15 gün içerisinde vizeniz çıkmaktadır. Vize ücretini online olarak başvuru yaparken de ödeyebilmektesiniz.

İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar

 • İngiltere vizesi için gerekli başvuru evrakları şu şekildedir:
 • Size ait olan ve en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaport
 • İnternet üzerinden doldurmanız gereken formların çıktıları
 • Randevu alma sürecinizde almış olduğunuz randevunun ödenmiş ücreti ile birlikte beraber yazılı belgesi
 • Bunun öncesinde almış olduğunuz bir Schengen vizesi bulunuyorsa fotokopi ya da gitmiş olduğunuz Amerika ya da İngiltere vize fotokopileri de eklenebilir.
 • İngiltere’de bulunacağımız süre sürecek kalacağımız otelin bilgileri ev adresi
 • Ve son olarak İngiltere Konsolosluğu’na yazacağınız bir dilekçe

İngiltere Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

İngiltere için vize randevusunu site üzerinden alabilirsiniz bunun için öncelikle bir yeni bir kayıt oluşturmanız gerekmektedir.

Türkiye üzerinden başvuru yapacağınıza dair simgeyi seçtikten sonra ki kısımda il seçimini yapıyorsunuz.

Bir sonraki aşamada kayıt aşamasına geçiliyor.

Size yeni başvuru olup olmadığı sorulmaktadır.

Sonrasındaki aşamada güncel olarak kullanmış olduğunuz bir mail adresi istenmektedir.

Ardından karşınıza çıkan formda size ait kişisel bilgilerin yer aldığı sorular bulunmakta doğru bir şekilde bu bilgileri doldurmalısınız.

Randevu aşamasında son kısmında ödeme yapma alanı açılmaktadır.

Kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ücret ödemesinin ardından e-randevu işleminiz tamamlanmış olmaktadır.

Burada size uygun olan ünlü tarih ve saati seçmelisiniz.

Seçilmiş olan randevu tarih ve saatinden biraz önce kurumda bulunmanız gerekir.

Girmiş olduğunuz mail adresinize randevu sonunda bir numara verilecektir. Bu numarayı kullanarak da vize sorgulamalarınızı yapabilmektesiniz.

İngiltere Vize Sorgulama

Tüm vize evraklarınızın hazırlanmasının ardından İngiltere vize Konsolosluğu’na evraklarınızı teslim etmektesiniz. Bu sürecin öncesinde internet üzerinden randevu işlemi yapıldığında bir form doldurulur ve vize ücreti ödenir.

Vize ücreti ödendikten sonra başvurunuzun tamamlandığı kısmından birkaç dakika sonrasında e-mailinize bir numara gelmektedir. Bu numara üzerinden başvuru yapmış olduğunuz siteden vize sorgulamanızı yapabilmektesiniz.

İngiltere Vizesi Ücreti Ne Kadar 2022

2020 yılı itibari ile vize ücretleri şu şekildedir:

 • Bir kişi eğer 6 aylık İngiltere vize başvurusunda bulunacaksa ödeyeceği miktar 2020 yılı itibariyle 127 dolardır.
 • 2 yıl boyunca İngiltere turist vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ödeyeceği ücret 473 dolar.
 • 5 yıl boyunca İngiltere’de bulunacak olan turist vize başvuru ücreti 858 dolar.
 • 10 yıl boyunca İngiltere’de bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru ücreti 1.077 dolar.

İngiltere Vize Randevu Değiştirme

Vize işlemleri için almış olduğunuz online randevu saatlerini isterseniz değiştirebilmektesiniz. Online formu doldurduktan sonra ki son aşamada karşınıza çıkan tarih ve saati belirleme aşamalarını seçtikten sonra size uygun olmadığını düşündüğünüz de yine kendi üyeliğiniz ile siteye kayıt olduğunuz için giriş yapıp tarih ve saatte değişim yapabilirsiniz.

Vize işlemleri için almış olduğunuz online randevu saatlerini isterseniz değiştirebilmektesiniz. Online formu doldurduktan sonra ki son aşamada karşımıza çıkan tarih ve saati belirleme aşamalarını seçtikten sonra size uygun olmadığını düşündüğünüz de yine kendi üyeliğiniz ile siteye kayıt olduğunuz için giriş yapıp tarih ve saatte değişim yapabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesine başvurmanızdan itibaren hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. 2 ya da 3 hafta içerisinde vize çıkış işlemlerini tamamlanmış olmaktadır. En az 2 hafta süren bu işlem eğer sizden ek bir ücret talep edilirse ya da bilgileriniz eksiklik bulunursa daha da uzayabilmektedir.

İngiltere Vize Ücreti TLS

İngiltere Konsolosluğunun İzmir’de bulunan TLS contact firması tarafından vize işlemleriniz randevu almanızı ardından gerçekleştirilmektedir. İngiltere vize işlemleri kısa dönemli olarak yapıldığında yani 6 ayı kapsayan süreçte ücret olarak 450 TL’ye denk gelir.

Eğer uzun dönemli olarak kalacaksınız 2 yıldan başlayarak 5 ve 10 yıla kadar devam eden vize alımları söz konusu olur.

İngiltere Vizesi Emekli İçin Gerekli Evraklar

İngiltere’ye gidişte pek çok vize türü bulunmaktadır. Bunlardan biri de emekli vizesi olarak da geçen turistik vizedir. Bu vizenin geçerliliği 6 aydır. Buna göre bir seyahat planı hazırlanmalıdır.

Başvuru formu doldurulduktan sonra belirli evraklarını teslim edilmesi gerekir.

Bu evraklar kendi içinde üç gruba ayrılır:

1.      Kişisel evraklar

2.      Seyahat evrakları

3.      İlave evraklar

İngiltere vize başvurularında kullanılacak olan kişisel evraklar:

 • Şahsa ait olan çalışmış olduğu bankanın son 3 aya ait olan hem imzalı hem de kaşeli hesap döküm belgeleri
 • Eğer varsa kişiye ait tapu ve ruhsat belgelerin fotokopileri
 • Yapacağı İngiltere seyahatine detaylı bir şekilde anlatan bir dilekçe
 • Emeklilik cüzdanı
 • Emeklilik aylığı aldığına dair bankadan hesap döküm belgesi. Bu hem imzalı ve kaşeli hem de 1 yıllık hesap dökümünü içermelidir.
 • İngiltere vize başvurularında kullanılacak olan seyahat evrakları:
 • İngiltere’de konaklama yapılacak olan otele dair bilgiler
 • Eğer bulunuyorsa konaklanacak bölgeden bir davetiye mektubu
 • Ulaşımı yapılacak olan aracın rezervasyon bilgileri
 • Ulaşımda kullanılacak olan seyahat sağlık sigortası
 • İngiltere vize başvurularında bazen istenebilen ek evraklar:
 • Kişiye ait olan nüfus cüzdanı belgesinin fotokopisi
 • Tam teşekküllü bir nüfus kayıt örneği
 • Eğer emekli olan kişinin evlilik durumu bulunuyorsa evlilik cüzdanı

İngiltere Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere’ye çıkış sebeplerinden biri de okumuş olduğunuz üniversite aracılığı ile olabilmektedir. İngiltere öğrenci vizesi için belirli evraklar gerekir. Bunlar şu şekildedir:

 • Öğrencinin internet üzerinden yapmış olduğu vize başvuru formu
 • 6 ay gibi bir süre içerisinde geçerliliği bulunan pasaport
 • Gideceği okuldan kabul beyan mektubu
 • İyi İngilizce eğitim gördüğüne dair bunu belgeleyen bir evrak
 • Kişinin askerlik durum belgesi
 • İngilizceye tercüme edilmiş olan bir öğrenci belgesi
 • Şu an mezun durumda ise öğrenci değilse okuldan alınan diplomanın İngilizce tercümesi veya çıkış belgesi
 • Evlilik durumu söz konusuysa kişiye ait olan evlilik cüzdanının fotokopisi
 • Kişiye ait olan bir tapu ya da araç varsa buna dair ruhsat fotokopisi
 • Tam teşekküllü vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahatinin engel tanımadığını belirten bir seyahat sağlık sigortası

İngiltere Konsolosluğu

İngiltere Konsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır. Kişinin vize işlemlerinde turistik, ailevi aile birleşimi vizesi, eğitim, ticari gibi vize türlerini alabilmek için başvuruda bulunduğu kurumdur. Vize belgelerinin tasdik ve onayının yapıldığı ve kişilere belirli bir sürenin sonunda vize verildiği yerdir.

Başvurunuz sonucunda 5-7 gün içinde vize başvurunuz sonuçlanmaktadır.

İngiltere Pasaportu Nasıl Alınır?

 1. İngiltereye vize başvurusunda bulunabilmek için pasaportunuz bulunmalıdır. Bu yapacağınız seyahatin türüne göre değişmektedir. İngiltere pasaportu için öncelikle internet üzerinden randevu alınmalı ve gerekli formlar doldurulmalıdır. Başvuru sırasında pasaport alabilmek için belirli şartları bulunur.
 2. Çıkış sebebinizden dolayı elinizde bulunan belgelerin tercüme edilmiş halleri bulunmalıdır.
 3. Şahsınıza dair kişisel bilgilerinizin yer aldığı belgelerde istenmektedir.
 4. İngiltere pasaportu alabilmek kolay bir süreç değildir. Sizin yerinize farklı firma ve acentalarda bu süreci yönetebilmektedir.
 5. Eğer evraklarda hiçbir eksiklik görülmezse en az 3 en fazla 6 hafta içinde başvurunuz sonuçlanır.

İngiltere Vize Türleri

İngiltere’ye seyahat sebebinizden kaynaklı olarak alınacak olan vize türü de değişmektedir. Her bir vize türü kendi içerisinde farklı belgeler istemektedir. Bazısı vize konsolosluğu tarafından ek belgelere de tâbi olabilmektedir. İngiltere vize türleri şu şekildedir:

 • İngiltere Turist vizesi
 • İngiltere Turizm vizesi
 • İngiltere İş Vizesi
 • İngiltere Eğitim vizesi
 • İngiltere Aile Ziyareti vizesi
 • İngiltere Öğrenci vizesi
 • İngiltere de Çalışmak veya Okumak için alınan vize (tier)
 • Yerleşim için alınan vize
 • Sanatçı, Sporcu, Din adamları için vize
 • Girişimci ve yatırımcılar için vize

İngiltere Vize Danışmanlık Ücretleri

İngiltere vize seyahatlerinizde özellikle kısa süreli olacak olan 6 ayı kapsayan vize türleri için danışmanlık bedeli her firmaya göre değişkenlik göstermektedir. 90 dolardan başlayan danışmanlık bedelli içerisinde birden çok hizmeti barındırmaktadır. Vize alım işlemleri sırasında tüm evrak aşamalarını danışmanlık hizmeti veren büro ya da firmalar sizin yerinize tüm işlemleri ve aşamaları kısa sürede ve profesyonel bir şekilde halletmektelerdir. Vize başvuru yılına göre danışmanlık ücreti de değişim göstermektedir.

Vize danışmanlık hizmetleri kendi içerisinde şu başlıkları yerine getirmektedir:

 • Randevu alma hizmetleri
 • Fotokopi ve çıktı hizmetleri
 • Başvuru belgelerinin de dosyalarının hazırlanması ve tarama hizmetleri verilmesi
 • Vize uzmanlarının ön başvuru hizmeti
 • Telefon desteği
 • Kişiye özel evrak listesinin hazırlanım ve gönderim aşamaları

Tüm bu aşamaların sonunda eğer ek hizmetler kategorisine dahil olan hizmetleri karşılamak gerekirse böyle bir durumda hizmet bedeli olarak 20 euro’dan başlayıp çoğalabilen fiyatlar görülmektedir.

İngiltere Turist Vizesi için Gerekli Evraklar 2022

İngiltere için turistik vize başvurularında belirli evraklar gerekir. Bu evraklar temin edildikten sonra ancak vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Kişinin meslek durumunu ifade eden ve bir işte çalıştığını kanıtlayıcı belgeler bulunmalıdır.

Kişi emekli ya da ev hanımı ise buna göre evraklar farklılık göstermektedir.

Eğer bir şirket işletmecisi ise buna dair şirketin varlığını gösteren resmi belgelerin evraklar arasından konulması gerekmektedir.

Yurt dışına çıkmaya elverişli olacak şekilde ve kurallarında belirlemiş olduğu miktarda maddi kaynaklara sahip olmak gerekmektedir.

İngiltere’de bulunduğu süreç içerisinde konaklamasında herhangi bir sıkıntı çıkmayacak ve tüm masrafları karşılayabilecek banka döküm belgelerini bulundurmalıdır.

Seyahat süresi bittiğinde geriye dönebileceğini kanıt olacak önemli belgeleri bulundurması gerekir. Eğer öğrenim için gidecek biterse geri dönecek ise ifade eden beyan belgesi ile işyeri aracılığı ile bir şey olsa yine olan bir belge bulundurmalıdır.

Kişinin seyahat belgesi, uçuş bilgileri bulunduğu seyahat ya da pasaportu bulunmalıdır.

Konaklama ve uçuş bilgileri, seyahati ne şekilde yapacağından, seyahat sırası ve sonrasında neler olacağına dair bilgilendirici evrakların bulunduğu bir dosya bulunmalıdır.

İngiltere Turist Vizesi ücreti 2022

İngiltere turist vize ücreti seyahat türüne göre değişmektedir. 6 aylık İngiltere turist vizesi harç bedeli 129 euro’dur. Bu senelik olduğunda fiyatı daha da artış gösterir.

2 yıllık turistik vizesi harç bedeli 485 dolar

5 yıllık İngiltere vizesi harç bedeli 881 dolar

10 yıllık turist İngiltere vizesi harç bedeli 1105 dolardır.

İngiltere Turist Vizesi için Hesapta Ne Kadar Para Olmalı

Yurt dışına çıkışlarda bir banka kartınızın olması çok önemlidir. İstenen evraklar içerisinde banka hesap dökümleri de bulunmaktadır. Bunun için bulunması ve finans durumunun gayet iyi bir düzeyde olması gerekir. Düzenli gelir sahibi olan kişilerin banka hesapları daha çok vize alımlarında ön planda olmaktadır. Burada İngiltere’ye gittiğinizde günlük masraflarınızı karşılayabileceğiniz ve seyahat masraflarınızı da karşılayabileceğiniz bir miktar içinde bulunması önemlidir.

Tüm vize evrakları ve gideceğiniz ülkeye de burada önem taşır. Sahip olduğunuz meslek ve gelir kaynağımıza orantılı olarak banka hesabınız içerisindeki miktar önem kazanır.

İngiltere’ye Gitmek için Banka Hesabı

İngiltere’ye gidebilmek için bir banka hesabınıza yatırılması gerekmektedir. Banka hesabına banka şubelerine gidip bizzat başvuru açmak yerine internet üzerinden dijital bankacılık faaliyetlerini kullanarak da açabilmektesiniz.

Banka hesabınızın en az 3 ay aktif olarak kullanılmış olması, bir yıldan uzun süredir de içerisinde belli bir miktar işlem yapılan bir paranın bulunması şartı aranır. Yani aktif olarak kullanılan bir banka kartı olması önemlidir.

Banka kartı elde edebilmek için öncelikle hesap açtırmanız gerekir. Bunun için üyelik edinip e-posta adresinizi ile dönüş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılıyorsa; isim-soyisim, e posta ve cep numaranızı girmeniz gerekir. Girdikten sonra telefonunuza gelen doğrulama kodunu giriniz. İşlemler sonucu 1-2 gün içinde kartınız adresinize teslim edilecektir.

Tüm bu işlemleri internet üzerinden değil bankacılık merkezlerinden de yapabilirsiniz. Bunun için belirlemiş olduğunuz herhangi bir güvenilir bankaya giderek müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi

Birleşik Krallığa dil eğitimi alabilmek yüksek lisans yapmak ya da öğrenimine İngiltere’de devam etmek isteyen kişilerin alacakları vize ile burada öğrenci olmaları mümkündür. Öğrenci vizesi alınırken öncelikle student visitor visa adı verilen bir vize türü ile başlangıç yapılmalıdır. Dil eğitimi alacak olan kişiler için düzenlenmiş bir vize türüdür.

İngiltere’de öğrenci olacak olan kişilerin alacağı vizeler yaklaşık olarak 6 ile 11 ayı kapsayan vize türleri olarak verilir.

Bu kısa süreli öğrenci vize türüdür. Bunun uzun süreli olanı da bulunmaktadır.

Buna da tier 4 general student visa adı verilir.

Kişi eğer sahip olduğu öğrenci vizesini uzatmak isterse Türkiye’ye gelerek tekrar işlemi yenilemesi gerekiyor.

İngiltere Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere’de öğrenci olabilmek ve öğrenci velisi alabilmek için gerekli evraklar şunlardır:

 • Bir pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Gideceğiniz okuldan kabul mektubu
 • Kişinin kendisinin veya ailesinin maddi durumlarını belirten bir belge
 • İngilizcesinin bulunduğuna ve İngilizce eğitim alındığına dair bir belge
 • Eğer erkek ise askerlik durum belgesi
 • Öğrenci konumunda gidiyorsa, İngilizce tercümeli bir öğrenci belgesi bulunmalıdır. Eğer öğrenci değilse mezun olduğunda alınan diplomanın İngilizce tercüme çıkış belgesi
 • Vukuatlı tam teşekküllü bir nüfus kayıt örneği
 • Eğer evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası bulunmalıdır.
 • Üzerine kayıtlı bir mülkü bulunuyorsa bu mülkün fotokopisi

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi; daha iyi bir hayat elde edeceğini düşünen kişilerin alarak İngiltere’ye gidişlerini de kullanılan vize türüdür. Bazen de bu kişi serbest meslek ya da bireysel çalışan olmasının dışında bir şirket aracılığı ile gidiyor olabilmektedir. Bu yüzden İngiltere çalışma vizesi kendi içinde çeşitli gruplara ayrılmaktadır.

Genel çalışma vizesi almak isteyen kişiler tier-2 adı verilen vizeyi almak zorundadırlar.

Bir de Ankara anlaşması ile alınabilecek olan çalışan vizesi bulunur. Bu da tier 4 vizesi olarak geçmektedir. Öncesinde İngiltere’de bulunmuş olan ve çalıştığı işyerinde en az 1 yıldır çalışıyor olması gereken bir pozisyonda bulunuyorsa kişi bu Ankara Anlaşmasına kullanarak çalışan vizesi alabilmektedir.

İngiltere Çalışma Vizesi Ücreti

İngiltere’de çalışmak isteyen kişilerin çalışma vizesi alabilmeleri 6 ay 25 ve 10 yıl olmak üzere farklı zaman dilimlerinde gerçekleştirilebilmektedir.

 • İngiltere çalışma vizesi ücreti 6 aylık 113 dolar
 • İngiltere çalışma vizesi ücreti 2 yıllık 429 dolar
 • İngiltere çalışma vizesi ücreti 5 yıllık 780 dolar
 • İngiltere çalışma vizesi ücreti 10 yıllık 978 dolar

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar 2022

İngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar kişinin en fazla 10 yıllık bir sürede çıkarmış olduğu ve son 6 yıldır hâlâ geçerliliği bulunan bir pasaportu bulunması gerekir.

Vize randevularında oluşturulan vize talep formunun örneği bulunmalıdır. Özellikle formu doldurulurken doğru beyanlar ile doldurulduğuna dikkat edilmelidir.

Zemini beyaz olan iki tane biyometrik fotoğraf 6 aylık geçerliliğinin bulunuyor olması gerekir.

Bu aile ziyareti olacağı için İngiltere’de yaşayan ailenin bir davetiye göndermesi gerekir ve bu davetiye üzerinde kişinin yakınlığından ve hangi adreste kalacağından, finansal destek durumundan bahset etmesi gerekir.

Kişiye ait olan kimliğin her iki yüzünün fotokopisi çıktı olarak alınıp konmalıdır.

Seyahat sigortası ve sigorta poliçesi bulunmalıdır.

Kişinin aktif olarak kullanmış olduğu banka hesabında en az 5.000 TL bakiyenin bulunması gerekir.

Çalışan işyerine ait son 3 ayı kapsayan maaş bordrosu

İngiltere Aile Birleşimi Sınavı

İngiltere aile birleşimi için bir sınav düzenlemektedir. Bu sınav a1 sınavı olarak geçer. Sınavın ücreti 1.200 TL’ye denk gelmektedir. Bu İngiltere aile birleşimi evlilik vizesi veya nişanlılık vizesi için başvuruda bulunacak olanların girmek zorunda olduğu bir sınav türüdür. Buradan alınan sonuç sertifikası ile birlikte İngiltere Konsolosluğuna vize başvurusunda kullanılabilmektedir.

İngilizce yeterliliğini de ölçmekte olan bu sınav 18 dakika sürmekte iki bölümden oluşmaktadır. Hem konuşma hem de dinleme becerilerini ölçen bu sınav sonuçları bir hafta içerisinde ilan edilmektedir.

Vize ücreti ne kadar?

Vize başvurusu yapmak isteyen tüm vatandaşların harç ücreti ile birlikte servis Ücretini de ödemesi gerekmektedir.

TLS Contact nasıl ulaşabilirim?

TLS Contact nasıl ulaşıldığını öğrenmek isteyen vatandaşlar için çağrı merkezi iletişim numarası bulunmaktadır, çağrı merkezini arayan herkes temsilciler ile konuşabilir.

Ankara Anlaşması vize ücreti ne kadar?

Ankara Anlaşması’na başvurmak isteyenlerin ödemesi gereken ücretler verilen danışmanlık hizmeti, iş planı hazırlıkları ve işletme büyüklüğüne göre değişir.

Oyla! post