Yeni Zelanda Konsolosluğu

Yeni Zellanda Konsolosluğu

Yeni Zelanda ülkesinin Türkiye’deki temsilciliği İstanbul’da yer alan Yeni Zellanda Konsolosluğu olur. Bu konsolosluk hafta içi 5 gün hizmet vererek resmi işlemlerine yapılmasını sağlar. Görev yeri gereği başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’nde bulunan şehirler için hizmet verir.

Yeni Zellanda Aile Birleşimi

Yeni Zellanda Konsolosluğu

Yeni Zellanda Konsolosluğu

Yeni Zelanda Konsolosluğu İletişim

Yeni Zelanda Konsolosluğu Beyoğlu ilçesinde bulunur. İstanbul’un en merkezi yerlerinden birisi olan Taksim Caddesi üzerindedir. Bu sayede çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak konsolosluğa gitmek mümkündür. Konsolosluğun mesai saatleri içinde hizmet veren iletişim numarası ise 0212 244 02 72 numarasıdır.

Yeni Zelanda Konsolosluğunun Görevleri

Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun yerine getirdiği çok sayıda görev vardır. Bu görevler arasında vize başvurusu kabulü, pasaport yenileme, evlilik kaydı, tıbbi yardım, ulaşım, ölüm, boşanma kaydı ve doğum kaydı gibi işlemlerdir. Vize başvurularının kabulü yabancı ve Türk vatandaşlar için verilirken diğer işlemler Yeni Zelanda vatandaşları için verilir.

Yeni Zelanda İstanbul Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Beyoğlu’nda bulunan konsolosluğa Yeni Zelandalılar pasaportlarının yenilenmesi için başvurabilirler. Böylelikle ülkelerine giriş çıkış yapabilir veya Türkiye’de kalabilirler. Pasaport yenileme prosedürleri hakkındaki bilgileri Visa Center farkıyla öğrenerek sorunsuz işlem yapabilirler. Visa Center olarak pasaport yanı sıra konsoloslukta yapılan diğer işlemler içinde hizmet veriyoruz.

Yeni Zellanda Aile Birleşimi

Yeni Zellanda’da yaşayan bir vatandaşın ya da oturum izni sahibi bir kişinin ailesinden biriyseniz yeni Zellanda aile birleşimi vizesi almanız gerekir. Bu vize ile Yeni Zellanda’ya seyahat edebilir ve oturum izni alabilirsiniz.

Bunun için Yeni Zellanda’da kalacağınız zaman içerisinde maddi olarak geçiminizi sağlayabilecek finansal kaynağa sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Diğer bir seçenek ise sponsora sahip olmanız gerekir. Bu şartlar sağlandığı zaman Yeni Zellanda aile birleşimi vizesini kolaylıkla alabilirsiniz.

Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Yeni Zelanda’da yaşayan bir vatandaşın veya oturum izni sahibi eşi olarak Yeni Zellanda aile birleşimi vizesini yalnızca turistik olarak alabilirsiniz ve gidebilirsiniz. Aile birleşimi vizesi ile 24 aya kadar kalabilirsiniz.

Herhangi bir işte çalışmıyorsanız 3 ay kadar sürede eğitim görebilirsiniz. Oturum izni şeklinde verilen vize ile Yeni Zellanda’da yaşayabilirsiniz. Ancak 24 yaşından küçük çocuğa sahip iseniz vize başvurunuza dahil edebilirsiniz. Vize başvurusu yaptığınızda sonuç olumlu onaylanırsa 12 ay içerisinde Yeni Zellanda’da olmanız gerekir. Vizeniz geçerli olduğu süre içerisinde Yeni Zellanda’ya dilediğiniz seyahat edebilirsiniz. Vizeniz için mutlaka geçerli pasaportunuzun olması lazım.
Yeni Zelanda vizesi nasıl alınır?

Yeni Zelanda vizesi alınması için Yeni Zelanda Konsolosluğu’ndan randevu alınması ve bu randevuda gerekli evrakların teslim edilerek başvuru oluşturulması gerekir.

Yeni Zelanda çalışma izni nasıl alınır?

Kişilerin öncelikle Yeni Zelanda içerisinde hizmet veren bir şirkette sözleşmeli olarak gerekli şartları karşılayan bir işe girmesi gerekir. Daha sonra hem şirket hem de kişi evrakları ile çalışma izni başvurusunda bulunabilir.

Yeni Zelanda vize var mı?

Yeni Zelanda’ya herhangi bir ziyaret gerçekleştirecek kişiden pasaport türüne dikkat edilmeksizin vize istenir.

Oyla! post