Tunus Vize Gerekiyor mu?

Tunus Vize Gerekiyor mu?

Arap İslam ülkelerinden olan Tunus’a gidecekseniz Tunus vize gerekiyor mu? – visa center sayesinde sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Tunus için hazırlanmış olan sayfada Tunus vize gerekliliği, vize türleri ve vize evrakları başta olmak üzere vizeye dair tüm sorularınızın cevaplarına yer verilmiştir. Sayfada yer alan bilgiler ışığında işlemlerinizi gerçekleştirerek Tunus vizenizi alabilirsiniz.

Türk Vatandaşları için ETIAS Sistemi Üzerinden Kayıt

Arap ülkelerinden olan Tunus’a gitmek sizin için bir hayalse vize ile ilgili verilen talimatları eksiksiz hazırlamanız vizeyi alabilme şansınızı artırır. Bu sayede konsolosluk vizenize onay verebilir ve sizde ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun olması için mutlaka vize evraklarınızı verilen bilgilere uygun olacak şekilde hazırlamalısınız. Başvuru formu gibi doldurmanız gereken belgelerinde yazım yanlışı olmadan ve doğru bilgilere yer vererek doldurulmasını sağlamalısınız.

Tunus Vizesi Gerekli Evraklar : 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

Kuzey Afrika’da bulunan Tunus, Cezayir, Libya ve Akdeniz’in çevrelediği bir alanda bulunan Arap İslam ülkesidir, Tunus’a yapacak olduğunuz seyahatler için vize alınması gerekir.

Tunus Vize Gerekiyor mu?

Tunus Vize Gerekiyor mu?

Tunus Vize Gerekiyor mu ?

Tunus için yapacak olduğumuz seyahatlerde vize alınması gerekmektedir. Tunus seyahat sürecini daha sağlıklı ve daha hızlı bir şekilde geçirebilmek için vize merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz. Tunus vize işlemleri gerçekleştirirken sahip olduğunuz pasaportun türüne göre 30 gün süreli kapı vizesi bulunan ve bunun dışında hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi kişilerin 90 günü aşmadan ellerinde bulunan kapı ücreti ile beraber vize olmadan seyahat etmeleri mümkündür.

Tunus Vize Türleri

Tunus vize türü yapacağınız seyahatin türüne göre farklılıklar gösterir. Seyahat içeriğine göre oluşturacağınız evraklarda da farklılıklar olacak ve bundan kaynaklı olarak vize alım sürecinizde değişimler yaşanacaktır.

 • Tunus Turizm vizesi
 • Tunus Ticari vize
 • Tunus Aile Ziyareti vizesi
 • Tunus Çalışan vizesi
 • Tunus Oturum vizesi
 • Tunus Eğitim vizesi

Tunus Vizesi Evrakları 2022

Tunus vizesi başvuru evrakları birbirinden farklı seyahat ürününüze göre değişen içerikler barındırabilir Türkiye’de bulunan Tunus Konsolosluğu’na yapacağınız başvuru evraklarını teslim süreci ile beraber izle alım aşamaları tamamlanmış olacaktır Tunus vizesi evrakları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tunus vizesi başvuru formu
 • Geçerliliğini koruyan, seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay geçerliliğini korumaya devam edecek olan pasaport
 • Size ait anlaşılır, biyometrik arka fonu beyaz geçerliliğini koruyan bir fotoğraf
 • Tunus seyahatiniz boyunca geçerli olacak seyahat sağlık sigortası belgesi evrak olarak eklenmelidir.
 • Tunus seyahatiniz boyunca tüm masrafları karşılayabileceğiniz miktarı içinde bulunduran banka hesap bilgileriniz
 • Kişisel bilgilerinizi içeren nüfus kimlik kartınızın örneği
 • Tam teşekküllü nüfus kayıt örneği
 • Doktordan alınmış sağlık belgesi raporu
 • Tunus seyahatiniz içerisinde kullanacağınız uçağın bilet bilgileri ve Tunus’ta konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgileri ek evraklara eklenmelidir.
 • İş yeri sahibi olarak yapacağınız Tunus seyahatleriniz için üzerinize kayıtlı bulunan işyerine ait Ticari sicil belgesi ve vergi levhası bilgileri ek evraklar içerisine konmalıdır.
 • Çalışan konumunda yapılacak olan Tunus ziyaretleri için 3 aylık maaş bordrosu örneği
 • Emekli olarak yapılacak olan Tunus ziyaretleri için emeklilik kartı
 • Öğrenci olarak yapılacak Tunus ziyaretleri için öğrenci belgesi veya transkript formu
 • Çalışmayan ve ev hanımı konumunda yapılacak Tunus ziyaretleriniz için sponsor olacak olan kişinin bilgileri ek evraklar olarak sunulmalıdır.

Tunus Vize Ücretleri 2022

Yapacak olduğunuz seyahatinizin türüne göre Tunus vize ücreti farklılık gösterir. Elinizde bulunan gri, hususi, hizmet ve diplomatik pasaporttan kaynaklı olarak kısa süreli Tunus ziyaretleriniz için herhangi bir vize ücreti ödemezsiniz.

Tunus 0-6 yaş grubu çocukların yapacakları ziyaretler için vize ücreti istememektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Tunus Vize Ücreti

Türkiyeden Tunus’a nasıl gidilir: Ülkemizden Tunus’a gidebilmek için en mantıklı seçenek havayolu olarak karşımıza çıkıyor. Hem direkt hem de aktarmalı olarak İstanbul üzerinden buraya seyahat etmek mümkündür. Bunun yanı sıra Fransa, Malta ve İtalya gibi ülkelerden yapılacak olan feribot seferleri de opsiyonların arasında bulunur.

Tunus vize istiyor mu 2020: Tunus vize istemez. Umuma mahsus pasaportla seyahat etmek isteyen kişiler 90 gün boyunca vize olmadan bu ülkede kalabilirler. Bu noktada ilgili ülke ziyaretlerinde öne çıkan husus ise pasaportun çok eski olmaması dikkat çeker. Aynı zamanda kalınacak yerin de belirtilmesi, bu noktada otel rezervasyonunun sunulması büyük bir önem arz etmektedir.

Tunus uçak bileti almak için başta Türk Hava Yolları olmak üzere değişik şirketlerin online olarak hizmet veren sayfaları üzerinden işlemleri hemen başlatabilirsiniz. Kredi kartı ödemesi kabul edilir. İstanbul’dan sürekli uçuş vardır. Bunların bir kısmı direkt olarak ifade edilmiştir. Dileyen kişiler endirekt uçuşları tercih edebilirler.

Tunus seyahat kısıtlaması pandeminin başlamasından sonra bu ülkenin almış olduğu kararın neticesinde devreye girmiştir. Buna göre Türk vatandaşlarının gitmeden önce PCR testi yaptırmaları şarttır. Bunun süresinin ise uçuştan en fazla 72 saat öncesine ait olması gerekmektedir. Aynı zamanda varışın sonrasında karantina tedbirleri söz konusudur. Bunların tümünü göz önünde bulundurmak ve seyahati de ona göre yapmak önemli bir detaydır.

Türkiye Tunus’tan vize istiyor mu: Daha önceden Türkiye ile Tunus arasında yapılmış olan anlaşmaların ardından vizeler karşılıklı olacak bir biçimde kaldırılmıştır. Üstelik kalış süresi de tam 90 gün olarak belirtilmiştir. Böylelikle seyahat etmenin önünde vize engeli de yoktur.

Tunus Vize

Tunus’a vize gerekiyor mu: Tunus, Türkiye’den vize istemeyen ülkelerin içerisinde yer almaktadır. Bunun kararı çok uzun bir süre önce alınmıştır. Bordo pasaportu olan Türk vatandaşları, vizeye gerek kalmadan seyahatlerini sorunsuz şekilde yapabilirler.

Tunus vize istiyor mu 2020: Tunus seyahatlerinde vize yoktur. Bunun yanı sıra alınan kararın ardından Türklerin burada 90 güne kadar kalması söz konusudur. Böylelikle vizeye gerek kalmadan ilgili ülkeye gitmek basittir. Yapılacak olan şey ise hemen buraya uçan uçaklardan bir bilet almak ve yola koyulmaktır.

Tunus uçak bileti alımı basittir. THY resmi sitesine erişimin sağlanmasının ardından kalkış yeri seçilmek zorundadır. İstanbul’dan gidiş mümkündür. Kartaca havalimanına olan uçuşun süresi ise en erken 2 saat 55 dakika olarak tanımlanmıştır. Buna göre seyahat planınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Tunus seyahat kısıtlaması vardır. Korona virüsü ile mücadele kapsamında buna dair tedbirler karşımıza çıkar. Türkiye’den buraya gitmek serbest olsa da, bazı koşulların yerine getirilmesi önem arz eder. Bunların başında ise PCR testi geliyor. Bunun negatif olması lazım. 72 saatten uzun olmayacak bir zaman dilimi içerisinde alınması esastır. Gerekli görüldüğü zaman Tunus, ülkeye giriş yapan herkese karantina uygulayabilmektedir. Bu önlemler şu an için hale devam etmektedir.

Tunus seyahat için Türklerin hiçbir zaman vize almasına gerek kalmaz. Çünkü Tunus’un TC vatandaşlarına dair bir vize uygulaması yoktur. 90 güne kadar bu fırsatı kullanabilirsiniz. Seyahat yaparken hava yolu ile gitmek, bunun için de İstanbul şehrinden kalkan Tunus uçaklarına yer ayırtmak şarttır.

Türkiyeden Tunus’a nasıl gidilir: Uçakla gitmek mümkündür. Avrupa’nın kıyı ülkesi olan İtalya ve Fransa’dan ise feribot seferiyle buraya ulaşma konusunda bir sorun yoktur.

Tunus'a gitmek için ne gerekiyor?

Tunus tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep edilmez, tüm pasaportlar için 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen şartlarda vize muafiyeti vardır.

Tunus hangi ülkelerden vize istiyor?

Tunus 72 ülke ve bölge vatandaşını vizesiz 90 gün ülkeye giriş izni sağlamaktadır. Avustralya ve Güney Afrika vatandaşları ülkeye giriş yaptıklarında 1 ay geçerli vize ile kalabilir.

Türkiye'den Tunus'a nasıl gidilir?

İstanbul’dan Tunus’a direkt ya da aktarmalı olarak uçuşlar mümkündür, uçuş süresi yaklaşık 3 saattir. Havayolu dışında Fransa, İtalya ve Malta’dan feribot seferleri bulunmaktadır.

Oyla! post