Meksika Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021 - Visa Center

Meksika Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021

Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, gerekli evrakları yetkili konsolosluk ve büyükelçiliğe ibraz etmeleri gerekmektedir.

Meksika vizesi için gerekli evrak listesi 2021 – visa center 2021 senesinde de 2020 senesindekiyle aynıdır. Meksika vizesi alabilmek için öncelikle en az 6 ay daha geçerli bir pasaport gerekmektedir. Pasaportun yanında seyahat edecek kişinin güncel halini yansıtan 4 adet biyometrik fotoğraf, Meksika’da nerede konaklayacağını gösteren bir belge ve son 3 aya ait varlık bilgilerini özetleyen bir evrak da talep edilmektedir.

Meksika vizesi almak isteyen kişilerin sahip olmaları gereken bir başka evrak ise seyahat sağlık sigortası yaptırdıklarını kanıtlayan bir belgedir.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Meksika vizesi için gerekli belgeler, yetkili konsolosluk ve büyükelçilik tarafından şu şekilde talep edilmektedir;

  • Pasaport: Başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat bitim tarihi ile ilgili pasaportunun en az 6 ay daha geçerli bulunması talep edilmektedir. Bunun yanı sıra, pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın da vizenin uygulanması adına boş bulundurulması talep edilmektedir. Akabinde, başvuruda faal olan pasaportun deforme olmaması ve eksik sayfalarının da bulundurulmamasına başvuruda bulunacak olan kişinin dikkat etmesi gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Başvuru sahibinin en güncel halini yansıtması koşulu ile son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 4 adet biyometrik fotoğrafın da yetkili makamlara ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Başvuru sahibinin kendi adına olan banka hesabının son 3 ayına ait hesap hareketlerinin belgesi de banka tarafından imzalı ve kaşe damgalı olacak şekilde bulundurulması gerekmektedir.
  • Rezervasyon Bilgileri: Başvuruda bulunacak kişinin Meksika ülkesinde yapacak olduğu konaklamaya ait bir belge ve beraberinde de uçak bilet çıktısının sunulması gerekmektedir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru yapacak olan kişinin seyahat sağlık sigortasının da sunulması talep edilmektedir.

Meksika Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi


Meksika Vizesi Ne Kadar?

Meksika vize ücreti 2021 yılı itibari ile KDV dahil olmak üzere başvuruda bulunacak olan kişi tarafınca 150TRY tutarlı tahsil edilmektedir. Ancak, başvuru yapan kişinin seyahat nedenine göre bu fiyat üzerinde değişiklikler de yaşanabilmektedir.

Başa dön tuşu
× Meksika Vizesi