Uzun Süreli Vize Başvuruları

, Visa Center

Uzun süreli vize almak sadece Konsolosluğun inisiyatifindedir. Ancak bazı durumlarda uzun süreli vize başvuruları yapmak için bir takım evraklar ve işlemler yapılabilir. Örneğin kişi sürekli veya belirli aralıklarla Ülkeye bir yakınını veya turistik olarak ziyaret ediyor ise veya kişi sürekli ticari görüşmeler sebebiyle Almanya’yı ziyaret ediyor ise bu gibi durumlarda Ülkeye  Vize İçin Gerekli olan evraklar listesine ek olarak aşağıdaki evraklar hazırlanarak uzun süreli vize talebinde bulunulabilir.

*Kişinin sürekli ve belirli aralıklarla Ülkeye seyahat ettiğini veya etmesi gerektiğini açıklayan vize talep dilekçesi

*Kişinin Yıl içerisinde birden fazla seyahati olması durumunda bu seyahetlerini’de kapsayacak 30 bin Euroluk schengen ülkelerinde geçerlidir ibaresi olan seyahat sağlık sigortası

*Türkiye’deki Maddi durumunu gösteren Banka Mevduatları ve ek belgeler ( Banka Mevduat bilgileri ve hareketli banka ekstreleri, Kişinin veya Türkiye’deki sahip olduğu şirkete ait Tapu Belgeleri ,Kişinin gelirlerini gösteren özellikle banka hesabına yatan kira gelirlerini gösteren Kira Kontratları ve sahip olunan araçlara ait araç ruhsatları )