İngiltere Erasmus Vize İşelmleri

İngiltere Erasmus Vizesi

Öğrencilerin iki ülke arasındaki anlaşmalı üniversiteler nezdinde değişme işlemine erasmus adı verilmektedir. Erasmus için İngiltere ye gidecek öğrencilerden öncelikle vize talep edilmektedir. İngiltere Erasmus vizesi iki türlü karşımıza çıkmaktadır. Öncelikli olarak öğrencilerin bir dönemlik eğitim seviyesinde eğitim görecekleri göz önüne alınırsa bu kısa vadeli bulunan Öğrenci ziyaretçi vizesi türüdür. Bir diğer vize türüdür Erasmus için geçerli olan Tier-4 İngiltere öğrenci vizesidir.

Bu vizelerden her hangi birini öğrenci kendi Eğitim süresine bağlı olarak seçer ve gerekli belgelerle de başvurular yapılır.

İngiltere Erasmus Vizesi Nasıl Başvurulur?

İngiltere Erasmus vizesi kısa ve uzun dönem vadeli olarak ikiye ayrılan ve sadece öğrencilerin başvurabileceği tipte bir vizedir. Bu vize türünde diğer vize türlerine benzer başvuru koşulları bulunmaktadır. Öncelikle iletişime geçtiğiniz sorumlu kişiden gerekli evrak ve doküman bilgilerini sağladıktan sonra başvuru aşaması için konsolosluk ve elçilikler ile bağlantı kurulur. Başvuru süreci beliren tarihler arasında da gerçekleşir.

İngiltere Erasmus Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

İngiltere Erasmus Vizesi öğrenci (üniversiteli öğrencilere özel) bazında değerlendirilir. Bu nedenle başvuru süreci ve sonuç bildirimleri hızlı bir şekilde açıklanır. Nitekim İngiltere Erasmus vizesi için başvurulacak iki yer bulunur. Bunlardan en sık başvurulan mecrası İngiltere konsolosluğudur. Konsolosluk da gelen başvuruları gerekli koşullarda inceler ve sonuçlandırılmasını sağlar. Bir diğer başvuru yeri de İngiltere Büyük Elçiliğidir. Konsolosluk ile bu bağlamda aynı işlevi gören bir kurumdur.

İngiltere Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Kaç Günlük Verilir?

Başında da bekitildiği üzere İngiltere Erasmus vizesi süresi bakımından ikiye ayrılır. İlk olarak bir dönemlik yani 6 aylık verilen normal İngiltere Öğrenci seyahat vizesidir. Burada öğrenci İngiltere de bulunduğu süre boyunca vize süresi hakkında bir değişiklik yapma hakkı bulunmamaktadır.

Bu alanda diğer vize türü olan Tier-4 vizesi yani öğrenci uzun dönem seyahat vizesidir. Kısa dönem vize türüne göre burada süre en az 1 yıllıktır.

Daha önce de belirtildiği gibi İngiltere Erasmus Vizesi eğitim odaklı bulunduğu için yaklaşık 1-2 hafta içerisinde çıkmaktadır.

İngiltere Erasmus Vizesi İçin Gerekli Belgeler?

Her vize işleminde bulunduğu gibi burada da vize için belki evrak, belge ve dokümanlar gerekmektedir. Bu evrak ve dokümanlar şu şekildedir;

-Öncelikle kimlik kartı ve Pasaport

-Erasmus yapılacak İngiltere’deki üniversiteden onaylı izin belgesi

-Tam vukuatlı nüfus örnekleri

-Sağlık ve seyahat rapor ve belgeleri

-Başvuruda bulunurken verilen Dilekçe

Ek belge ve dokümanlar ise banka hesabı son 6 ay dokümanları, eğitim raporları ve benzeri şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu