Vize Randevu İşlemleri

Vize Randevu İşlemleri

Vize başvurusu yapmak için vize randevusu almanız gerekmektedir. Vize randevusu almak için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Vize Başvuruları

Vize almanın en önemli aşaması randevu işlemleridir. Konsoloslukların vize sistemleri hakkında yüksek bilgiye sahip olmak önemlidir.

Randevular ülkelerin bazı kültürel aktivitelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vize randevu işlemleri – Visa Center tarafından tüm hususlar dikkate alınarak başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Visa Center sayesinde seyahatte oluşabilecek tüm sorunlar engellenmiş olmaktadır.

Konsolosluktan nasıl randevu alabilirim?
Konsolosluklardan randevu alabilmek için www.konsolosluk.gov.tr adresine başvurulmalıdır.
Almanya Aile Birleşimi Vizesi Randevu nasıl alınır?
Randevu almak isteyen kişiler nationalvisagermany.idata.com.tr başvuru yapabilmektedirler.
Alman konsolosluğundan randevu nasıl alınır?
Konsoloslukların zorunlu olarak istediği belgeleri hazırladıktan sonra bu belgeleri konsolosluklara ulaştırabilmek için yetkili konsolosluklardan ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilen firmalardan randevu alabilmektediler.

Vize işlemleri için randevu alma ülkelerin sistemlerine göre değişmektedir. Bu biraz karmaşık olan randevu işlemleri Visa Center tarafından kolaylıkla halledilebilmektedir.

Randevu oluşumu elektronik sistemlerden sağlanmaktadır bu nedenle bazı durumlarda problemler oluşabilmektedir.

Visa Center müşterilerin durumlarına gözeterek oluşabilecek tüm problemlerin önüne geçmektedir.

Konsoloslukların istedikleri evrakları hazırlayan vatandaşlar konsolosluklardan ya da vize başvuru merkezlerinden randevu alabilmektedirler.

Seyahatten belli bir süre önce randevunun alınması oluşabilecek sorunları azaltabilmektedir. Bu nedenle en az 90 gün önce başvuru yapılmalıdır. Ayrıca randevunun doğru şehirlerden ve konsolosluklardan alınmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu aşamalarda Visa Center müşterilerin yanındadır.

Vize Randevu İşlemleri

Vize Randevu İşlemleri

Vize Randevu İşlemleri

Vize işlemlerinizde en önemli basamaklardan bir tanesi olan randevu için konsoloslukların vize sistemlerine hakim olmak son derece gereklidir. Çünkü yoğun dönemler, tatiller veya farklı kültürlerden kaynaklanan ülke uygulamaları randevularınızın değişmesine neden olabilir. Firma olarak seyahat tarihiniz başta olmak üzere diğer hususları da göz önüne alarak gereken randevu süreçlerini yönetiyoruz. Seyahatinizin riske girmesini engelleyerek detaylara dikkat ediyoruz. Bunun için vize randevu işlemleri tecrübelerimizden yararlanmalısınız.

Randevu İşlemlerinin Önemi

Vize konusunda randevunun ne zaman alınacağı ve evrakların da buna göre güncel tutulması gerekir. Gereken titizliği göstermemek yeniden evraklarla uğraşmanıza veya farklı sorunlara neden olabileceğinden tecrübelerimize dayanarak hareket ediyoruz. Seyahatinizden çok önce veya tarihinize çok yakın olması risk anlamına geleceğinden bilgilendirmeleri eksiksiz yapıyoruz. Böylece süreçlerin birbiriyle örtüşmesini de sağlıyoruz.

Randevunuzun hatırlatılması ve gerekli olduğunda görüşmelerin düzenlenmesi gibi detayları da atlamıyoruz. İletişimde olarak sürekli en risksiz şekilde başvuru yapmanız adına çaba gösteriyoruz. Randevunun vize aşamaları arasında en önemlisi olduğunu unutmadan hareket ediyoruz.

Vize Randevusu

Vize işlemlerinde randevunun alınması ülkelerin uyguladıkları sistemlere göre değişkenlik gösterir. Tecrübe ve sisteme aşina olmanın son derece önemli olduğu vize randevusu işlemlerinizi sorunsuz şekilde yerine getiriyoruz. İşlemlerin aksamaması adına yapılması gerekenlere ve dikkat edilecek hususlara önem veriyoruz. Evraklarınızın toplanma süreci, randevu ve seyahatinizin durumu mutlaka göz önüne alınır. Bundan dolayı firmamız gibi titizlikle hareket eden bir kurumla çalışmak vize sürecinizin daha az stresli geçmesi anlamına gelir.

İşlemlerin Takip Edilmesi

Vizenizin konsolosluğa göre değişiklik göstermesi zorunluluktur. Bunun için işlemlerin takipleri de farklılık gösterir. Randevunun oluşturulması elektronik sistemlere bağlı olduğundan hata olması birçok sorunla karşı karşıya kalmanız demektir. Bunu bilerek hareket ediyor olmamız sürecin sizin açınızdan daha olumlu olması anlamına gelecektir. Çalışanlarımız randevularınızı görüşmeye gitme durumunuzu göz önünde bulundurarak şekillendirir. Böylece işlemlerinizin düzenli ve istediğiniz zaman çizelgesine bağlı şekilde olmasını sağlamış oluruz. İşlemlerinizin randevu ve diğer adımlara takılmaması adına en kısa sürede iletişime geçerek adımların tamamlanması konusunda desteğimiz ve tecrübemizden yararlanmalısınız.

Vize almak için Konsolosluğun istemiş olduğu gerekli evrakları hazırlayan Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler ister Konsolosluktan ister Konsoloslukların yetki vermiş olduğu vize Başvuru Merkezleri’nden yapacakları vize başvuruları için randevu allamaları gerekmektedir.

Konsolosluk ve Vize Başvuru Merkezlerinde özel durumlar hariç Randevusuz işlem yapılamamaktadır. Bu nedenle vize randevusu vize için çok önemli bir etkendir. Ayrıca seyahatine az bir süre kalan vatandaşlar Vize Randevu sırasında evraklarındaki eksiklik ve hata sebebiyle başvuru yapamayabilir veya yeniden randevu alınması istenebilir mevcut randevusu iptal edilebilir.

Bu durumda yeni bir randevu çok geç bir tarihe verilebileceği için büyük zararlar ve mağduriyet oluşabilir. Bu nedenle vize başvurunuzu seyahat tarihinden 90 gün öncesine kadar olan bir sürede yapmaya ve vize randevunuzda evraklarınızın, vize başvuru formunuzun ve pasaportla birlikte vize için gerekli evrakların eksiksiz ve tam olduğuna dikkat ediniz.

Ayrıca Vize randevunuzu doğru Konsolosluk ve doğru şehirler ’de Vize Başvuru Merkezlerinden aldığınıza özen gösteriniz ve randevu aldıktan sonra randevu kâğıdını yazdırarak biz kez daha kontrol ediniz. Konsolosluklar ve Vize Başvuru Merkezleri tatil günlerine, çalışma saatlerini tekrar gözden geçirerek tüm bilgi ve belgelerin doğu olduğundan emin olduktan sonra başvuruya gidiniz. Vize Randevu Kâğıdınız delil olarak mutlaka yanınızda bulundurunuz. Vize randevusu sırasında Konsolosluk ödemelerini online olarak kabul etmemekte ise vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Vize harç tutarı Konsolosluklar adına tahsil edilmekte olup Aracı kurumdan tarafından vize işlem ücreti alınmaktadır.

Schengen Ülkeleri için genellikle vize harç Tutarı 60 EURO olup Aracı kurumlarda genellikle 25 EURO civarında hizmet bedeli almaktadırlar. Bu bedellerin üstüne kargo, fotokopi gibi bedeller eklenebilmektedir. Amerika Vize harç Tutarı şuan için 160 dolardır. İngiltere vize harç tutarı turistik 6 aydan az seyahatlerdeki başvurularda 125 Dolar Avustralya Vize harç tutarı 135 Avustralya Dolarıdır. Kanada için 6 Aydan az olan vize başvurularında vize harç tutarı 100 Kanada Doları 6 aydan uzun süreli vize başvurularında 150 kanada doları vize harç tutarı alınmaktadır. Bu tutarlar Kur ve Konsolosluklar tarafından güncellenmektedir Ayrıca Vize başvuru Merkezleri olan Konsoloslukların vize başvurularını alan vize başvuru merkezleri vize işlem bedelleri almaktadırlar.

Vize Randevu İşlemleri Videosu;

Oyla! post