Meksika Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Meksika Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, gerekli evrakları yetkili konsolosluk ve büyükelçiliğe ibraz etmeleri gerekmektedir.

Mersin Vize Başvuru Merkezi

Meksika vizesi için gerekli evrak listesi 2023 – visa center 2023 senesinde de 2020 senesindekiyle aynıdır. Meksika vizesi alabilmek için öncelikle en az 6 ay daha geçerli bir pasaport gerekmektedir. Pasaportun yanında seyahat edecek kişinin güncel halini yansıtan 4 adet biyometrik fotoğraf, Meksika’da nerede konaklayacağını gösteren bir belge ve son 3 aya ait varlık bilgilerini özetleyen bir evrak da talep edilmektedir.

Meksika vizesi almak isteyen kişilerin sahip olmaları gereken bir başka evrak ise seyahat sağlık sigortası yaptırdıklarını kanıtlayan bir belgedir.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Meksika vizesi için gerekli belgeler, yetkili konsolosluk ve büyükelçilik tarafından şu şekilde talep edilmektedir;

  • Pasaport: Başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat bitim tarihi ile ilgili pasaportunun en az 6 ay daha geçerli bulunması talep edilmektedir. Bunun yanı sıra, pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın da vizenin uygulanması adına boş bulundurulması talep edilmektedir. Akabinde, başvuruda faal olan pasaportun deforme olmaması ve eksik sayfalarının da bulundurulmamasına başvuruda bulunacak olan kişinin dikkat etmesi gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Başvuru sahibinin en güncel halini yansıtması koşulu ile son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 4 adet biyometrik fotoğrafın da yetkili makamlara ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Başvuru sahibinin kendi adına olan banka hesabının son 3 ayına ait hesap hareketlerinin belgesi de banka tarafından imzalı ve kaşe damgalı olacak şekilde bulundurulması gerekmektedir.
  • Rezervasyon Bilgileri: Başvuruda bulunacak kişinin Meksika ülkesinde yapacak olduğu konaklamaya ait bir belge ve beraberinde de uçak bilet çıktısının sunulması gerekmektedir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru yapacak olan kişinin seyahat sağlık sigortasının da sunulması talep edilmektedir.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023


Meksika Vizesi Ne Kadar?

Meksika vize ücreti 2023 yılında KDV dahil olmak üzere başvuruda bulunacak olan şahıs tarafınca 150TRY tutarlı tahsil edilmektedir. Ancak, başvuru yapan şahsın seyahat nedenine göre bu fiyat üzerinde değişiklikler de yaşanabilmektedir.

Meksika Vize Ücreti 2023

Meksika seyahatleri öncesinde pasaport ile vize prosedürlerinin ele alınması ve başvurulara geçilmesi gerekir. Bu prosedürler arasında harç – başvuru ödemeleri de yerini almış ve Meksika vize ücreti 2023 yılına dair 44 USD olarak netlik kazanmıştır.

Meksika vize ücreti 2020 yılında da aynı şekilde talep edilmiştir. Tam ve nakit olacak şekilde tahsis edilen tutar başvurulara dair önemli bir yere sahiptir. Bunun için konsolosluk randevularına netlik kazandırmanız ve randevu günü ödemeyi yapmanız esas alınır.

E-vize sisteminin geçerli olması bu yönde de ücretleri değerlendirmeye neden oluyor. Meksika e-vize ücreti diğerleri ile aynı tutuluyor ve T.C. vatandaşlarının 44 USD olarak ödeme yapmaları bekleniyor.

Meksika vize başvurusu sırasında varsa davet mektuplarınızı ve ardından zorunlu olan özlük belgelerinizi paylaşmanız gerekir. Seyahat sigortası ile rezervasyon belgeleri de bunlar arasına katılır ve her birinin eksiksiz olarak paylaşılması istenir.

Belgelerin paylaşılması ve harç ödemelerinin yapılması üzerine başvurularınız değerlendirmeye alınır. Meksika vizesi kaç günde çıkar sorgulayanlara ise sadece 1 – 2 iş günü belirtilir ve hızlı bir şekilde sonuç açıklanır.

E-vize işlemlerine dair Meksika vize başvuru formu doldurulur ve talep edilen bilgilerin hatasız bir şekilde girilmesi beklenir. Elektronik olarak ulaşılan formun içerisine tüm bilgilerinizi sıralar ve onaya geçersiniz. Nitekim son aşamada forma atılan imzalar ele alınır ve bu şekilde başvurularınız değerlendirilir.

Meksika'ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Meksika seyahat amacınızı ispatlayacak olan tüm belgeleri ibraz etmelisiniz. Meksika’ya gitmek için gerekli evraklar olarak başı çekenler pasaportlar ile biyometrik fotoğraflar olacaktır.

Seyahat sağlık sigortası ile rezervasyon belgelerinin de hazırlanması istenir. Meksika’ya gitmek için neler gerekli sorgulayanların uçak ile otel rezervasyonlarını belgeleri dahilinde paylaşmaları önem arz ediyor.

Bunların başında başvuru formunun da yer aldığını unutmamak gerekir. Meksika e-vize başvuru adına cihaza indirilen forma istenilen tüm bilgiler sıralanır. Hatta bilgilerin ardından onaya geçmeniz ve imzanızı atmanız istenir.

Meksika vize başvuru formu ücretsiz olarak indirilir ve boş olan alanlara bilgilerin girilmesi istenir. Birkaç sayfadan oluşan formu dolduranlar her bir bilgi belgeleri ile destekler. Nitekim forma girilenler ile belgelerde yer alan bilgilerin örtüşmesi önem arz etmektedir.

Başvuru formunu dolduranlar tüm belgeleri ile başvuruya geçer. Hatta başvuru öncesinde Meksika vizesi kaç günde çıkar sorgulayarak işlemlere geçmeniz en doğrusu olacaktır. Bunun için sadece 1 – 2 iş günü üzerinde durulur ve hızlı bir şekilde sonucu öğrenerek seyahat programlarına geçersiniz.

Meksika vizesi için gerekli belgeler eksiksiz ve güncel tarihli ise sonucu öğrenmeniz kısa sürecektir. Bunun için nüfus cüzdanı fotokopisi ile biyometrik fotoğraf gibi standart belgelerin üzerinde durulur. Ardından seyahat sigortalarından rezervasyonlarına kadar tüm evraklara değinilir. Bir de 44 USD olarak harç ödemelerinin gerçekleşmesi istenir.

Meksika vize ücreti ne kadar?

Meksika vize ücreti her yıl güncellik gösterdiği gibi bu durum ülkede bulunma amacına göre de farklılık sağlar.

Meksika için vize gerekli mi?

Meksika için vize pasaport türlerine göre gereklidir.

Meksika vizesi nasıl alınır?

Meksika vize işlemleri büyükelçilikte gerçekleşir.

Oyla! post