Muvafakatname Örneği ( 18 Yaş Altı İçin )

Noter Onaylı Muvafakatname

18 Yaş altı kişilerin tek başlarıne veya ebeveynlerinden bir ile yurt dışına çıkması durumunda noterden muvafakatname istenmektedir.Ekte Muvafakatname Örneği ( 18 Yaş Altı İçin ) bulunmaktadır.

Muvafakatnameyi her iki velinin de birlikte veya aile üyelerinden biri ile çıkabilir olarak vermesi daha avantajlıdır.Kişi eğer velilerden biri dışında bir kişi ile çıkış yapacaksa muvafakatnamede birlikte çıkacağı kişinin adı soyadı tc si,yurdışına gidecekleri tarih ve kalacakları adres te muvafakatnamede olması gerekmektedir

Muvafakatname örneği 18 yaş altı için

Henüz 18 yaşını doldurmamış olan bireylerin aile üyeleri olmadan veli izni ile birlikte seyahat edebilmesine yarayan belge muvafakatname olarak adlandırılır. Yalnız başına seyahat edecek bireyin bütün uçak biletlerinin alınmış olması aranan koşullardan biridir. Muvafakatname örneği 18 yas altı için Visa Center olarak web sitemizde sizlerin bilgisine sunulmuştur. Bu örnek üzerinden muvafakatname hazırlayabilir, gerekli kurumlara ulaştırabilirsiniz.

Muvafakatname Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

18 yaş altı bireylerin tek başlarına seyahat edebilmeleri için alınacak olan muvafakatname işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bunlar;

  • Noterden alım sağlama
  • Düzenleme yapılırken ebeveynlerden biri üzerinden işlem sağlama
  • Anne ve babanın evli olmaları halinde ikisinin birden noterde hazır bulunması
  • Anne ve baba ayrı ise velayetin bulunduğu kişinin noterde hazır bulunması
  • Seyahat edecek olan kişi anne ve baba harici başka birinin vesayeti altında ise, vasisi olan kişinin noterde hazır bulunması şeklindedir.

Bu hususlara dikkat edilmemesi durumunda muvafakatname çıkarılması söz konusu olmaz. Detaylı bilgiler için Visa Center web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
×