VFS Global İsveç

VFS Global İsveç

VFS Global İsveç, İsveç vize başvurularını kabul eden aracı kurumdur. Gerçekleştirdiğiniz vize başvurusunun iletilmesi ve kabul edilmesi işlemlerini karşılaşmaktadır. Başvuruların geçerliliği de İsveç Konsolosluğu’na uygun olarak VFS Global ile değerlendirilmektedir. Böylece kısa süre içerisinde kişilerin ilgili vizeye sahip olmaları sağlanmaktadır

Rusya Vizesi Şartları

Isveç ne kadar vize veriyor?

İsveç vize süreci İsveç’te bulunma amacına göre değişkenlik sağlar.

Isveç vizesi kolay mi?

İsveç vizesi evraklar konsolosluğun istediği doğrultuda hazırlanırsa herhangi bir zorlayıcı yani bulunmaz.

Isveç vize var mı?

İsveç’e vize muaf tutulmayan ülkeler için kesinlikle vardır.

VFS Global İsveç Vize Başvurusu

VFS Global İsveç ile İsveç vize başvurusu yapmak istiyorsanız başvuru için öncelikle gerekli evraklar toplanmalıdır. Vize süreci şu şekilde gelişmektedir;

 • Öncelikle alınacak vizenin türü belirlenmelidir. VFS Global ise sadece kısa dönem vize işlemleri gerçekleştirilmektedir. Turizm, ticari, ziyaret gibi nedenlere bağlı olarak gerekli başvuru formu edinilmelidir.
 • Belgelerin toplanmasının ardından VFS Global’den randevu almanız gerekmektedir.
 • Randevu gününüze bağlı olarak vize başvuru VFS Global başvuru merkezine gitmeli ve başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Başvuru işleminde gerekli evraklar eksiksiz olarak teslim edilmelidir.
 • Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından vizenizin bedelini öğrenerek ödeme işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu ödemelerin sadece Türk Lirası olarak yapılmasıdır. Ayrıca kredi ya da banka kartı kullanılmamaktadır.
Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından vize işleminiz iletilecektir ve gerekli kabul ya da ret işlemleri başlatılacaktır. Başvuru süresince dikkat etmeniz gereken konu her bilgiyi net ve doğru olarak vermeniz olacaktır. Size iletilen tüm belgeleri dikkatlice okumalısınız.

VFS Global İsveç’e Başvuru Şartları Nelerdir?

VFS Global İsveç vizesi başvurusu yapmak için kişinin karşılaması gereken durumlar bulunmaktadır;

 • Her kişi vize başına bir adet form doldurmalıdır. Form eksiksiz ve dürüst bir şekilde doldurulmalıdır. Bu form Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmıştır.
 • Pasaportunuzda en az iki sayfa vize için boş olmalıdır. Bu sayfalar gerçekleştirilecek vize işleminiz için kullanılacaktır. Boş sayfanız olmaması durumunda yeni bir pasaport almanız gerekir.
 • Vize için dilekçe hazırlanmalıdır. Hazırlanan bu dilekçe mutlaka İngilizce dilinde olmalıdır. İngilizce olmayan ya da İngilizce dilekçe içerisinde anlaşılamayacak derecede çok hata bulunan dilekçeler kabul edilmez.
 • Seyahat sağlık belgeniz olduğunu doğrulayan geçerli bir belgeye sahip olmalısınız. Bu belge ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Ayrıca sağlık sigortanız alacağınız vizeye göre farklı şartları gerektirmektedir.
 • Güncel bir pasaport kullanılmalıdır. Özellikle soyadı değişiklikleri, isim değişiklikleri gibi önemli değişimlerin ardından güncellenmiş bir pasaport olmalıdır.
 • Eğer ziyaret için seyahat düzenleniyorsa ziyaret edilecek kişi tarafından iletilmiş davet bulunmalıdır. Davet de gerekli şartları karşılayacak nitelikte olmalıdır.
 • Başvurunuz 90 günden az seyahatler için olmalıdır. 90 günden uzun ise doğrudan İsveç Konsolosluğu ile irtibata geçmelisiniz. Ayrıca uzun vize için gerekli şartlar da değişiklik göstermektedir.

VFS Global İsveç Başvuru Sonrası Ne Yapılmalı?

VFS Global İsveç başvurusu yapmanız ardından başvurunuzu takip etmek için internet sitesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çalışma saatleri içerisinde şubelere giderek de takip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Takip sürecinde vizenizin kabul ya da ret edildiğini bu takip işleminden anlamak mümkün değildir. Bu bilgi sadece başvuru cevabınızı aldığınızda belirtilecektir. Sonuç özel bir zarf içinde gelir ve yalnızca siz açarak okuyabilirsiniz.

VFS Global İsveç

VFS Global İsveç

Takip işleminizde başvuru sonucunuzun gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. Başvuru sonucunuzun gelmesi durumunda beyaz fiş ile almak için VFS Global şubesine gitmelisiniz. Pasaportunuzu da bu işlem sırasında alabilirsiniz. Dilerseniz pasaportunuzu kurye ile adresinize de isteyebilirsiniz. İki durumda da pasaport şahsınıza iletilecektir.

VFS Global İsveç Hangi Vizelere Başvuru Yapılabilir?

VFS Global İsveç vizesi için sadece kısa dönem vizeler alınabilmektedir. Bu vize türleri ise şöyledir;

 • Turistik vize: Turistik vize işleminin gerçekleşmesi ortalama 10 ila 15 gün sürmektedir. Ancak yoğunluk durumunda süre daha da uzayabilir. Bu vizeyi almak için başvuru yapmanız durumunda belirlenen belgeler dışında uçak bileti, otel rezervasyonu bilgilerinizi de sunmalısınız.
 • İş vizesi: İş seyahati için vize almak istiyorsanız işleminiz 10 ile 15 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Burada da otel rezervasyonu, vergi levhası, davet mektubu, elçiliğe yazılmış dilekçe sunulması gerekmektedir.
 • Öğrenci vizesi: Öğrenci vizesi alım işlemi sırasında ise okul kimliği, okul mektubu, otel rezervasyonu, banka hesap cüzdanı, maddi durum belgeleri, akseptans sunulmalıdır.

Ayrıca tüm vize başvurularında seyahat sigortası sunmak zorunludur.

VFS Global İsveç Videosu;

5/5 - (1 vote)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.