Burkina Faso Vize İşlem Bilgileri

Burkina Faso Vize İşlem Bilgileri

Afrika kıtası ülkeleri arasında bulunan Burkina Faso adına Türkiye’de İstanbul ve Ankara’da bulunmak üzere iki temsilcilik vardır. İstanbul’da Burkina Faso fahri konsolosluğu varken Ankara’da büyükelçiliği bulunur. Bu temsilcilikler hem yabancı vatandaşlar için hem de Burkina Faso vatandaşları için konsolosluk hizmeti verir.

Vize Evraklarının Kargo ile gönderilmesi

Burkina Faso Vize İşlem Bilgileri

Burkina Faso Vize İşlem Bilgileri

Burkina Faso Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da bulunan Burkina Faso Konsolosluğu İstanbul’un yanı sıra çevre şehirlerdeki vatandaşlar için hizmet sunar. Fahri konsolosluk özelliğine sahip olmasından dolayı vize başvurusunun yapılamadığı konsoloslukta vize için destek hizmeti verilir. Ayrıca Burkina Faso vatandaşlarının doğum veya ölüm kaydı gibi vatandaşlık hizmetleri için çalışır.

Burkina Faso vize istiyor mu?
Burkina Faso’ya gitmek isteyen kişilerden diplomatik pasaporta sahip kişilerin dışındakiler vize başvurusu yapmak zorundadır.
Burkina Faso ya nasıl gidilir?
Burkina Faso’ya gitmek isteyen kişiler direkt olarak Türkiye’den gidememektedir. Türkiye’den gitmek isteyen kişilerin Abican, Brüksel, Kazablanka, Dakar ve Paris gibi şehirlerden direkt olarak uçuş bulunmaktadır.
Burkina Faso Türkiye uçakla kaç saat?
Yaklaşık 6 saat 14 dakika boyunca seyahat edilmektedir.

İstanbul’daki konsolosluğun iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Eski Büyükdere Cad, Ayazağa Yolu İzgi Plaza Maslak/İstanbul

Telefon: (0212) 290 65 65

Burkina Faso Konsolosluk Vize İşlemleri Ankara

Burkina Faso vize işlemleri Ankara’da bulunan Burkina Faso Büyükelçiliği üzerinden yapılabilir. Büyükelçilik başvuruları kabul eder ve uygun gördüğü kişilere vize alma hakkı sunar.

Ankara’da bulunan büyükelçiliğe başvuruda bulunacakların yararlanabilecekleri iletişim numarası (0312) 419 09 22’dir. Büyükelçiliğin ulaşım adresi ise Şehit Adem Yavuz Sokak, Kumrular Caddesi, No:18, D:12, Çankaya şeklindedir.

Burkina Vize Büyükelçilik veya Konsolosluğuna vize işlemleri için başvuru yapacaksanız vizenizin hızlı sonuçlanması için bizden hizmet alabilirsiniz. Visa Center hizmetlerimizi tercih ederseniz vize evraklarının hazırlanmasından başvuru formunun doldurulmasına, otel rezervasyonunda uçak biletine kadar sizin yerinize firmamız işlemleri gerçekleştirir.

Burkina Faso Vize İşlem Bilgileri Videosu;

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.