Trabzon Vize Merkezi

Trabzon Vize Merkezi

Trabzon Vize Merkezi Visa Center Visa Global Services Karadeniz Bölge merkezidir ve vize işlemlerinizi yapabileceğiniz bir yetkili merkezdir. Karadeniz Bölgesi’ndeki tüm vatandaşlarımız Trabzon merkezinden vize işlemleri yapabilmektedir.

Giresun Vize Merkezi

Gümüşhane, Ordu, Rize, Artvin, Tokat, Sivas, Erzurum, Giresun gibi çevre illerde oturan vatandaşlarımızda her türlü vize işlemi için Trabzon merkezimizden bilgi alabilir, evraklarını kargo veya kurye yoluyla merkezimize ulaştırabilir.

 Trabzon vize merkezinde vize işlemleri yapmak isteyenler merkezimizde Rusya vize işlemlerini bizzat gelerek kolayca tamamlarlar.

Trabzonda nereye gidilmeli?

Trabzon Kalesi

Boztepe

Ayasofya Müzesi

Sümela Manastırına gidilebilir.

Trabzon'da 1 günde ne yapılır?

Trabzon’da 1 günde birçok şey yapılabilir. Sahili, doğal güzellikleri, tarihi 1 günlük ziyaretinizde gezilip görülebilir.

Trabzonda gece ne yapılır?

Trabzon’da gece hava serin olur. Yaz akşamlarında ağaçlık alanlarda gezilebilir. Y ad merkez canlı müzikleri denenebilir.

Vize merkezi işlemlerinden yararlanmak için randevu almanıza gerek yoktur. Trabzon vize merkezi hafta içi 8.30-18.00 saatleri arasında, Cumartesi 10.00-14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Diğer iletişim kanallarımız ücretsiz danışma hattı, e-mail ve whatsap acil vize hattımızdan vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Trabzon Vize Merkezi

Trabzon Vize Merkezi

Trabzon Vize Merkezi Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Trabzon Vize Merkezi Rusya vizesi almak isteyenlere kolaylık sağlayan bir merkezimizdir. Rusya vizesi başvurularında bölge kısıtlaması bulunmaz, bu yüzden başvurular Türkiye’nin her yerinden Trabzon merkezi üzerinden yapılabilir. Evraklarınızı kargo ve kurye yoluyla merkezimize ulaştırdığınızda Rusya vizesi başvuru sürecinin başlamış olur.

Rusya vizesi için şu vize türlerinde başvuru yapabilirsiniz:

 • Rusya Turistik Vizesi
 • Rusya Çalışma Vizesi
 • Rusya Ticari Vize
 • Rusya Aile Ziyareti Vizesi
 • Rusya Öğrenci Vizesi
 • Rusya Transit Vize
 • Rusya İnsani Vize

Seyahat amacınıza en uygun vize türü uzman danışmanlarımızdan bilgi alarak tespit edilebilir. Bazı vize türlerinde Rusya Dışişleri Bakanlığı onaylı davet mektubu gerekmektedir, bu belgenin vize başvuru sahibine ulaşması 40-45 günü bulabilmektedir.

 Bu yüzden seyahat tarihinizden çok önce gerekli evraklarınızı tamamlamak için girişimlerde bulunmalısınız.

Rusya vizesi için seyahat amacınızı ve alacağınız vize türünü belirledikten sonra şu adımları takip etmelisiniz:

 • Vize türünüz için gerekli evrak listesine Trabzon Vize Merkezi çalışanlarımızla iletişime geçerek ulaşınız. Listenin bulunduğu bir mail e-postanıza gönderilecektir.
 • Vize türünüzün gerektirdiği evrakları tamamlayınız, eksiksiz ve hatasız bir belgelendirme yapınız.
 • Hazırladığınız vize başvuru dosyasını Trabzon Vize merkezine ulaştırınız. Şahsen gelmenize gerek yoktur, kargo ile evrakları ulaştırabilirsiniz.
 • Vize başvuru sürecinizi takip ediniz, bu adımda uzman danışmanlarımız sizi sürekli bilgilendirecektir.
 • Rusya vizeniz onaylandıktan sonra size bilgi verilecektir, vizeli pasaportunuzu şahsen merkezimize gelerek alabilir ya da kurye-kargo yoluyla adresinize teslim edilmesini isteyebilirsiniz.

Rusya vizeleri için genelde parmak izi verilmesi ve mülakat söz konusu olmamaktadır. Eğer vize departman yetkilileri ek belge ister ve görüşme talep ederse danışmanlarımız sizi yönlendirecektir.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Trabzon Vize Merkezi Rusya Vizesi için gerekli tüm evrakların listesini size teslim edecektir. Rusya’ya seyahatinizin amacına göre sizden istenen evraklar değişecektir.

Rusya Turistik Vize için şu evraklar istenmektedir:

 • Kimlik belgeleri ve pasaportlar
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Mesleki durumu gösteren belgeler-İş yeri sahipleri, çalışanları şirket bilgilerini, SGK dokümanlarını, maaş bordrolarını, meslek belgelerini, görev ve izin belgelerini vermek durumundadır.
 • Voucher- Rusya seyahatlerinde turistik acentenin vereceği bu belge seyahat edecek kişinin kabul onay belgesidir. Bu belgenin temini konusunda Trabzon merkezimizin danışmanları size yardımcı olacaktır.
 • İkametgah Belgesi
 • Vize ücreti ödendi dekontu
 • Sağlık sigorta poliçesi
 • Finansal bilgiler

Bu evrakların dışında hangi belgelerin istendiği konusunda Trabzon Vize Merkezi’nden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ticari vizeler, öğrenci vizeleri, transit geçiş vizeleri, insani vize, çalışma vizesi için farklı belgeler gerekmektedir.

Rusya vizelerinin sonuçlanma süresi 4 ile 7 gün arasında değişmektedir. Rusya konsolosluğu yoğunluğu ve ek belge talebi bu süreyi uzatabilir. Vize ücretleri ve hizmet bedelleri konusunda merkezimizden bilgi alabilir, vize başvuru sürecinizi hemen başlatabilirsiniz.

Trabzon Vize Başvuru Merkezi

VFS Trabzon merkezi üzerinden vize alımı için hemen başvuruda bulunmanız mümkündür. Bunun için randevu alımını yapmak gerekmektedir. Hangi ülkeye gitmek istiyorsanız, onun adına belirtilmiş evrakların tamamlanması sürecin bir parçası olarak dikkat çeker.

VFS Global çok uzun yıllardan beri hizmet vermesiyle dikkat çeken, başta Fransa olmak üzere birçok değişik ülkeye vize almak isteyen kişilerin tercih ettiği bir aracı kurumdur. Yetkilendirme konusunda hiçbir sorunu söz konusu değildir. Buradan yapılacak olan başvuruların ardından gerekli evrakların toparlanması şarttır.

VFS Global Trabzon telefon 0 212 373 58 10 olarak dikkat çeker. Firmanın buraya ait olan bir telefon numarası söz konusu olmadığından İstanbul üzerinden hizmet veren merkezini aramak gerekmektedir. Bu sayede süreç hemen başlatılır.

VFS Global Polonya ülkesine gitmek için vize alacak olanlara da yardımcı olmaktadır. Süreç başvuru ile başlar. Dileyen kişiler hiçbir şekilde konsolosluğa gitmeden bu aracı kurumu devreye sokarlar. Böylelikle hem zaman kaybının önüne geçilir hem de ret yanıtı alma gibi bir durumla karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Vize Başvuru Merkezi İstanbul sınırları içerisinde yer alır. Bizzat giderek işlemlerin başlatılması konusunda bir sıkıntı yoktur. Bunun yanı sıra dileyen kişiler hemen 0 212 373 58 10 numaralı hattı da arayabilirler.

VFS Global çağrı merkezi her zaman yanıt vermesiyle dikkat çeker. İletişim ise 0 212 373 58 10 üzerinden çok kolaydır.

VFS Global randevu alımında resmi siteye erişim yapılmalı, ardından ilgili bölüm özenli bir biçimde doldurulmalıdır.

VFS Global Ankara üzerinden vize alım sürecini başlatabilirsiniz. Hiçbir zorluğu yoktur. Size düşen şey ise istenilen belgeleri toplamaktır.

Trabzon Vize Merkezi Videosu;

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.