Sakarya Vize Merkezi

Sakarya Vize Merkezi

Seyahat için vize alınması gereken ülkelere gitmek isteyen kişilerin ilgili konsolosluklara vize başvurusu yapması gerekir. Başvuru için hazırlanacak evrakların çeşitliliği, sıkı prosedürlerin yerine getirilmesi gereği, eksik işlemlerin başvurunun reddine sebep olabilmesi gibi nedenlerle profesyonel hizmet alınması gerekebilir.

Niğde Vize Başvuru Merkezi

Profesyonel hizmet alımı için Sakarya Vize Merkezimiz tercih edilebilir. Burada hazırlanacak evrakların nasıl ve nereden alınacağı konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılır, evrakların temini için destek verilir ve başvurular yapılır. Başvuruların online yapılabildiği durumlarda online başvuru, diğer hallerde fiziki başvuru merkezdeki görevliler tarafından yapılacaktır.

Sakarya merkezde ne yapılır?
Sakarya’nın merkezine gidip hoşça vakit geçirmek isteyen kişiler Çark Caddesi’ne, Deprem Müzesi’ne ve Sakarya Müzesi’ne gidebilir.
Sakarya’da nereye gidilir?
Sakarya’ya giden kişilerin Beşköprü’yü, Sapanca Gölü’nü, ve Acarlar Longozu’na uğramaları gerekmektedir.
Sakarya'nın tarihi ve turistik yerleri nerelerdir?
Sakarya’nın tarihi yerleri arasında Rüstempaşa Camii’yi, Vecihi Kapısı’nı, Justinianus Köprüsü’nü örnek olarak verebiliriz. Sakarya’nın turistik yerleri ise Sapanca Gölü, Doğançay Şelalesi’ni ve Poyrazlar Gölü’nü örnek olarak verebiliriz.

Bazı ülkeler sadece İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden başvuru kabul eder. Böyle durumlarda Sakarya Vize Merkezi, ilgili şehirlerdeki merkezlerimize evrakları göndererek işlemlerin devamını sağlar.

Sakarya Vize Merkezi İşlemleri

Sakarya Vize Merkezi – Visa Center

Sakarya Vize Merkezi, vize işlemlerinizi güvenle ve hızlıca yapabileceğimiz bir temsilciliğimizdir.

Vize başvuru sırasında hazırlanması gereken evraklar, vize ücretleri, sağlık sigortaları, yeşil sigorta-uluslararası araç sigortası, finansal bilgilerin belgelendirilmesi, iş seyahatleri ve aile-akraba ziyaretleri sırasında gerekli davet mektupları, eğitim vizelerinde yapılması gerekenler hakkında temsilciliğimizden bilgi alabilirsiniz.

Sakarya Vize Merkezi

Sakarya Vize Merkezi

 Sakarya vize başvuru temsilciliğimizde başvuru formunun nasıl doldurulacağı, vize dilekçelerinin neler içermesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Böylelikle hatasız bir vize başvurusu yapar, seyahat amacınıza göre vize türlerinden doğru olanına başvurabilir, kolayca ve süratle vizenizi alabilirsiniz.

Daha hızlı vize işlemlerini tercih edenler İstanbul merkezimizin avantajlarından yararlanabilir, tüm evraklarınız İstanbul merkezine aktarılacak, konsolosluk işlemleri kolayca halledilecektir. Daha detaylı bilgilere Sakarya vize temsilciliğimizin ücretsiz danışma kanallarından ulaşabilirsiniz.

Eğitim Vizeleri Nasıl Alınır?

Sakarya Vize Merkezi eğitim vizeleri hakkında tüm konularda size yardımcı olacaktır.

Yurtdışında dil okullarına gitmek isteyen öğrenciler ve yetişkinler, öğrenci değişim programına katılmayı arzu eden üniversite öğrencileri, uzun süreli yüksek lisans ve doktora eğitimini yurtdışında almak isteyenler eğitim vizesine başvurabilirler.

Eğitim vizesi için istenen asıl evraklar şunlardır:

 • Kimlik belgeleri ve pasaportların fotokopileri
 • Eğitim alınacak ülkenin başvuru formu
 • Vukuatlı nüfus kayıtları
 • Adli Sicil kaydı
 • Eğitim alınacak okullardan verilen davet mektupları
 • Maddi durumu gösteren belgeler, banka hesap dökümleri, sponsor bilgileri
 • Dil tercih formu
 • Askerlik durum belgesi
 • Diploma ve transkript, mevcut eğitim alınan okuldan öğrenci belgesi
 • İdari harç
 • Varsa taşınmaz tapularının fotokopisi, faiz ve kira gelirlerini gösteren belgeler
 • Mesleki durum bilgisi, maaş bordroları, çalışanlar için SGK dokümanları
 • Gidilecek ülkede çalışma izni (öğrenci çalışmayı planlıyorsa)
 • Veli izinleri (18 yaşından küçükler için)
 • İngilizce dil yeterlilik sınav sonucu (uzun süreli eğitimler için)
 • Vize ödendi makbuzu ve idari harçlar

Bu belgelerin dışında eğitim için gidilecek ülkenin vize yetkilileri ek belgeler isteyebilir, detaylı bilgilere Sakarya vize merkezi temsilciliğimizden ulaşabilirsiniz.

Sakarya Vize Merkezi Videosu;

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.