Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Kendine has güzelliklere sahip olan Yeni Zelanda’ya gidebilmek için vize almanız gerekir. Vize işlemleri için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemlerin başında pasaport almak gelir. Eğer pasaportunuz var ise Yeni Zelanda vize başvuru formunu doldurup Konsolosluğa teslim etmeniz gerekir.

Yeni Zellanda Konsolosluğu

Başvuru formunu tamamladıktan sonra Yeni Zelanda vize başvurusu – visa center için sizden istenilen evrakları tamamlayıp yetkililere teslim etmeniz gerekir. Bu evrakların düzenli ve doğru olmaları gerekir. Ayrıca belgelerde yazan bilgilerinizin, başvuru formunuzda yazan bilgilerle örtüşüyor olması gerekir. Bu bilgilerde hata olması, vize başvurunuzun iptaline kadar sebep olabilir. Belgelerinizi teslim etmeden önce mutlaka gözden geçirin.

Yeni Zelanda Vizesi Gerekli Evraklar : 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

Lokasyon olarak Güney yarım kürede bulunan Yeni Zelanda, Büyük Oyanus’ta bulunan bir ada ülkesidir. Birbirinden farklı pek çok küçük adadan oluşan Yeni Zelanda’ya yapacak olduğunuz seyahatler için vize alınmış olması gerekir.

Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Yeni Zelanda Vize Gerekli midir 2022

2022 yılında Yeni Zelanda’ya yapılacak olan seyahatler için vize alınması gerekmektedir. Pasaport sahibi olanların seyahat türüne göre değişen vize alım aşamaları bulunmaktadır.

Umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport türleri için her bir türe göre vize alınması şarttır. Yeni Zelanda’ya yapılacak olan ziyaretleriniz için alınacak vize aşamalarını sizin adınıza daha sağlıklı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirebilecek vize danışma merkezleri bulunur. Bu merkezler aracılığı ile vize işlemlerinizi daha kısa sürede halledebilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize Türleri

Yeni Zelanda’ya yapacak olduğunuz seyahatlerin türü vize türünü etkilemektedir. Buna göre alacak olduğunuz vize kapsamında istenen belgelerin içeriği de değişmektedir.

Türkiye’de bulunan Yeni Zelanda konsoloslukları aracılığı ile belirlemiş olduğunuz seyahat türünü dile getirerek hangi belgeleri tamamlamanız gerektiğine dair bilgilendirmeyi alabilirsiniz. Yeni Zelanda’ya yapacak olduğunuz seyahatlerde geçerli bulunan vize türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yeni Zelanda Ticari vizesi
 • Yeni Zelanda Turizm vizesi
 • Yeni Zelanda İşçi vizesi
 • Yeni Zelanda Aile ve Arkadaş vizesi
 • Yeni Zelanda Eğitim vizesi
 • Yeni Zelanda Oturum vizesi

Yeni Zelanda Vizesi Evrakları 2022

Yeni Zelanda’ya yapacak olduğunuz seyahatler için alacağınız her biri vize türü için farklı bir evrak temin aşamasında bulunursunuz. Bunun için konsolosluklar aracılığı ile belge tamamlama ve teslim etme süreçleri gerekmektedir.

Vize alım aşamasının başlangıcını konsolosluklara gelerek teslim edeceğiniz ve belirli gün ve saat diliminde randevu alabileceğiniz Yeni Zelanda vize başvuru formu oluşturur. Ardından diğer evrakları toparlama sürecine geçilir.

 • Yeni Zelanda vize başvuru formu evraklar içerisine eksiksiz bir şekilde doldurularak imzalanıp eklenmelidir.
 • Size ait olan kimlik kartınızın fotokopisi
 • 6 ay içerisinde çekilmiş güncel 2 adet biyometrik fotoğrafınız
 • Son 10 yıldan daha eski olmayan yıpranmamış ve hasar görmemiş seyahat sonrası içinde geçerliliği bulunacak olan pasaportunuz bulunmalıdır.
 • Yeni Zelanda ya yapılacak olan ziyaretiniz için vize dilekçesi
 • Tam teşekküllü nüfus kayıt örneği
 • Çalışan konumunda yapacak olduğunuz seyahatler için SGK 4A hizmet belgesi ve çalıştığınız iş yerine ait son 3 aylık maaş bordrosu örneği
 • Seyahatlerinizi uçak ile yaparken uçuş bilet belgenizi ve yeni Zelanda’daki konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgilerini evrak olarak yerleştirmelisiniz.
 • Yurtiçi ve yurtdışında geçerliliği bulunacak olan ve seyahat sürecinizi kapsayan seyahat sağlık sigortası
 • Yapmış olduğunuz vize başvurusu sonucu parayı yatırdığınıza dair vize harcı dekondu
 • Öğrenci konumunda yapılacak olan Yeni Zelanda vizesi başvuruları için öğrenci belgesi veya transkribi veya diploması bulunmalıdır.
 • Emekli olarak yapılacak olan Yeni Zelanda ziyaretleri vize başvurularınız için emeklilik kartı veya emekli olan kişinin son 3 aylık maaş hesap bilgileri
 • İşyeri sahibinin yapacağı seyahatler için üzerine kayıtlı bulunan işyerine dair çeşitli bilgiler; faaliyet belgesi ve vergi levhası bilgileri ek evraklar olarak eklenmelidir.

Yeni Zelanda Vize Ücretleri 2022

Yeni Zelanda vize başvuru ücreti yapacak olduğunuz seyahat’in türüne göre farklılıklar gösterir. Güncel olarak online başvuru sırasında bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Online yapılacak başvuru esnasında 35 dolar Yeni Zelanda harç bedeli  ödenmelidir.

Yeni Zelanda vize başvuru sırasında da pasaport kayıt noktalarında 91 TL ödenmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Yeni Zelanda vizesi nasıl alınır?

Yeni Zelanda vizesi almak için gerekli evraklar ile beraber Yeni Zelanda Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunması gerekir.

Yeni Zelanda vizesi almak zor mu?

Evraklarınızın eksiksiz ve beklenen niteliklerde olması durumunda vize alınması zor olmayacaktır. Özellikle daha önce Yeni Zelanda vizesi alan kişiler tekrar kolaylıkla vize alabilir.

Yeni Zelanda Türkiyeye vize istiyor mu?

Tüm pasaport türüne sahip olan vatandaşlarımızın Yeni Zelanda ziyaretleri için vize alması zorunludur.

Oyla! post